Poškodené autosklo

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 20. apríl 2024, 12:49

Autor
Správa

krowlin
20 prispevkov Bernolákovo
#161. Poškodené autosklo (11. október 2017, 17:06)

Nadávam... riesenie to nie je, ale vtedy sa mi to zdalo, aky som skvely, ze som dostal super napad, vdaka ktoremu nejake tie peniaze usetrim a pritom zbytocne som zabil cas a peniaze na opravu, keby som to dal hned vymenit ako mi to v Hornete radili, tak by som nemusel to potom davat, ale tak jak sa hovori clovek na vlastnych chybach sa uci, ja uz nebudem tvrdohlavo si tvrdit svoje, ze netreba vymenu, ked mi odbornici tvrdia, ze treba Smiech

0 0
Nahlásiť
malik444 70 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto #162. RE: Poškodené autosklo (17. október 2017, 10:33)

to je mylna predstava, ale podstatne je, ze si sa posunul dalej, ze si si to uvedomil, niekedy sa musime proste ucit na vlastnych chybach mnohokrat sa tomu nevyhneme len to nam otvori oci Súhlasim

0 0
Nahlásiť

26 prispevkov Poltár
#163. RE: Poškodené autosklo (18. október 2017, 10:49)

Fakt skvely napad, co? Dobre je, ked sa vies na to pozriet s odstupom casu a uvedomit si kde bol problem, ako do buducna sa k tomu treba postavit a co robit.
Nie si sam, co mal taketo napady Smiech

0 0
Nahlásiť

radohany
33 prispevkov Skalica
#164. RE: Poškodené autosklo (19. október 2017, 12:52)

nemáte niekto skúsenosti s rozbitým zadným sklom? ja som dlho neveril, že niečo také je vôbec možné, až kým som to nevidel na vlastné oči, zaujímalo by ma, že ako je to s nejakým poistením a takýmito vecami, to sa vzťahuje len čisto na čelné sklo alebo na všetky skla?

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#165. RE: Poškodené autosklo (19. október 2017, 21:59)

Bud cez havarijnu alebo pzp ak poznas vinnika. Postup je rovnaky.

0 0
Nahlásiť

24 prispevkov
#166. RE: Poškodené autosklo (20. október 2017, 09:42)

sú také veci možné, tiež som to už vybavoval, ale je to už pekných pár rokov dozadu a odvtedy sa asi veľa vecí zmenilo, ale čo sa týka poistenia, tak čo sú poistenia na sklo, tie sa vzťahujú na čelné sklo, potom keď ide o bočné alebo zadné sklo, tak to treba riešiť inak, potrebuješ vinníka ak by ti mali niečo preplatiť

0 0
Nahlásiť

adio4391
76 prispevkov Ivanka pri Dunaji
#167. RE: Poškodené autosklo (23. október 2017, 09:04)

Bočné alebo zadné sklo sa dá opraviť alebo tam je hneď potrebná výmena?..
Pri čelnom viem ako to je..
S tým už mám nejaké tie skúsenosti, ale pri týchto ostatných sklách nemám ani tušenia..

0 0
Nahlásiť

24 prispevkov Kalinkovo
#168. RE: Poškodené autosklo (24. október 2017, 08:50)

nedá sa opraviť, len vymeniť
bočné a zadné sklo nie je také ako čelné, čelné znesie oveľa viac a hlavne je robené tak, že čelné sa nerozletí hneď pri kamienku, ale len praskne, ale bočné hneď popraská ;-)

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#169. RE: Poškodené autosklo (24. október 2017, 13:43)

čelné sklo je laminované - to znamená, že medzi dvomi vrstvami skla sa nachádza vrstva fólie. Práve táto fólia spôsobuje to, že čelné sklo sa nerozletí, pretože praskne iba vrchná vrstva skla. Bočné a zadné sklá nie sú laminované, je to len jedna vrstva skla a preto sa rozletia. Nedajú sa opravovať z dôvodu absencie ďalšej vrstvy, ktorá by udržala vákuum a tlak počas opravy.

0 0
Nahlásiť

adio4391
76 prispevkov Ivanka pri Dunaji
#170. RE: Poškodené autosklo (25. október 2017, 08:11)

Toto som nevedel..
Som myslel, že to bude niečo podobné, no evidentne som sa mýlil..
Ďakujem vám, že ste mi to dali na pravú mieru.. Čiže tieto sklá, bočné a zadné sa voči nejakému prasknutiu ani nedajú dáko chrániť..

0 0
Nahlásiť
malik444 70 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto #171. RE: Poškodené autosklo (26. október 2017, 07:41)

nedaju sa chranit, nic nevies take spravit aby sa nerozbili, aby len prasklo to sklo, tak by muselo byt riesene ako celne a o tom mozme len polemizovat, lebo v praxi to tak proste nefunguje Že aha

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#172. RE: Poškodené autosklo (27. október 2017, 14:24)

ba, napadla ma jedna veci - aby sa bočné sklo neroztrieštilo, alebo zadné, dá sa tam dať fólia. či už priesvitná, alebo tmavá.

0 0
Nahlásiť

24 prispevkov
#173. RE: Poškodené autosklo (27. október 2017, 15:53)

podľa mňa toto je vec, nad ktorou nie je potrebné sa nejako zamýšľať, raz je to už tak, podstatné je podľa mňa potom nájsť niekoho, kto to sklo vymení dobre a aj za celkom prijateľnú cenu, aby to bolo fajn pomer ceny a kvality, to si myslím, že je potrebné riešiť ak sa taký problém objaví Že aha

0 0
Nahlásiť

adio4391
76 prispevkov Ivanka pri Dunaji
#174. RE: Poškodené autosklo (30. október 2017, 08:01)

Netreba sa..
Len to som ja nevedel..
Zaujímalo ma to, myslel som, že nejako sa to bude dať riešiť..
Celkom v praxi si neviem predstaviť dávať tam fóliu, tak asi len sa zmierim s tým, že je to tak ako to je..

0 0
Nahlásiť

zdenkomikula
40 prispevkov Nová Dubnica
#175. RE: Poškodené autosklo (31. október 2017, 11:09)

nič tam nevymýšľaj, ja som doposiaľ jeden jediný raz vybavoval výmenu zadného skla, lebo zrejme nejaký podgurážený okoloidúci cez víkend potreboval na mojom aute vyčíňať. Ale nejako si myslím, že sa niet čoho báť, pretože takéto veci sa enstávajú denne Smiech

0 0
Nahlásiť

radohany
33 prispevkov Skalica
#176. RE: Poškodené autosklo (3. november 2017, 09:38)

čaute ja havaríjnu nemám, čiže keby sa mi niečo takéto stalo, tak neviem a neviem po pravde ani či sa mi na to vzťahuje pzpčka, to by som musel pozrieť, myslel som, že či sa na to tiež nejako nevzťahuje nejaké to pripoistenie alebo čosi také, ale tak asi je zbytočné vymýšľať

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#177. RE: Poškodené autosklo (4. november 2017, 23:02)

aj na rozbité zadné sklo sa vzťahuje pzp, len musíš poznať vinníka, nakoľko to ide z jeho pzp

0 0
Nahlásiť

adio4391
76 prispevkov Ivanka pri Dunaji
#178. RE: Poškodené autosklo (6. november 2017, 07:48)

A toť je ten problém..
Že cez PZP sa to musí riešiť až takto..

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#179. RE: Poškodené autosklo (6. november 2017, 19:34)

a ako by si chcel?

v opačnom prípade potrebuješ havarijnú poistku

0 0
Nahlásiť
malik444 70 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto #180. RE: Poškodené autosklo (7. november 2017, 09:29)

najidealnejsie by to bolo keby uznali to bez toho vinnika, to by bolo najvhodnejsie, ibaze kedze to nejde cez nasu pzp, tak to je nezmysel cele Smiech podstatne je, ze to vies dnes riesit uz aj inak, tie poistenia su len si treba uvedomit ci do toho chces ist alebo nie

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / Poškodené autosklo