Poškodené autosklo

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. apríl 2024, 07:55

Autor
Správa

strako515
89 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#141. Poškodené autosklo (4. september 2017, 10:08)

po pravde toto by ma vytočilo. Duplom, keď má tá prasklina toľko. Osobne by som to riešil radšej štýlom, že vezmem sa a idem si to dať opraviť niekomu inému a ešte raz, aj keď v takomto prípade si myslím, že to už opraviť nepôjde a bude potrebné to vymeniť, ale stále lepšie ako chodiť s nevydarenou opravou na skle ;)

0 0
Nahlásiť

baraboso
11 prispevkov Modra
#142. RE: Poškodené autosklo (6. september 2017, 08:04)

Len komu chapes, aj v servise ti povedia, ze s tym maju skusenosti a potom to moze takto dopadnut. To je tazko si myslim. Ja som myslel, ze to nebude az taky problem, ze to nemoze nejako jazdy alebo tak skomplikovat, ale po tom, co ste pisali mam pocit, ze trosku som sa zmylil

0 0
Nahlásiť

21 prispevkov Šenkvice
#143. RE: Poškodené autosklo (7. september 2017, 15:39)

baraboso nezdá sa to, ale problém môže nastať veľmi rýchlo a ani sa nezdáš, nie je to sranda, zle sa stane rýchlo a človek si to ani len nestihne uvedomiť, tiež som nevedel ako a čo, no naposledy som menil sklo v Hornete, tam mi to prišlo také najprijateľnejšie aj čo sa cien týkalo a aj rýchlosti výmeny

0 0
Nahlásiť

dodkoodrozd
37 prispevkov Jablonec
#144. RE: Poškodené autosklo (11. september 2017, 11:07)

Rýchlosti výmeny? Ako je to čo sa týka skiel? Musia oni objednávať a čakať na to správne, ktoré potrebujú?
Ako je to s týmto? Celkom by ma zaujímalo, pretože predsa len každý máme iné čelné sklo s inou výbavou, tónovaním a neviem čo všetko a viem, že v menších servisoch to trvá aj niekoľko týždňov, kým príde to správne sklo, ktoré je potrebné.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#145. RE: Poškodené autosklo (11. september 2017, 19:27)

v prípade, ak servis odoberá sklá od nejakého veľkého hráča na trhu typu autokelly, intercars... tak akékoľvek sklo je doručené do servisu v priebehu 24 hodín... žiadne týždne čakania. je jedno či je to malý alebo veľký servis, skôr ide o to, koľko práce má servis a na kedy objedná auto na výmenu skla...

v prípade ak servis odoberá sklo od špecialializovanej firmy, ako je napríklad jumaz, tak je to v rámci rozvozu, niektoré lokality sú zavážané 2x týždenne.

rýchlosť výmeny skla - cca 1 hodina až 1,5 pol hodiny čistej práce u väčšiny áut

0 0
Nahlásiť

strako515
89 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#146. RE: Poškodené autosklo (12. september 2017, 10:27)

Záleží ako kde, ktorý servis. Vlcko kde menil sklo, tak viem, že tam to majú tak, že majú svoje sklad, ktorý disponuje širokým sortimentom skiel, príslušenstva a garantujú, že by ti spravili výmenu skla najneskôr do 24 hodín od zadanie objednávky, že teda chceš vymeniť to sklo

0 0
Nahlásiť

merco
60 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto
#147. RE: Poškodené autosklo (19. september 2017, 15:36)

Je to teda super, ak do 24 hodín, lepšie ako niekde dlhšie čakať. Píšeš imro, že u väčšiny áut okolo 1,5, trvá pri niektorých autách tá výmena aj dlhšiu dobu?

0 0
Nahlásiť

sames
27 prispevkov Žarnovica
#148. RE: Poškodené autosklo (20. september 2017, 10:18)

vymena sama o sebe netrva dlho, toto je podla mojho nazoru aj zbytocne riesit ak uz mas sklo tak ta vymena prebehne rychlo to si vypijes kavu a mas sklo vymenene to je zbytocne riesit podstatne je to, ze vobec je ta vymena garantovana do nejakeho casu

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#149. RE: Poškodené autosklo (20. september 2017, 19:42)

napísal som len čistý čas, ale treba prirátať aj technologický čas nevyhnutný na schnutie primera, vytvrdzovania lepiaceho tmelu a p.... takže výmena skla... cca 3 h, ak chceš odísť hodinu po výmene skla...

0 0
Nahlásiť

lukojano
38 prispevkov Žabokreky
#150. RE: Poškodené autosklo (21. september 2017, 10:35)

podla mna riesite celkom nezmysly, ja som teraz nedavno ani mesiac dozadu to este nie je co som bol dat menit celne sklo, nepozastavoval som sa vobec nad tym ako dlho to bude trvat, auto som zaniesol, povedali, ze mi daju vediet ked to bude a isiel som si zatial po svojom, absolutne som sa nestresoval tym ci to bude den, hodina dve alebo kolko, naco si starosti robite, podstatne je ak vam vedia povedat, ze ano do 24 hodin to urobime a mam srdce na mjieste Výborne

0 0
Nahlásiť

chatar-miro
25 prispevkov Prešov
#151. RE: Poškodené autosklo (25. september 2017, 10:36)

ked uz teda ide o to, ze presne jak to trva, informoval som sa ohladne toho ani nie mesiac dozadu, kedy som sa objednaval na menenie celneho skla, samotna vymena cca 1-1,5 hodiny trva, avsak je potrebne po vymene aby este aspon hodinu vozidlo stalo, aby vytvrdlo lepidlo, cize nejake 2-2,5 hodinky to cele trva a potom v pohode mozete s autom bezpecne odist Výborne

0 0
Nahlásiť

dodkoodrozd
37 prispevkov Jablonec
#152. RE: Poškodené autosklo (26. september 2017, 08:59)

Áno? Vďaka za info teda. Som nevedel, že to takto funguje. Asi som nevedel, že skrz bezpečnosť je potrebné aby to lepidlo akože dobre zaschlo, toto je pre mňa novinka. Ale tak bezpečnosť by v takýchto prípadoch mala byť na prvom mieste a to bez debaty. Oprava je ale menej časovo náročná, nie?

0 0
Nahlásiť

strako515
89 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#153. RE: Poškodené autosklo (27. september 2017, 08:02)

Oprava síce je menej nielen časovo náročná, ale aj finančne, ale toto nie je vec, ktorú je dôležité riešiť. Skôr ide o to, že čo je potrebné spraviť. U niekoho je tá výmena proste potrebná, že prasklina je taká veľká, že by oprava nebola dostačujúca a aj keby do opravy človek ide, tak je to neisté či to vydrží, predsa len oprava nejakej pavučiny v dnešnej dobe už nie je celkom na mieste pretože to sklo je ňou narušené a nemusí to vydržať Smiech

0 0
Nahlásiť

kubo778
126 prispevkov Košice IV - Juh
#154. RE: Poškodené autosklo (28. september 2017, 10:45)

Nemusí a nie je to na srandu, pretože potom už ide o bezpečnosť ako šoféra takisto aj spolujazdcov a ja osobne by som niečo takéto vôbec neriskoval ;)

0 0
Nahlásiť

dodkoodrozd
37 prispevkov Jablonec
#155. RE: Poškodené autosklo (3. október 2017, 09:00)

OK, takže nemusím sa zaujímať, že ako je to s cenami, môže ma to len zbytočne nejako zmiatnuť dobré tomu rozumiem? Som si aj myslel, že to cenovo bude vychádzať menej, ale čo z toho, keď to nebude dobré ako to má byť spravené, čo? Som nahnevaný

0 0
Nahlásiť

26 prispevkov Poltár
#156. RE: Poškodené autosklo (4. október 2017, 08:05)

Myslim, ze si to pochopil presne tak ako to je. Ide v principe o to, ze ty si proste nevyberies ci oprava alebo vymena, ide o to, co je potrebne pre tvoju bezpecnost, aby to sklo opat neprasklo a nejako horsie, lebo velky vplyv na rozne praskliny ma celkovo pocasie, ale teda hlavne zmeny teplot, aj ked sa to zdat nemusi

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#157. RE: Poškodené autosklo (5. október 2017, 20:52)

Ste na omyle. Technológia dnešných opráv je tak ďaleko, že oprava je špičková. Napríklad oprava technológiou firmy PS System je tak perfektná, že BMW s ňou nemá problém ani pri head-up systémoch. Nedochádza k lomu svetla pri premietani. Oprava je trvalá.

Prasklina nemá vplyv na bezpečnosť, keďže čelné sklo je dvojvrstvové a laminované. Ak sa prasklina rozšíri, tak len po vrchnej vrstve. Vodiča stále chráni fólia a spodná vrstva skla.

To či sa sklo bude meniť je viac menej na servise, ktorý zhodnotí mieru poškodenia a rentabilitu opravy. Sklá s lrasklinou smerujúcou smerom von sa nedajú opraviť. Opravoval som aj 30 cm dlhé praskliny...

0 0
Nahlásiť

26 prispevkov Poltár
#158. RE: Poškodené autosklo (6. október 2017, 10:33)

Ved o tom som pisal, ja nepride do servisu s tym, ze chcem to opravit, aj ked oni by to vzhladom na svoje nejake tie interne pravidla, co sa tyka vymeny a opravy skiel odporucili jej vymenu, moj nazor je v tomto smere taky, ze je dobre pre pokoj si dat poradit od servisu alebo teda od autoskla, ze co je potrebne s tym sklom urobit

0 0
Nahlásiť

krowlin
20 prispevkov Bernolákovo
#159. RE: Poškodené autosklo (9. október 2017, 07:44)

Nadávam... casto mame oci zalepene tym, ze nechceme nechat niekde kopu penazi za vymenu, tak spekulujeme, ja tiez som tym presiel, tiez som si dal opravit sklo, ked mi to neodporucali, pretoze v blizkosti bolo viacero prasklin, ale trval som si na svojom opravili mi to, ale aj tak nakoniec som to musel dat vymenit pretoze to sklo ozaj ked je viac namahane to nie je bohvieco OMG!

0 0
Nahlásiť

strako515
89 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#160. RE: Poškodené autosklo (10. október 2017, 07:52)

len to nie je riešenie. Myslím, že toto je vec, ktorú si dokáže uvedomiť každý, kto už si tým prešiel a má nejaké tie skúsenosti so samotným prasknutým sklom, s opravou, s výmenou a podobne. Pri všetkom sú nejaké tie nástrahy. A ceny dokážu človeka v mnohých veciach fakt zmiasť

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / Poškodené autosklo