Poškodené autosklo

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. apríl 2024, 22:19

Autor
Správa

durijuri1
32 prispevkov Nitra
#21. Poškodené autosklo (21. november 2016, 14:12)

takze ako citam tak nazory na to su rozne, asi by bolo najrozumnejsie, keby som zasiel do nejakeho servisu autoskla alebo tak, nech by mi teda oni povedali ako sa veci majuu co je potrebne urobit. Som na to zvedavy, len viete mi dat aj nejaky tip na servis kde teda by mi to vedeli ci uz opravit alebo vymenit kvalitne? aby som tam nenechal majland ale aby to bolo dobre urobene:

0 0
Nahlásiť

lmarosl
69 prispevkov Banská Bystrica
#22. RE: Poškodené autosklo (22. november 2016, 17:24)

durijuri1 tak ono je to na tebe, oni ti priamo potom povedia ako a co bude treba urobit. Ja co som ti pisal, tak to su veci co som sa dozvedel ked som podobny problem riesil v Hornete...takze nepisal som ti to len tak od buka Fajn to je na tebe kam si to pojdes dat vymenit ja som bol hintam, niekto chodi do autorizakov, aj ked tam podla mna pytaju za taketo ukony zbytocne vysoke palky. Musis si toto uz potom zvazit sam

0 0
Nahlásiť

44 prispevkov Horné Obdokovce
#23. RE: Poškodené autosklo (23. november 2016, 09:25)

Lenze ako to je ked to takto riesis? Oni su v postate auto sklo nie? Nie je to bezpecnejsie riesit to cez autorizovany servis? Nemas tam vacsiu istotu kvality alebo akoby som to povedal?

0 0
Nahlásiť

krossik
63 prispevkov Jelšava
#24. RE: Poškodené autosklo (24. november 2016, 11:02)

Cez autorizovany servis to tiez nie je vzdy najbezpecnejsie, viackrat som nieco v autorizaku riesil a urobili to horsie jak keby som si to urobil doma sam na kolene. Ked taketo veci riesis prostrednictvom autoskla tak mas aspon tu istotu ze oni sa tomu venuju, ze sa specializuju presne na to tak to bude aj dobre urobene... teda malo by byt

0 0
Nahlásiť

44 prispevkov Horné Obdokovce
#25. RE: Poškodené autosklo (25. november 2016, 08:56)

Teda malo by byt :-) usmevne. No ale takto som sa na to nepozeral. Na jednej strane je pravda to ze v autorizovanom servise robia milion veci a nemaju nieco na co by sa presne specializovali takze tozvie v com su akoby majstri.
A co sa tyka vymeny tak casovo je aky rozdiel medzi autorizakom a autosklom?

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#26. RE: Poškodené autosklo (25. november 2016, 13:19)

Ziadny. Sklo je vyrezane za 5 minut. Plochy ostrene tak do hodinky. Sklo je nalepene za dalsich pat minut. Podla toho, ake lepidlo sa pouzilo odchadzas o par minut alebi hodinu az dve

0 0
Nahlásiť

krossik
63 prispevkov Jelšava
#27. RE: Poškodené autosklo (28. november 2016, 09:51)

Imro ziadny? Tym mi chces akoze povedat ze autorizak ma na sklade vsetky skla? To sa mi nejako nezda, alebo sa nebodaj mylim?

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#28. RE: Poškodené autosklo (29. november 2016, 07:44)

ty si myslíš, že aj v špecializovanom autoskle majú na sklade všetky typy skiel? sklo je skladová položka, ktorá brzdíí cash-flow a vzhľadom na dostupnost v externých firmách, nie je problém dostať hocaké sklé do 12 -24 hodín., Takto sa potom komunikuje aj zákazníkov.

Pôvodne som chcel povedať, že v práci autorizovaného servisu a špecializovaného autosklo servisu by nemal byť žiadny rozdiel. Rozdiel bude v použitej chémii na lepenie - každý používa to, s čím sa mu najlepšie robí / čo je najlacnejšie / čo je najkvaitnejšie - zase zákazník sa môže vyjadriť, či chce odísť hneď po nalepení, alebo hodinu - dve počká....

0 0
Nahlásiť

44 prispevkov Horné Obdokovce
#29. RE: Poškodené autosklo (29. november 2016, 11:57)

o par minut alebo hodinu dve? Tak to by ma zaujimalo ze aky tam je rozdiel v autosklach ako riesia vymenu skiel? A v autorizakoch ako? Ktory sposob lepenia alebo akoby som to povedal je kvalitnejsi a spolahlivejsi???

0 0
Nahlásiť

krossik
63 prispevkov Jelšava
#30. RE: Poškodené autosklo (30. november 2016, 09:56)

Imro len ako mi potom vysvetlis to, ze znamy bol riesit vymenu bocneho skla a povedali mu v servise ze bude nejaky cas trvat kym zozenu sklo? ze to moze trvat aj nejake dva tyzdne?
To potom zrejme sa bavime o vacsich servisoch a autosklach. Tak?

0 0
Nahlásiť

lmarosl
69 prispevkov Banská Bystrica
#31. RE: Poškodené autosklo (2. december 2016, 08:58)

krossik vsetko to zavisi od toho aky to je servis, ci ti vie garantovat dajme tomu vymenu do 24 hodin, ako som to ja mal v autoskle v ktorom bol. Niektore servisy proste sa na taketo veci nezameriavaju a ano je mozne, ze niekde treba na sklo cakat niekolko tyzdnov, preto je vhodnejsie aspon z mojho pohladu sa obratit na nejaky autoservis, autosklo, ktore sa venuje takymto veciam ma centralne sklady a vie do par dni dodat sklo

0 0
Nahlásiť

treloni
102 prispevkov Drietoma
#32. RE: Poškodené autosklo (5. december 2016, 09:39)

imro ved toto co si napisal to je problem - ze to co je najlacnejsie...na tomto presvedceni som sa popalil a veru nie raz, takze uz si starostlivo vyberam, aj servis na bezne servisovanie auta, aj na vymenu skiel aj na vsetko okolo auta...niekto by povedal ze ved je to len auto, ale su to moje peniaze co do toho davam a nemam chut platit niekomu za zlu pracu

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#33. RE: Poškodené autosklo (5. december 2016, 15:39)

krossik: bočné sklo nie je často sa meniaci artikel a jeho dostupnosť môže byť komplikovanejšia. dosť často sa zháňajú bočné sklá z vrakovísk, alebo zo zahraničných skladov (slovenský trh je malý, nás je 5 miliónov slovákov, alebo poliakov je 40 miliónov...)

na slovensku čelné sklá dodáva autokelly, jumaz.... sú to veľké firmy, ktoré vedia dodať čelné sklo do 12 - 24 hodín, takže aj môj malý servis v zapadákove pri ukrajinsko poľskej hranici vie zrealizovať výmenu skla aj do pár hodín od prvého kontaktu, že zákazník má rozbité sklo.

0 0
Nahlásiť

krossik
63 prispevkov Jelšava
#34. RE: Poškodené autosklo (6. december 2016, 11:42)

Ale ved ano ja rozumiem, len chcem tym povedat, ze niekde je problem zohnat bocne sklo za par dni, ze niekde to trva aj tyzdne, kym vobec spravne bocne zozenu. Ale ked si vezmeme nejake vacsie autosklo alebo tak tak ti su schopni zohnat sklo do nejakych devoch dni a to je celkom rozdiel :-) asi to zalezi fakt od daneho servisu

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#35. RE: Poškodené autosklo (6. december 2016, 13:40)

Nie. Zalezi to len od toho, o ake sklo a na ake auto. Vsetky servisy beru z tych istych skladov.

0 0
Nahlásiť

mclainak
47 prispevkov Trenčín
#36. RE: Poškodené autosklo (8. december 2016, 11:40)

www.www.imag ... eno.com no babo rad. Co s tymto? Dat to opravit alebo to este nie je take strasne a da sa s takymto niecim bez problemov fungovat? Nemusim sa obavat ze sa to nejako rozsiri???

0 0
Nahlásiť

lmarosl
69 prispevkov Banská Bystrica
#37. RE: Poškodené autosklo (9. december 2016, 08:18)

mclainak co s tymto? tak nemal by som asi odvahu s tym bezne fungovat, kedze su minusove teploty a nevies co to moze urobit ako sa zachova ta prasklina ci nahodou sa neurobi z nej pavucina a nakoniec to budes musiet dat vymenit cele

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#38. RE: Poškodené autosklo (9. december 2016, 19:30)

to je v pohode, opravoval som už 15 cm dlhé praskliny :)

0 0
Nahlásiť

mclainak
47 prispevkov Trenčín
#39. RE: Poškodené autosklo (13. december 2016, 18:11)

Myslis ze by na to az taky vplyv mohla mat zima? Keby som parkoval v garazi tak by som s tym nemal mat nejaky problem alebo? Neviem co s tym, uz som rozmyslal ze by som cez to dal len nejaku nalepku :-D aby to nebolo vidiet ale nie som si isty ci je to dobry napad ci si tym len sam neuskodim

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#40. RE: Poškodené autosklo (14. december 2016, 13:00)

zbehni do autoskla a daj si opraviť túto dierku. je to 30 - 40 eúr za opra - oveľalacnejšie, akokeby Ti mali zobrať techničák. to potom platíš pokutu, opravu a STK.

Nešpekuluj. Žiadnu nálepku tam nedávaj. Pre policajta je to okamžite magnet.

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / Poškodené autosklo