LPG - Namontovat alebo predat?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 26. apríl 2024, 10:48

Autor
Správa

krossik
63 prispevkov Jelšava
#41. LPG - Namontovat alebo predat? (19. júl 2017, 09:22)

Samozrejme, ze ide aj o typ auta, aj o system, aj o motor. Vsetko to jedno s druhym suvisi, preto je niekedy dobre si dat poradit od niekoho kto tieto veci riesi a vie poradit ako by to bolo najvhodnejsie riesit. Ja mam Tartarini uz pomaly to dva roky budu a ja nemam problem auto taha ako ma, prepina ako ma takze mne tento taliansky splynovac vyhovuje. Uvidis mesias jak to pojde. Ja som radsej investoval do taliana a ja to nelutujem

0 0
Nahlásiť

elosan
15 prispevkov Trebišov
#42. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (31. júl 2017, 11:02)

Pri LPG by ma zaujimalo ako je to so spotrebou, necital som celu diskusiu, ale od znameho som sa dozvedel, ze ta spotreba je vyssia ako napriklad pri benzine, tak som zacal rozmyslat nad tym preco vobec ludia do takejto prestavby idu, ked spotreba je vyssia aj ked je LPG ako take lacnejsie na tankovanie? Trochu som sa v tom asi stratil.

0 0
Nahlásiť

mesias4
178 prispevkov Piešťany
#43. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (1. august 2017, 00:52)

tak budes musiet tu diskusiu precitat...preco by sme mali pisat to, co je uz napisane, hm?...lebo Tebe sa nechce citat? nam sa nechce pisat..a aj tak piseme dokola to iste mnohokrat...bud trosku ohladuplny voci tym, ktori si dali namahu a snazia sa ludom pomahat...

odpoved najdes v diskusii... Súhlasim

0 0
Nahlásiť

hector256
70 prispevkov Veličná
#44. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (3. august 2017, 10:48)

Tankovanie je lacnejsie a spotreba by mala byt ak je vsetko ok vyssia len okolo nejakych 10% oproti benzinu, takze nejako sa ti to co sa tyka cien nevyrovna, takze oplati sa do LPG ist, ak najazdis rocne dost kilometrov, aby sa ti tie peniaze z prestavby vratili max do nejakych dvoch rokov ;-) Uz ked si vsimnes tabule pri pumpach, tak vidis aky je tam rapidny rozdiel, co sa tyka cien a to sa odzrkadluje aj v praxi ;)

0 0
Nahlásiť
cavalierr 49 prispevkov Kežmarok #45. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (16. november 2017, 07:43)

Máte niekto skúsenosti s hyundaiom na LPG. Zaujímalo by ma ako táto značka reaguje na LPG?
Je vhodné do takéhoto auta dávať takýto systém?

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#46. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (16. november 2017, 19:24)

aký motor?

0 0
Nahlásiť

25enrike1
20 prispevkov Bernolákovo
#47. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (20. november 2017, 09:57)

Máš na mysli, či je vôbec vhodné dávať lpg do hyundaia? Myslím, že s týmto nie je absolútne žiadny problém, mám kamaráta, ktorý má lpg v tejto značke a nemal problém. Aj keď ty si musíš zvážiť, či vôbec má zmysel do toho ísť z hľadiska úspory a návratnosti

0 0
Nahlásiť
rocero 52 prispevkov Leopoldov #48. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (20. november 2017, 10:25)

Znacka fajn, len daj model a hlavne tedfa motor - obsah.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#49. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (20. november 2017, 12:20)

do hjundaja sa dávala 1.6 s priamým vstekovaním a klasická nepriamovstreková MPI.

je to dosť veľký rozdiel - konštrukčný. obe motory sa dajú na lpg prestavať, rozdiel je v tom, že mpi je na prestavbu lacnejší a aj na prevádzku lacnejší.

1 0
Nahlásiť

tibikat
24 prispevkov Tomášov
#50. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (22. november 2017, 07:29)

enrike myslím, že je dôležité aj to aký je to typ auta, čiže mal by aj to napísať, ja som dával prestavovať hyundaia pred cca rokom aj pár mesiacov to už je, konkrétne i20 a ja som v pohode s jej prestavbou, aj celkovo s užívaním, ale je dôležité si zvážiť toho viacero pred samotným rozhodnutím

0 0
Nahlásiť

25enrike1
20 prispevkov Bernolákovo
#51. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (24. november 2017, 06:52)

Nevidím tibikat ani dôvod prečo by si mal mať nejaký problém, ak je systém kvalitný a dobre namontovaný, tak tam nemá prečo vzniknúť nejaký problém, ktorý by mohol človeka nejako znechutiť, akurát čo spomínal kamoš, tak že niekedy je potrebné opätovné nastavenie, keď systém už do auta sadne Smiech

0 0
Nahlásiť
cavalierr 49 prispevkov Kežmarok #52. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (27. november 2017, 10:30)

Mám i20 ročník 2001, 57kW, neviem potrebujete ešte nejaké info vedieť aby ste mi vedeli pomôcť?
Aj značku ako takú aj do konkrétneho typu auta som myslel. Mal som asi hneď napísať.
Nenapadlo mi to.
Imro ako to myslíš, že na prevádzku lacnejší?

0 0
Nahlásiť

tibikat
24 prispevkov Tomášov
#53. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (28. november 2017, 08:52)

nevadí, že ti to nenapadlo, podstatné je, že si to teraz napísal, myslím, že by si nemal mať s prestavbou nejaký problém, v podstate podobne ako ja si momentálne na tom, ja som do toho išiel a pre mňa LPG sa stalo radosťou Smiech každé tankovanie predtým bolo pre mňa stresujúce skrz tie ceny, teraz to absolútne neriešim Smiech

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#54. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (29. november 2017, 21:48)

cavallier, do Tvojho hjundaja je schválený BRC, šiel by som do toho, na kolkoch zaplatíš 60 eúr za zápis do TP.

lacnejší na prevádzku... autá s priamym vstrekom sa dajú prerobiť na plyn, ale splynovač je výrazne drahší a navyše, každý piaty vstrek plynu je nahradený benzínom, takže reálne budeš jazdiť na plyne aj benzíne

0 0
Nahlásiť
cavalierr 49 prispevkov Kežmarok #55. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (3. december 2017, 14:55)

Môžeš mi napísať aký systém máš ty v aute?
Imro, počkaj to je pri tomto systéme a pri iných systémoch ma to môže na koľko chytiť? Myslíš, že je dôležité sa aj nad týmto pozastavovať?
Je dobré šetriť už takto?

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#56. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (4. december 2017, 19:32)

ako som napísal, záleží od motorizácie v aute. ak je to priamy vstrek, tak tá úspora na plyne je o 20 % menšia v porovnaní s motorom s nepriamym vstrekom benzínu

0 0
Nahlásiť

25enrike1
20 prispevkov Bernolákovo
#57. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (5. december 2017, 15:05)

Ceny sú dosť individuálne, aj čo sa týka systému a aj samotnej montáže, čiže servisu. Podľa mňa nie je nejako dôležité či je auto hromadne schválené respektíve nejaký systém pre auto schválený, podstatné je či je spoľahlivý ten systém, či čo auta sadne, či nebude robiť dáke problémy OMG!

0 0
Nahlásiť

roskow
47 prispevkov Prievidza
#58. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (7. december 2017, 08:59)

ci je dobre setrit uz takto je na polemizovanie, ja k tymto veciam od isteho obdobia pristupujem tak, ze ceny prezriem, ale to je tak vsetko, ze to nie je pre mna to klucove preco by som mal urobit finalne rozhodnutie, chapes?

0 0
Nahlásiť
cavalierr 49 prispevkov Kežmarok #59. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (11. december 2017, 10:45)

Skrz ten prívstrek benzínu hej? Bude asi najlepšie, keby som si toto prebral s nejakým servisom, ktorý sa LPG prestavbám venuje. Aby mi povedali možnosti, či?
Enrike takže podľa teba na toto, že niečo by som už pri tomto ušetril nemám prizerať?

0 0
Nahlásiť

25enrike1
20 prispevkov Bernolákovo
#60. RE: LPG - Namontovat alebo predat? (13. december 2017, 07:26)

Podľa mňa nie aj tak tie peniaze sa ti potom jazdením vrátia, takže to nie je nejako dôležité, podstatné je to aby to bolo dobre urobené. Poviem ti, že by bolo fajn sa na to v servise spýtať, niekde kde LPG montujú, čo si myslia o tom aute a či je to vhodnou voľbou, aj keď z môjho pohľadu zaisto je, pýtal som sa kamoša, ten bol v Pezinku v Legase si dať montovať celý ten LPG systém, tak poprípade sa môžeš skúsiť aj na nich obrátiť, či by ti nevedeli pomôcť, keď už takéto veci robili Smiech

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Alternatívne pohony / LPG - Namontovat alebo predat?