LPG - Namontovat alebo predat?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 20. apríl 2024, 05:31

Autor
Správa

725 prispevkov
#61. LPG - Namontovat alebo predat? (15. december 2017, 17:48)

cavalierr, si z Kežmarku - zabehni do Svidníka, do Ladomírovej za pánom Frančákom. Je to suverénne najlepšia dielňa na montáž LPG na Slovensku. Tvoj motor nemá priamy vstrek benzínu, teda ideálna situácia na montáž LPG.

Písal som Ti, že Tvoj motor je vhodný na prestavbu a je tam schválené BRC, čo je špičkový splynovač. Nemáš čo riešiť, len si dohodnúť montáž. Čakacia doba je 1-2 mesiace. Majú toho hodne...

0 0
Nahlásiť

rasscco
45 prispevkov Trnava
#62. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (21. december 2017, 08:33)

Smiech Podľa mňa je to jedno, to či sa budeš na to prizerať či nie, ja som sa neprizeral nevidel som na to nejako dôvod pre mňa bolo podstatné to aby mi to auto proste šetrilo peniaze a aby to fakčalo takže toto nebolo nejako pre mňa prioritné, že ako to bude s cenou Smiech
Pozri toto je môj tátoš už po prestavbe Smiech

www.www.imag ... eno.com

0 0
Nahlásiť

rasscco
45 prispevkov Trnava
#63. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (21. december 2017, 08:35)

Ešte jedna, aby si videl aj ako mám prepínač, kde umiestnený, aby to bolo praktické Súhlasim
www.www.imag ... eno.com

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#64. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (22. december 2017, 08:28)

rasscco, to kde Ti montovali splynovač? ruky by som im dolámal za to, čo vidím na fotke a ani by som to auto neprebral.

inštalácia poťahaná po celom motorovom priestore, následné opravy na aute budú náročnejšie, pretože je tam splynovač a zavadzia - dôvod prečo niektoré dielne neberú autá s lpg - lebo lpg je inštalované bez premýšľania.

na mojom aute inštalácia absolútne nezavadzia, ak by som ju potreboval odpojiť od motora, tak ju mám odpojenú za 20 sekúnd.

0 0
Nahlásiť

roskow
47 prispevkov Prievidza
#65. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (2. január 2018, 06:43)

Smiech cavalierr tak to je na tebe, ako sa rozhodnes, ako sa k tomu postavis, ze co bude pre teba klucove v tomto smere, ale myslim, ze je dolezite si zvazit vsetko, ako moja mama hovori, dvakrat meraj a raz rez, tym sa v zivote riadim a aj pri takychto veciach Smiech

0 0
Nahlásiť
cavalierr 49 prispevkov Kežmarok #66. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (9. január 2018, 12:58)

To som rád, že môj prípad je ideálna situácia.
Díky za fotky.
Imro, ale keď servis auta bude robiť servis, kde bolo aj LPG montované, tak v tom nevidím problém, či? Veď oni vedia prečo a ako to montujú nie?

0 0
Nahlásiť

rasscco
45 prispevkov Trnava
#67. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (11. január 2018, 09:17)

Montáž mi robili v Legase a nemám s tým absolútne problém. Systém pracuje ako má, šetrí mi peniaze a servisujem aj LPG a aj samotné auto v tom servise a doposiaľ som problém nemal. Čo som potreboval to mi spravili, poradili. Takže za mňa toľko, ja som v pohode s ich prácou. Cavalierr nemáš za čo, chcel som aby si videl ako po prestavbe to vyzerá.

0 0
Nahlásiť

elosan
15 prispevkov Trebišov
#68. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (15. január 2018, 08:58)

Ked ste si pred samotnou prestavbou robili prepocet, tymi prepoctovymi kalkulackami, ukazali vam nejaku hodnotu, navratnost a podobne. Mna by zaujimalo, ci tie cisla potom ste videli aj v reale, ci to tak vychadzalo.

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#69. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (22. január 2018, 08:29)

@elosan vidim ich v reale teraz, a vychadza mi to tak ako som aj ocakaval, ano mal som obavy z toho, ze ci to bude take viditelne, ci to spozorujem aj to setrenie, aj ta navratnost, ze ako to bude, no nastastie sa mi to pozdava, sice je to niekolko mesiacov este len ale uz nejake tie peniaze mam naspat, co som rad, cize tohto by som sa nebal

0 0
Nahlásiť

rasscco
45 prispevkov Trnava
#70. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (6. február 2018, 09:31)

Tie čísla sú dosť blízke realite, ak zadávaš do kalkulačky tvoje reálne čísla, skúsenosť, ako tvoje auto jazdí, koľko ty s ním jazdíš a podobne, pokiaľ zadáš informácie, ktoré sú pravdivé, tak nevidím dôvod prečo by ti to malo vyhodiť nejako inak, prečo potom v praxi by to malo byť iné Že aha

0 0
Nahlásiť

krupo
21 prispevkov Tomášov
#71. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (15. február 2018, 09:59)

Čaute do koľkoročného auta má zmysel dávať LPG?
Aj do nových? Alebo skôr do starších alebo vôbec netreba prizerať na vek auta?

0 0
Nahlásiť
cavalierr 49 prispevkov Kežmarok #72. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (20. február 2018, 13:27)

Krupo ja som komunikoval s jedným servisom, kde by som chcel ísť na prestavbu a oni mi sami povedali, že skôr ide o to ako dlho chcem to auto ešte mať, ako dlho by mi malo ešte slúžiť, čiže to je také dôležitejšie ako samotný vek auta, hlavne aby sa ti to oplatilo Fajn

0 0
Nahlásiť

rasscco
45 prispevkov Trnava
#73. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (26. február 2018, 11:48)

Vek auta nie je alfou a omegou by som povedal.

Môže ísť aj do nového auta úplne bez problémov, čím skôr do auta LPG dáš, tým skôr budeš šetriť, čiže nevidím v tom problém práve naopak si myslím, že to má zmysel.

1 0
Nahlásiť

krupo
21 prispevkov Tomášov
#74. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (6. marec 2018, 07:51)

Tak ja mám relatívne nové auto, preto som sa pýtal.
Čiže neplánujem ho tak skoro meniť, rátam tak, že najbližších minimálne 6 rokov by som si ho nechal, možno aj viac, ale rátam s tým, že výmena tak skoro nebude.
Nie je pri novších autách problém s LPG?

0 0
Nahlásiť

roskow
47 prispevkov Prievidza
#75. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (8. marec 2018, 14:57)

skus trochu viac definovat, co mas na mysli tym problemom, akoze problem to vybavit alebo problem s jazdenim alebo ako si to myslel?

0 0
Nahlásiť
cavalierr 49 prispevkov Kežmarok #76. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (16. marec 2018, 09:57)

Nie je problém ani s prestavbou ani s jazdením. Aspoň zatiaľ nevidím, že by to bol nejaký problém, zisťoval si o tom celkom dosť a ja tiež už jazdím na LPG, takže beriem to tak ako to je. A zatiaľ mi to vyhovuje v mnohých veciach, negatíva som zatiaľ žiadne nespozoroval, čo je super Smiech Smiech

0 0
Nahlásiť

krupo
21 prispevkov Tomášov
#77. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (20. marec 2018, 09:06)

Tak s vybavením si nemyslím, že by mal byť problém.
Aspoň v to teda dúfam, ale myslel som skôr pri bežnom jazdení.
Či tie novšie autá na to nejako zle nereagujú na celé LPG Pýrim sa

0 0
Nahlásiť

roskow
47 prispevkov Prievidza
#78. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (23. marec 2018, 09:41)

ja si celkovo neviem predstavit, ze by bol nejaky problem ci uz s jednym alebo s druhym
cize novsie auta nie je vobec problem dat na LPG,
dokonca ja si dovolim povedat, ze je to vyhodou dat nove auto na LPG Že aha

0 0
Nahlásiť
gremo 58 prispevkov Pezinok #79. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (5. apríl 2018, 13:26)

výhodou? z akého dôvodu by to pri novom aute malo byť výhodou?

nie je náhodou pravdou to, že LPG zbytočne to auto ako také zaťažuje, motor preťažuje a pod?

0 0
Nahlásiť

roskow
47 prispevkov Prievidza
#80. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (10. apríl 2018, 12:58)

pretoze setris uz velmi skoro peniaze, v podstate akoby od samotneho zaciatku a taky tak setris aj auto, tym ze bude na LPG, celkovo motor, co podla mna je vyhodou pri novom aute Fajn
aj ked jasne, ze setrenie penazi nie je zanedbatelne Smiech

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Alternatívne pohony / LPG - Namontovat alebo predat?