LPG - Namontovat alebo predat?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 28. marec 2024, 23:50

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. LPG - Namontovat alebo predat? (15. marec 2017, 19:28)

Zdravím Vás,

Mám Fábiu 1.4 55kw. Teraz má najazdené 120tis km. Auto už mám 3 roky a som s ňou spokojný. Kvôli práci ale potrebujem znížiť náklady.

Auto už má 11 rokov. Zvažujem či ho predať za relatívne fajn cenu a priložiť 500 eur a kúpiť také isté na LPG s nájazdom do 200tis km.

Alebo zainvestovať 1200 do prestavby?

Ďakujem.

0 0
Nahlásiť

matats
56 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#2. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (16. marec 2017, 10:08)

Zalezi ci si s tym autom ako tak v pohode. Do prestavby sa oplati ist ak nemas v umysle najblizsie dva roky auto predat. V takom pripade by som nejako asi ani nepremyslal a by som do toho isiel. Osobne by som nekupoval auto v ktorom uz je lpg, ktore daval robit predchadzajuci majitel alebo tak. Radsej si dam ja urobit LPG tak ako ja uznam za vhodne. Mas aspon moznost si vybrat system...

0 0
Nahlásiť

reklama.archiv
35 prispevkov
#3. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (18. marec 2017, 20:12)

.

0 0
Nahlásiť

reklama.archiv
35 prispevkov
#4. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (18. marec 2017, 20:29)

Ak je auto vporiadku tak si ho nechaj, 120.000 km na LPG nic neznamena. Ked mas zamestnancov auto im nechaj na sluzobne cesty - LPG ti z nadrze neukradnu ani si nenatankuju do bandasky... Výborne alebo nechaj stare auto frajerke a nauc ju na pumpe tankovat LPG. Nebudes jej musiet robit vikendoveho kocisa po nakupoch Fajn Pri benzine je 200.000 km najvyssi cas na predaj. Radsej si kup nieco novsie alebo uplne nove a dorobit LPG.

0 0
Nahlásiť

47 prispevkov Trnava
#5. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (20. marec 2017, 09:39)

zainvestoval by som do prestavby. To sa mi zda najrozumnejsie a najma najlogickejsie riesenie. Nesiel by som do kupy auta s LPG. Ide tam o to ze nevies v akom stave je system ci nebude treba vsetko menit. Pretoze aj o ten system je potrebne sa starat a co viem z vlastnej skusenosti tak v ramci setrenia su ludia ktory ani o samotny system nemaju zaujem sa starat a tym padom sa moze stat ze kupujes macku vo vreci. Radsej si daj sam domontovat do tejto fabie do mas LPG ;)

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#6. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (21. marec 2017, 09:07)

@emilano lenze oplati sa kazde auto prerobit na plyn, na LPG? ..alebo su auta pri ktorych to nejako nema zmysel? myslim, ci nejako ide aj o to aky to je rocnik a podobne. Ono asi celkom nie je ani jedno to, ze ci je auto benzin alebo diesel, ze?

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#7. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (21. marec 2017, 20:12)

Aká môže byť domáca starostlivosť o LPG systém?Pokiaľ ma napadá tak max výmena filtra či občasné čistenie nádrže určeným prípravkom...a čo sa servisu týka tak tiež výmena filtra,prípadné prekalibrovanie systému a trysiek či výmena membrán v splyňovači....Ja som kúpil obe autá s namontovaným LPG jedno landi renzo a druhé Stag zo vstrekmi Hana a žiadny problém.A ked kúpiš už auto s namontovaným LPG tak prípadné servisné náklady za repas splyňovača,výmenu filtra či repas alebo výmenaa vstrekov vyjde aj tak lacnejšie ako montáž nového a to ešte byrokracia s papierovačkami....

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#8. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (21. marec 2017, 20:13)

Aká môže byť domáca starostlivosť o LPG systém?Pokiaľ ma napadá tak max výmena filtra či občasné čistenie nádrže určeným prípravkom...a čo sa servisu týka tak tiež výmena filtra,prípadné prekalibrovanie systému a trysiek či výmena membrán v splyňovači....Ja som kúpil obe autá s namontovaným LPG jedno landi renzo a druhé Stag zo vstrekmi Hana a žiadny problém.A ked kúpiš už auto s namontovaným LPG tak prípadné servisné náklady za repas splyňovača,výmenu filtra či repas alebo výmenaa vstrekov vyjde aj tak lacnejšie ako montáž nového a to ešte byrokracia s papierovačkami....

0 0
Nahlásiť

47 prispevkov Trnava
#9. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (22. marec 2017, 09:24)

radnon povedal by som ze ide trosku aj o to kolko toho ma auto za sebou. Ale dolezitejsie je z mojho pohladu to kolko rocne najazdis a ci si planujes auto do ktoreho chces dat plyn namontovat si nejaky cas este nechat. Nejakych peknych par rokov. Lebo nemalo by zmysel ze das si plyn namontovat a za rok ho predas to by bolo zbytocne. Ale ak mas v plane si auto nechat tak by som do toho siel. Tie peniaze mas za par rokov spat a potom uz len setris a setris co si myslim ze je vyhodne

1 0
Nahlásiť

47 prispevkov Trnava
#10. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (22. marec 2017, 09:27)

exo777 pisal tu niekto o nejakej domacej starostlivosti o LPG? Osobne tu nic take nevidim. Ja som pisal o tom ze su ludia ktori chcu setrit extremne a nedopraju tomu autu ani nejaku starostlivost. Ani bezne prehliadky LPG systemu v servise ani menenie filtrov a podobne veci. Zrejme si nepochopil co som myslel. Je to vsetko o uhle pohladu. Ja by som do takejto kupy nesiel ale tak to je kazdeho vec Výborne

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#11. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (23. marec 2017, 11:08)

@emilano jasne tomu rozumiem, nemam v plane auto predat ..skor premyslam nad tym ci sa oplati ked napriklad najazdim len nejakych 15tisic km za rok, ci to nie je malo v takomto pripade. Kedy by sa mi to akoze s takymto najazdom mohlo vratit? ..si mi neodpovedal na to ci je jedno ci je auto diesel alebo benzin pri prestavbe alebo ci sa to nejako musi zohladnovat

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#12. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (23. marec 2017, 20:27)

Na stránkach montérov LPG nájdeš kalkulačky návratnosti prestavby...napr google mi našlo tento prvý odkaz http://www.lacnevozenie.sk/kalkulacka-navratnosti/ ale môžeš si nájsť aj iné podobné...

0 0
Nahlásiť

kubo778
126 prispevkov Košice IV - Juh
#13. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (24. marec 2017, 09:50)

Radnon presne ako komentár nado mnou. Vieš si na nete nájsť xy kalkulačiek, ktoré ti vedia prepočítať návratnosť pri aktuálnych cenách plynu a benzínu a pri tvojom ročnom nájazde. Nie je to nič komplikované a vyhodí ti to aj orientačné ceny prestavby, že aký čas by sa ti mohlo vrátiť keď dáš do prestavby 1300 euro a podobne ;)

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#14. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (27. marec 2017, 11:10)

@exo777 dakujem ti za tip, idem si to kuk, ako by mi to povychadzalo
@kubo778 lenze tie ceny prestavieb sa asi aj nejako lisia nie? Nie je to vsade rovnako, ze tych 1300 euro alebo sa mylim?

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#15. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (27. marec 2017, 19:18)

Mne povedali ked som sa informoval u najbližších montérov že od 1100-1200e podľa toho aké kvalitné vstrekovače...

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#16. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (28. marec 2017, 21:38)

Choď do firmy ekomont v ladomirovej pri Svidníku. Špičková firma. Fabiu poriesis do tisícky a kvalitne. Mne robili viacero áut a maximálna spoľahlivosť. Fabiu si nechaj.

2 0
Nahlásiť

manuchjaro
76 prispevkov Zvolen
#17. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (29. marec 2017, 08:18)

Radnon o aké auto ide, ktoré by si si chcel dať prerobiť na LPG? Tiež si zisťujem ako to kde je. Vraj záleží aj na tom, že či je auto štvorvalec, alebo má viac valcov, od toho sa odvíja aj cena prestavby a aj doba prestavby aspoň čo viem, čo som sa zatiaľ dozvedel, tie ceny sú od tých 1300 vyššie aspoň čo sa týka takých trošku drahších splyňovačov. Dajú sa vraj zohnať aj lacnejšie montáže a systémy ale neviem ako ty ale ja nemám chuť niečo také riskovať

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#18. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (30. marec 2017, 11:28)

@manuchjaro nevsimol som si, ze som to nenapisal. Sorry, ide o fabiu III preto som aj pisal ze nemam nejako v plane ju predat pretoze je to pre mna take spolahlive auto. Ty chces ist tiez do prestavby na LPG? Takze tie ceny zalezia potom uz len od valcov hej? Plus k tomu treba ratat aj nejake zapisovanie systemu do papierov ci?

0 0
Nahlásiť

manuchjaro
76 prispevkov Zvolen
#19. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (31. marec 2017, 08:29)

Radnon nič sa nedeje. Tak keď je to pre teba spoľahlivé auto tak jasné, že by bol nezmysel sa jej zbavovať. Celkovo tie fabie sú asi spoľahlivé autá, keďže mám niekoľko známych, čo majú tiež tento typ a chvália si. Ale tak asi je to aj o tom aké ma kto na auto priority že :) No tak ja tiež chcem si dať LPG do auta, od konca minulého roka to riešim, lebo chcel som si všetko pozisťovať aby ma nič neprekvapilo po prestavbe. No keď už je nejaký daný systém že máš vybratý tak potom už len od valcov

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#20. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (31. marec 2017, 21:57)

Ceny prestavby záležia od značky splynovača, motora, ktorý sa má upraviť a ceny práce montážnej dielne. Neriešte počet valcov. Riešite somarinu vo vašom prípade. Radšej si zháňajte referencie na montážnu dielňu, do ktorej chcete dať urobiť prestavbu. Platí, že kvalitná montáž a odladenie je dôležitejšie ako sfušovaná montáž a zle odladenie špičkového splynovača.

2 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Alternatívne pohony / LPG - Namontovat alebo predat?