fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 2. máj 2024, 09:25

    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

10 prispevkov
#1. fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (13. november 2011, 10:27)

Mal niekto taký problem s novou fabiou ako ja ,že pri štartovaní za studena motor nedrží dobré otáčka ,raz same začnu stúpať hore a za par sekúnd samé padajú dole až kým nezošliapnem parkrát plynový pedál a potom akotak držia .Až prejdem cca 100 až 200 metrov sa ustalia a už idú dobre.Pri dalšich štartovaniach cez deň, ked vypnem motor už to nerobí.Robí to hlavne ráno cez den už nie ,iba ked auto stojí na slnku napr.od raná do poobedia a je studený motor pri štartovaní potom zase tak blbo štartuje.Zaujímave ale na tom je ,že ked už začnu chladne počasia pod 10 stupnou už motor štartuje dobre.Neviem čím to je .V servise som bol tolko krát ,že už sa tam hanbim chodiť.Na diagnostike im vraj nijaku chybu nevipisuje.A to takto štartuje od nova .Už aj zaruka mi padla a ja stale neviem za kým isť.Poradte prosím!

2 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (13. november 2011, 14:31)

neviem skus premerat termostat ci je ok. Skus vycistit filtre, skrtiacu klapku. Nemas zavzdusneny chladic?


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

10 prispevkov
#3. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (13. november 2011, 19:41)

toto čo píšeš to by som bral keby malo auto už najazdené nejakých pár tisíc kilometrov,ale mne toto to auto robí od nova a na diagnostike mi stale povedali ,že im nijakú chybu neukazuje.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#4. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (13. november 2011, 21:16)

Preco aj od vyroby nemusi byt chladic spravne odvzdusneny a termostat tiez moze byt chybny. Skusil by som pozriet tak ci tak na aspon na ten chladic ci v nom nie je nejaky vzduch navyse.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 2
Nahlásiť

10 prispevkov
#5. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (13. november 2011, 21:53)

A ak by to aj bol ten chladič,môže auto už pri ďalších štartovaniach počas dňa štartovať dobre?Lebo mne to blbo štartuje len za studena,ak je motor studený.Už počas dňa ,keď s ním jazdim po meste a vypínam ho a štatujem,tak už potom to nerobí.A teraz ,keď už je chladne počasie ,tiež už to nerobí,ale príde jar oteplí sa cez 20 stupňou a znova blbo štartuje za studena.Mohol by to robiť chladič ,keď je zavzdušnený?

1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#6. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (13. november 2011, 23:42)

Tak presne tento problem mam aj ja. Najzaujimavejsie je asi to, ze robi v letnych mesiacoch, ked je teplo. Keby to bola otazka zimy, tak by som to skor chapal. Tiez by ma to zaujimalo, v com je problem.

0 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #7. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (14. november 2011, 08:03)

uz som viac krat pocul ze zo Skody vratili zakaznika ze nenasli ziadnu poruchu Fajn mozno by som skocil k nejakemu mechanikovi nech zvysi predstrek na motore, mohlo by to vyriesit vas problem


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

10 prispevkov
#8. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (14. november 2011, 21:14)

Lenže v autorizovanom servise škoda ,ked im pristroj nič neukáže tak nič nerobia.Podľa nich aspoň tu u nás ma rychlo vybavili,že tam nie je žiadna chyba a ja kedže sa tomu nerozumiem bo niesom mechanik , tak chodím tak,len neviem dokedy, kedy vypovie štartovanie celkom a potom zabijú že treba vymeniť nejakú drahú jednotku.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#9. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (14. november 2011, 21:35)

Skus vymenit servisne stredisko. Skus zajst do ineho servisu ked nie si spokojny nech sa oni na to kuknu. Mozno ti tu niekto poradi dobry Skoda servis.

Ja ti neviem poradit, nepoznam Skoda strediska.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

janhuss
1 prispevkov Poprad
#10. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (15. november 2011, 18:44)

ahoj mne to iste robi na mojej fabii 1 1,4 50 k w ale zatial som to nerieil nijako iba potvrdzujem

0 0
Nahlásiť

10 prispevkov
#11. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (15. november 2011, 20:09)

nechcem to davať neautorizovanym,preto to necham tak,kym to nebude nutne riešiť

0 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#12. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (15. november 2011, 21:01)

Nevravim neautorizovanym. Ved nie je na svete len jedno autorizovane Skoda stredisko. Mozno su niekde ozaj dobry kolektiv odbornikov, ktori ti poradia v autorizovanom Skoda servise.

No je to rozhodne zaujimavy pripad. Toto som o Fabkach este nepocul.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#13. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (15. november 2011, 21:47)

Ved nehovorim o neautorizovanom servise. Je jasne ze mas nove auto a kym mas zaruku urcite chod len do autorizovaneho. No urcite v tvojom okoli nie je ina jeden autorizovany Skoda servis.

Skus sa popytat, ake s nimi maju ludia skusenosti. Mozno ti poradia lepsich odbornikov v inom meste.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#14. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (15. november 2011, 22:58)

Pouzivatel d.pejrak napisal celkom zaujimavy postreh na tvoj problem.

S jeho suhlasom ti tu uverejnim jeho reakciu:
---
Priatelu podla môjho názoru to neni chladičom to nemá s ním nič spoločného,ale blbne ti automatické zapínanie či vypínanie sytiču no tieto tzv.muchy sa ťažko hladajú a tam treba preskúšať aj či sú v poriadku kontakty na ovládanie škrtiacej klapky ba aj káble či niektorý z vodičov môže byť prerušený alebo môže mať studený lebo nedokonalý spoj v prechode vodiča na konektor.Nechaj v servise auto vychladnúť a potom nech ho napoja na tester čo bude ukazovať aké hodnoty alebo chyby.Môže sa aj zadrhávať škrtiaca klapka ktorú za studena reguluje tzv.krokový motorček nastavuje polohu klapky no to už by v dobrom servise mali zistiť aj za cenu vyskúšania novéj škrtiacej klapky alebo môžu mať chybu v testere.Skus treba ako ti radili iný autorizovaný servis ved nemôžeš riadne používať svoje auto za ktoré si zaplatil a chyba sa vyskytuje od novoty.Tam už sa dá použiť aj zákon na ochranu spotrebiťela ak by to nevedel i odstrániť a bolo by to kvalifikované ako výrobná vada a tam ide až k výmene výrobku alebo vráteniu penazí.Určite mi daj prosim ťa vedieť ako si dopadol a či ti to opravili a čo to bolo za závadu.Držím palce nech ti to opravia.Ahoj.
---


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
3 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#15. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (16. november 2011, 20:56)
bodnarik napísal:
Mal niekto taký problem s novou fabiou ako ja ,že pri štartovaní za studena motor nedrží dobré otáčka ,raz same začnu stúpať hore a za par sekúnd samé padajú dole až kým nezošliapnem parkrát plynový pedál a potom akotak držia .Až prejdem cca 100 až 200 metrov sa ustalia a už idú dobre.Pri dalšich štartovaniach cez deň, ked vypnem motor už to nerobí.Robí to hlavne ráno cez den už nie ,iba ked auto stojí na slnku napr.od raná do poobedia a je studený motor pri štartovaní potom zase tak blbo štartuje.Zaujímave ale na tom je ,že ked už začnu chladne počasia pod 10 stupnou už motor štartuje dobre.Neviem čím to je .V servise som bol tolko krát ,že už sa tam hanbim chodiť.Na diagnostike im vraj nijaku chybu nevipisuje.A to takto štartuje od nova .Už aj zaruka mi padla a ja stale neviem za kým isť.Poradte prosím!

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#16. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (16. november 2011, 21:09)

Ahoj ja bi som ti poradil abi ti prepalili softver v riadiacej jednotky a malo bi ti to pomost a este moze davat aj cidlo teploty ze dava zli signal na riadiacu jednotku ale mal bi si viskusat to cd naj v servise preflesuju riadiacu jednotku a malo bo to pomost a nepocul som o takej chibe aku mas

0 0
Nahlásiť
hanko.m 1 prispevkov Banská Bystrica #17. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (17. november 2011, 07:49)

ja mam fabiu jednickovu uz 10 rokov a tiez mi to roby od kupy a tiez som to doteraz neriesil auto ide s touto zavadou doteraz.s pozdravom.

0 1
Nahlásiť

10 prispevkov
#18. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (17. november 2011, 19:13)
renalt21 napísal:
Ahoj ja bi som ti poradil abi ti prepalili softver v riadiacej jednotky a malo bi ti to pomost a este moze davat aj cidlo teploty ze dava zli signal na riadiacu jednotku ale mal bi si viskusat to cd naj v servise preflesuju riadiacu jednotku a malo bo to pomost a nepocul som o takej chibe aku mas



Ahoj.Riadacu jednotku mi preflešovali asi po mesiaci,ked som ho kúpil,ale nie ztohto dôvodu.Auto postalo dva tri dni a baterka ani neťukla.Vtedy som snimi mal tiež naťahovačky.

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#19. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (17. november 2011, 19:39)

Aj ja mám Fabiu 2, tie poruchy štartovania mám v lete, v zime nie. Presne to, čo sa tu písalo, bol som v servise, na nič neprišli, software preflešovali V tomto období je pokoj, lebo je zima. Auto mám od nova 3.rok, robí to stále. Auto bolo servisované v EUROMOTOR Banská Bystrica.

0 0
Nahlásiť

10 prispevkov
#20. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (17. november 2011, 19:46)

Aj ja mám auto 3 roky.A tiež je teraz v zime pokoj.Jeden známi mi poradil skúsiť vymeniť snímač teploty kvapaliny,že to by mohlo pomôcť.Dal som si ten snímač objednať,čakám kým príde a skúsim ho vymeniť.Potom napíšem či to pomhlo.

0 2
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Škoda / fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena?