Poškodené autosklo

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 27. apríl 2024, 06:00

Autor
Správa
gremo 58 prispevkov Pezinok #261. Poškodené autosklo (5. apríl 2018, 13:31)

prečo to akože nerobia všetky servisy?

veď to nie je nejako komplikované to opäť nastaviť alebo čo nie? ty máš s tým skúsenosť?

0 0
Nahlásiť
elBarto701 62 prispevkov Vinosady #262. RE: Poškodené autosklo (9. apríl 2018, 06:41)

Komplikované samé o sebe to nie je, ale sa to nastavuje prostredníctvom zariadenia, ktoré je priamo na tieto veci určené. Je to špecializovaný diagnostický a kalibračný systém. Kedysi to robili čo viem tieto veci len autorizované servisy, teraz sa to dá už aj v Hornete. Nerobia to všetky servisy práve z dôvodu, že nemajú takéto zariadenie, ktoré je pre správne skontrolovanie a prípadné nastavenie veľmi dôležité ;-)

0 0
Nahlásiť

roskow
47 prispevkov Prievidza
#263. RE: Poškodené autosklo (10. apríl 2018, 13:02)

autorizovane servisy hej, len tie to maju len na jednu znacku aut a keby isiel do autoskla, tak tam je to jedno o aku znacku auta by islo Fajn

0 0
Nahlásiť

lauso
15 prispevkov Púchov
#264. RE: Poškodené autosklo (11. apríl 2018, 08:25)

nerozumiem celkom. ta kalibracia kamery je zakazdym potrebna? neda sa to nejako obist aby to nemuseli robit? predsa to tiez bude cosi stat a ak to nie je nejako, ze vyslovene potrebne tak mi pride zbytocne za to vyhadzovat peniaze, nie?

0 0
Nahlásiť

35 prispevkov Bratislava III - Rača
#265. RE: Poškodené autosklo (12. apríl 2018, 08:30)

Ak ju nechceš mať správne nastavenú, nakalibrovanú, tak by sa to možno aj obísť dalo Smiech Ale je to podľa mňa nezmysel, ak chceš aby tá kamera fungovala ako má, tak je potrebné aby bola správne nastavená Súhlasim
Bez toho by si sa ďaleko nedostal, treba to vybaviť, nie sú to vyhodené peniaze ani náhdoou OMG!

0 0
Nahlásiť

kollki
29 prispevkov Malacky
#266. RE: Poškodené autosklo (13. apríl 2018, 08:37)

Mne kameru kalibrovali po vymene celneho skla, nebol ziadny problem, skontrolovali, nastavili, nakalibrovali a problem bol vyrieseny, nic nejako komplikovane prave naopak, super je to, ze to vsetko spravia na jednom mieste, ze netreba chodit, ze ides niekde na vymenu skla a potom musis ist inde len skrz kalibraciu OMG!

0 0
Nahlásiť

bando121
39 prispevkov Poprad
#267. RE: Poškodené autosklo (17. apríl 2018, 08:49)

kollki ale co to stoji, ked aj nieco taketo chces vyuzit? takuto sluzbu?
za to sa nejako doplaca alebo jak?

0 0
Nahlásiť
gremo 58 prispevkov Pezinok #268. RE: Poškodené autosklo (18. apríl 2018, 10:08)

jáj to som nevedel, že toto je potrebné a duplom, že teda to nerobia všetci

tebe to robili tiež? myslím či aj ty si bol si dať nakalibrovať kameru, keď vieš o tom toľko?
by mi ani nenapadlo, že by to mohlo byť problémom, že by to bolo celé takéto komplikované

0 0
Nahlásiť
elBarto701 62 prispevkov Vinosady #269. RE: Poškodené autosklo (19. apríl 2018, 07:17)

Áno, veď preto ti o tom píšem, nemal by som to z kade inakade vedieť, keby som si tým neprešiel.
Bando je to tak, že samotná kalibrácia vychádza 30€ a k tomu vstupná a výstupná kontrola, to je 20€, čiže dokopy je finálna cena. Čo podľa mňa vôbec nie je tak veľa, keď si vezmeš, že budeš to mať všetko správne nastavené, čo aspoň teda pre mňa je priorita.

0 0
Nahlásiť

rasscco
45 prispevkov Trnava
#270. RE: Poškodené autosklo (20. apríl 2018, 09:42)

Jasné nie je to veľa, neviem čo to stojí síce v autorizáku, ale dám ruku do ohňa zato, že teda menej to nebude. Ale čo je podľa mňa dôležitejšie, že po prvé nie je to veľa peňazí a po druhé, že každý týždeň si kameru kalibrovať nepôjde nik dať, že je to fakt raz za čas.

0 0
Nahlásiť

35 prispevkov Bratislava III - Rača
#271. RE: Poškodené autosklo (23. apríl 2018, 08:10)

Platíš za to veď je to služba navyše, ale podľa mňa to vôbec nevadí, lebo aspoň pre mňa je prioritou, aby kalibrácia bola správne urobená, aby kamera bola nastavená jak má byť a aby neboli nejaké problémy s ňou.

0 0
Nahlásiť

bando121
39 prispevkov Poprad
#272. RE: Poškodené autosklo (24. apríl 2018, 13:59)

ja som myslel, ze das nejaku vyssiu cenu, to nie je vela, ked este aj viem, co to vlastne obnasa, za co vlastne platim a kolko, ze si mi to takto vypisal Fajn
som myslel, ze to bude pomaly aj raz tolko Smiech

0 0
Nahlásiť

hanzel
12 prispevkov Trnava
#273. RE: Poškodené autosklo (25. apríl 2018, 12:00)

kalibrácia sa robí len na kameru v aute? neviete ako to funguje, čo sa týka senzorov pri novších autách? tie tiež treba nejako všetko to nastaviť nie?

0 0
Nahlásiť
lucobu 56 prispevkov Gabčíkovo #274. RE: Poškodené autosklo (26. apríl 2018, 09:27)

ide to vsetko spolu ruka v ruke robi sa aj kalibracia a diagnostika kamery aj senzorov, v dnesnej dobe je uz bezne, ze auta maju kameru alebo rozne senzory a treba aby to vsetko bolo spravne nastavene, aby nedoslo potom po vymene skla k nejakej kolizii a to len preto, ze by neboli tie senzory tak nakalibrovane, ako si to vyzaduju Že aha

0 0
Nahlásiť

treloni
102 prispevkov Drietoma
#275. RE: Poškodené autosklo (27. apríl 2018, 06:42)

Pri senzoroch je to normalne, ze to treba, s tym aj rataju v dnesnej dobe, len treba sa na to informovat kde sa rozhodnes ze pojdes dat menit sklo aby to vedeli spravit, lebo ako aj vyssie pisali nerobia to vsetci, takze na to pozor Blééé

0 0
Nahlásiť
gremo 58 prispevkov Pezinok #276. RE: Poškodené autosklo (2. máj 2018, 09:15)

šak to som nevedel, aj preto som sa na to pýtal lebo je iné keď mi napíše niekto kto priamo s tým má skúsenosť a aj vie ako to reálne funguje :)

0 0
Nahlásiť
rocero 52 prispevkov Leopoldov #277. RE: Poškodené autosklo (3. máj 2018, 14:43)

To s tebou musim suhlasit, je lepsie ked sa ozve niekto kto si presne tym istym presiel a ty aj podla toho vies co mozes ocakavat, ako to bgude prebiehat a co to obnasa, aj ked myslim, ze pri tomto je najdolezitejsie uvedomit si, ake je to dolezite Fajn

0 0
Nahlásiť
lucobu 56 prispevkov Gabčíkovo #278. RE: Poškodené autosklo (4. máj 2018, 07:59)

gremo staci sa niekedy len opytat su to veci s ktorymi dnes treba ratat, proste treba to brat tak, ze ide hlavne o bezpecnost preto je treba to dat spravit nie su to vyhodene peniaze su to dobre investovane Výborne

0 0
Nahlásiť

krossik
63 prispevkov Jelšava
#279. RE: Poškodené autosklo (8. máj 2018, 06:56)

Bezpecnost by mala byt na prvom mieste to bez akejkolvek debaty, hlavne aby vodic a posadka auta bola v bezpeci, najma ak mam senzory a tiez sa na ne trochu spolieham, tak je potrebne aby vsetko fachcalo jak hodinky, aby to bolo dobre Že aha

0 0
Nahlásiť

treloni
102 prispevkov Drietoma
#280. RE: Poškodené autosklo (10. máj 2018, 18:41)

Mala by byt, dobre si to napisal, ale vela ludi to stale podcenuje a potom sa cuduju ak nastanu nejake problemy, ak sa vyskytne nieco, co ich priamo moze ohrozit OMG!

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / Poškodené autosklo