Poškodené autosklo

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 26. apríl 2024, 09:28

Autor
Správa

725 prispevkov
#81. Poškodené autosklo (24. marec 2017, 19:22)

ostatné sklá nie sú takto riešené z dvoch dôvodov: cena a hmotnosť takého to skla.

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#82. RE: Poškodené autosklo (27. marec 2017, 11:20)

..imro hmotnost? tomu celkom nerozumiem aku ulohu tam moze hrat hmotnost. Ved celne sklo je skoro to iste ako zadne a pritom je rozdiel v skle. Ved tam by ta hmotnost nemala byt nejakym problemom alebo?..

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#83. RE: Poškodené autosklo (28. marec 2017, 21:05)

Optimalizáciu hmotnosti spočíva v každom grame, ktorý sa dá ušetriť. Bočné sklo váži asi kilo. Ak by bolo zdvojené, tak sú to dva kilá. Krát 4 sklá a už na aute o 4 kilá viac. Zadné sklo ďalšie 4 kilá a to je 8 kíl. Ale určite aj viac.natazsie bočné sklá treba silnejší elektromotor. Zase sú to kilá naviac. Jednoducho výrobcovia potrebujú znížiť hmotnosť auta čo najviac ako to len ide. Pozri sa na Suzuki s-cross - to auto váži niečo tesne cez tonu. Octavia je výrazne ťažšia. To že je auto ľahké cítiť. Dvere akokeby človek zatváral dvere z papiera. V zákrutách je ľahučké.

1 0
Nahlásiť

manuchjaro
76 prispevkov Zvolen
#84. RE: Poškodené autosklo (29. marec 2017, 08:25)

Radnon všetko má v tomto smere nejaký význam. Nie je to len o tom, že niekto si zmyslel. Čelné sklo je najviac zaťažované preto je riešené tak, že môže mať aj najvyššiu hmotnosť ale malo by čo to vydržať. Pretože skôr sa ti stane, že ti strelí kameň do čelného ako napríklad do zadného skla ;)

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#85. RE: Poškodené autosklo (30. marec 2017, 11:31)

Tak takto som sa nikdy predtym na to nepozeral, ale myslienku som mal dobru to musite uznat :-D keby neslo o hmotnost tak by to bolo ok, si myslim. V praxi by nam to padlo vhod keby sme nemuseli ostatne skla hned menit, ci? :P

0 0
Nahlásiť

hector256
70 prispevkov Veličná
#86. RE: Poškodené autosklo (2. apríl 2017, 13:47)

Radnon keby to slo, tak uz sa to tak davno riesi. Neda sa to inak. Pre nas by to mozno po tej financnej stranke bolo lepsie, keby sa dalo len opravovat ale vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. Je mozne, ze potom pri vymene by to sklo bolo samozrejme drahsie ako je teraz. Potom by si mozno za zadne zaplatil za vymenu raz tolko ako teraz ;)

0 0
Nahlásiť

Luvio
90 prispevkov Trenčín
#87. RE: Poškodené autosklo (5. apríl 2017, 09:10)

RADNON čo sa týka toho ako to je v prípade, že musíš čakať na sklo? Tak podľa toho čo viem, čo som zistil, keď som teraz nedávno bol v hornete tak tam to riešia tak, že ti miesto skla dajú taký protektor, ktorý ti zabezpečí za ten čas aby ti do auta nenafúkalo, nenapršalo, nenasnežilo a hlavne môžeš s ním jazdiť kým nemáš originál sklo, keď sklo príde tak ten protektor vymenia za sklo a má v podstate vybavené ;)

0 0
Nahlásiť

johnnno
53 prispevkov Dudince
#88. RE: Poškodené autosklo (6. apríl 2017, 07:17)

Protektor aky protektor? to som snad v zivote nepocul o niecom takom. Ze by sa to takto riesilo. To oni ako prichytia miesto toho skla? Po pravde si to neviem predstavit akoby to mohlo fungovat. Ale najma co ma zaujima tak to je cenova stranka tejto veci Som záludný

0 0
Nahlásiť

Paziciak
48 prispevkov Trenčín
#89. RE: Poškodené autosklo (7. apríl 2017, 08:39)

Johno protektor to je taka nahrada za sklo. Normalne by sa mal vlozit miesto skla a potom sa len vyberie a vlozi sa miesto neho sklo. Nie je to nic komplikovane, len musis ratat s tym, ze za ten protektor nieco zaplatis, ale ta suma by sa ti potom mala z konecnej sumy vymeny skla odratat ;) to je ako taka zaloha za ten protektor alebo ako by som to nazvala :)

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#90. RE: Poškodené autosklo (7. apríl 2017, 21:35)

Poznám protektorovane pneumatiky. Ale sklo nie. Sklo sa na karosériu lepí. Neukladá sa do gumy ako na felicii.

0 0
Nahlásiť

Paziciak
48 prispevkov Trenčín
#91. RE: Poškodené autosklo (9. apríl 2017, 17:27)

Ja pisem o docasnom protektore, ktory sa dava miesto rozbiteho skla pocas tej doby kym clovek na sklo caka. Aby auto mohol bez problemov pouzivat. Tyka sa to ak dobre viem bocnych a zadneho skla. Zrejme si ma nepochopil, ale tak snad som to uz dostatocne vysvetlil. Ide o to aby si nemusel auto odstavit na tyzden niekam na dvor alebo nechat ho v autoservise alebo kde kym pride sklo. Ale aby si mohol v pohode chodit do prace a pod.

0 0
Nahlásiť

hector256
70 prispevkov Veličná
#92. RE: Poškodené autosklo (12. apríl 2017, 14:02)

Aby mohol v pohode chodit do prace. Poznam jedneho typka, ktory cakal na bocne sklo asi dva tyzdne a cele dva tyzdne chodil s takym autom aj do prace. Esteze bolo teplo. Ale povedal, ze bez auta proste fungovat uz nemoze a nevie si ani len predstavit ze niekolko tyzdnov by mal chodit autobusom do prace a skrz to vstavat o hodinu skor OMG!

0 0
Nahlásiť

johnnno
53 prispevkov Dudince
#93. RE: Poškodené autosklo (19. apríl 2017, 09:44)

Tak po pravde by mi ani len nenapadlo, ze nieco taketo u nas moze byt, ze to takto funguje sranda no len som sa stale nedozvedel ako je to vlastne co sa tyka cenovej stranky tento protektor plati sa to normalne ako aj sklo alebo ako to funguje? ved v podstate potom ten protektor im vratim nie? tak nemusim zan platit ci jak?

0 0
Nahlásiť

bando121
39 prispevkov Poprad
#94. RE: Poškodené autosklo (20. apríl 2017, 15:44)

akym sposobom mate riesene poistenie skla? mate to dako k pzp alebo havarijnu alebo co? necital som celu diskusiu, tak sa vopred ospravedlnujem ak to tu uz zaznelo.. chcel som toto riesit uz pred zimou ale nejako na to nevysiel cas a teraz som si na to spomenul ze by bolo na mieste to riesit

0 0
Nahlásiť

matats
56 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#95. RE: Poškodené autosklo (24. apríl 2017, 12:39)

Bando ak ti mam pravdu povedat tak ziadnym. Nemal som to doposial nejako za potreby, ale ked som si tu precital ake rozne nastrahy ma mozu v zivote v tomto smere cakat tak asi by som mal zacat nad tym aspon premyslat pretoze tie vymeny nestoja par korun a ak by som mal cele sklo si platit z vlastnej vyplaty tak je evidentne ze by som trpko zaplakal

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#96. RE: Poškodené autosklo (26. apríl 2017, 10:54)

@bando121 poistenie skla som samostatne este doposial neriesil neprislo mi to potrebne jedine co som mal bola havarijna tu som mal nejaky cas, peniaze som furt do nej lial, ale po rokoch som sa odhodlal k jej zruseniu pretoze som nemal pocit, ze mi je nejako uzitocna takze v podstate teraz mam zatial len pzpcku klasika asi ako kazdy

0 0
Nahlásiť

86 prispevkov Zázrivá
#97. RE: Poškodené autosklo (27. apríl 2017, 09:10)

Radnon tak havaríjne dosť teraz ľudia rušia čo som si všimol. Asi viacerí začali prichádzať na to, že poistiť sa dá aj iným spôsobom a najmä výhodnejšie. Lebo mám pocit, že v poisťovniach na tieto havaríjne poistenia sú ceny furt vyššie a vyššie a podmienky vyplatenia sú furt nižšie a musíš to splniť hento splniť, na ošedivenie Nesúhlasim

0 0
Nahlásiť

Mattias_H
29 prispevkov Bratislava IV - Devín
#98. RE: Poškodené autosklo (2. máj 2017, 09:10)

mas skusenosti s takym poistenim, ked toto pises? zvazujem, ze by som ju taky zrusil, lenze ako to byva obavam sa toho, ze zrusim a potom pride na to, ze by sa mi vyplatilo ju mat. Co sa tyka celneho skla tak neviem ci to ma nejaky zmysel ked tak ci tak musis platit spoluucast a to tiez nie je malo penazi si myslim nie?

0 0
Nahlásiť

86 prispevkov Zázrivá
#99. RE: Poškodené autosklo (3. máj 2017, 11:08)

Aj skúsenosti, ale je to o tom, že mám konečne otvorené oči a vidím aj možnosti, ktoré som do istého obdobia nejako nevidel alebo skôr prehliadal. Nie je to tiež málo peňazí, ale všetko tiež závisí od hodnoty toho skla, to je darmo. Ale bolo by vhodnejšie keby je nejaká tá suma stanovená, ktorú zaplatíš a nemusíš sa báť na koľko ťa to chytí alebo neviem čo podobné

0 0
Nahlásiť

Mattias_H
29 prispevkov Bratislava IV - Devín
#100. RE: Poškodené autosklo (4. máj 2017, 12:28)

lenze kde by mi to tak dali? :-D myslim, ze nikde to nefunguje tymto sposobom. Akoze nehovorim, ze by to bolo zle, len myslim, ze by to bolo viac vyhodne pre nas ako pre toho, kto take poistenie poskytuje, ci? OMG! Je mi jasne, tam asi ide aj o to ake senzory su tam a vsetky tieto veci, co?

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / Poškodené autosklo