fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 2. máj 2024, 05:21

    Strana 2 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#21. fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (18. november 2011, 11:04)

velmi zaujimavy problem. Podla mna to tiez bude nieco s telotou. Mozno v tom obdobi dostali nie kvalitne kusy snimacov teploty alebo termostatov alebo nieco take. A to robi tento problem.

Uz len na to prist co to konkretne je. Napis potom ci ten snimac teploty kvapaliny pomohol


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#22. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (23. november 2011, 14:21)

stavím sa, že Vám tie otáčky stúpnu tak na 1000-1100 a potom klesnú na tých 850-950..všetko je úplne v poriadku, pretože to robí elektronický sytič :) staršie typy áut a motoriek mali sytič manuálny, u nových áut s elektronickým vstrekovaním je to automatické...Veľa šťastných km bez nehody!

0 2
Nahlásiť

Ondrejka.miro
1 prispevkov Zlaté Moravce
#23. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (28. december 2011, 16:40)

ja mam fabiu 1.2 12v a mne robilo tiez to iste.a prerastlo to do takeho problemu ze ked sa mu chcelo takstartovalo a ked nie tak nie.cez zimu aj cez leto.nakoniec som bol u mechanika a bez diagnostiky prisiel na to ze treba vymenit inducku ktora stoji okolo 40 az 50 eur na vsetky druhy fabie

0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#24. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (10. február 2012, 20:17)

Caw, ja mám takú istú Fabia ako ty. Tiež mi to haprovalo, niekedy mi aj zdochol pri studenom štarte. Ja som to vyriešil tak že som začal tankovat na omw a shell a už mi to neblbne. Možno niekto povie že je to hlúpost, ale mne to pomohlo. Odvtedy nemám problém

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#25. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (11. február 2012, 19:18)

potvrdzujem, tiez ked som zmenil cerpacku za spominane mi prestalo auto blbnut nezmyselne, ako napriklad po 50km na dialnici svietit vstrekovanie a podobne. V zime som este nemal problem so startom.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

10 prispevkov
#26. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (30. apríl 2012, 12:02)

snimač teploty nepomohol, už začína teplo a znovu tak štartuje, nechápem tomu? Tankujem aj na shell a tiež to nepomáha.Ondrejko.miro môžeš konkretnejšie napísať o akú cievku ide?

1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#27. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (28. jún 2012, 21:55)

ja mam tiez dvojkovu fabiu 1.2htp a tiez mi to robi ked nastartujem auto zacne mi tam aj nieco buchat kolisu mi otacky ale robi mi to iba ked je teplejsie rano ani nie iba ked je auto na slnku alebo je vonku dusno cistil som vstreky mam nove sviecky a stale mi to robi neviem si stym poradit ked niekto na nieco pride napiste to tu lebo mi to lezie na nervy ... zatial dik

0 0
Nahlásiť

10 prispevkov
#28. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (29. jún 2012, 12:03)

presne toto isté robí mne a v škodovke v servise hovoria že im pri kontrole prístrojom nič neukazuje tak stým nič nerobia a tak to mám od nova, už ju mám piaty rok a stale to robí

0 0
Nahlásiť

10 prispevkov
#29. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (10. jún 2014, 22:13)

nenajde sa tu tu ozaj kvalitny odbornik, ktory sa s tym uz stretol a dokazal to opravit?

1 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#30. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (11. jún 2014, 09:01)

Človeče, takmer 3 roky sa s tým trápiš? Nie som odborník, ale takéto starosti sa riešia radikálne. V starších škodovkách, keď ešte nebolo automatické sýtenie paliva, sa takéto anomálie ani neobjavovali. S termostatom to nemá takmer nič spoločné, ani so zavzdušnením, pretože by ti to vyvádzalo hocikedy a nie tak špecificky. Chybu od výroby treba hlásiť priamo do výroby (MB), servisáci, v duchu hesla ''simply clefer'' to nerobia pretože diagnostika nevykazuje nič a v Boleslavi spokojne búchajú naďalej takéto fake-kusy, v tom je psík zakopaný. Frajeri s diagnostikou na Slovensku nikdy nič neporiešia. To aj ja môžem takto 'machrovať'. Ak sú páni inžinieri skutočne erudovaní, dočkás sa, a nielen Ty, vyriešenia. Alebo si zožeň spoľahlivé auto!
Ja si o škodovke, a o celom koncerne VW-Seat -Škoda mylím svoje, čo sa týka kvality menších áut - Fábia, Ibiza, Polo hlavne. Vymenil som komplet vozový park a mám od takýchto nepríjemnosti fakt pokoj.

1 2
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #31. RE: fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena? (11. jún 2014, 16:16)

Chlape ja ti poviem len jednu vec... ak sa k servisu auta budeš správať tak, že "všetko chcem robiť v autorizovanom a nie v neautorizovanom servise " tak chybu možno nikdy neodstrániš. Prečo ? Pretože ako si napísal ak im diagnostika nič neukáže tak pre nich žiadna závada neexistuje a neexistuje ani aby zobrali do ruky nejaký merák a premerali či je všetko v poriadku, alebo či nie je niekde poškodený nejaký kontakt, alebo zaoxidovaný. Neviem skade si, ale skoro v každom meste sa určite nájde aspoň jeden autoservis (neautorizovaný) ktorý je fakt dobrý, kde sú šikovní mechanici, ktorí ti nepovedia, že ak diagnostika nehlási chybu, tak že ju nemáš, ale budú hľadať a hľadať až kým nenájdu kde je problém. Ak máš auto v záruke tak ešte ok, ale akonáhle ti padne nevidím ani jeden najmenší dôvod prečo navštevovať predražené autorizované servisy.

1 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 2 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Škoda / fabia II.Nedržia otačky pri štarte za studena?