Audi A4 B5

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 2. máj 2024, 03:50

Autor
Správa

4 prispevkov
#1. Audi A4 B5 (28. február 2012, 23:23)

Viete mi poradiť bliká mi kontrolka žhavenia bol som na diagnostike a povedali mi ze auto je v poriadku a nevedia prečo mi to bliká.

0 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Audi A4 B5 (29. február 2012, 08:18)

no to čo som našiel teraz k tomu info tak sú názory rôzne. Určite však blikajúca kontrolka žhaviča znamená blížiacu sa závadu na aute, ktorá môže zabrániť v ďalšej jazde.

Jedna závada bola spôsobená palivovým čerpadlom, druhá zle načítaným kódom z imobilizéru, tretia chybou na brzdách ... no každého to nechalo visieť na ceste s tým že už nenaštartovali.

Popis tejto kontrolky je tento:

Kontrolka predžhavovania K29 plní dve úlohy:
– signalizuje predžhavovanie, po dobu predžhavovania svieti
– upozorňuje na chybu, blikaním

Na chybu je upozornované iba v prípade ak hrozí nebezpečenstvo, že nebude možné pokračovať v jazde.

Kontrolka je aktivována riadiacou jednotkou motoru ak je systém predžhavovania v prevádzke, alebo ak sa vyskytne chyba na týchto dieloch:

– snímač zdvihu ihly G80
– snímač otácok motora G28
– snímač polohy regulačného šupátka G149
– snímač polohy pedálu akcelerácie G79
– spínač brzdových svetiel F alebo spínač brzového pedálu F47
– nastavovač množstva paliva N146
– ventil počiatku vstreku N108

Na tvojom mieste by som šiel postupne ... skontroloval brzdy, plynový pedál, žhaviče, vstrekovače, palivové čerpadlo ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
2 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#3. RE: Audi A4 B5 (29. február 2012, 08:19)

držím palec


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

4 prispevkov
#4. RE: Audi A4 B5 (29. február 2012, 11:31)

ta kontrolka sa mi rozblika aj ked len zopnem kluca necham ho zapnuty a motor nestartujem tak cca po 30sek. zacne blikat

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#5. RE: Audi A4 B5 (29. február 2012, 14:25)

No ved ako som pisal vyssie. Hore mas zoznam senzorov a spinacov na co ona reaguje. Jeden bude zly. Preto posle signal jednotke a ta rozblika kontrolku.

Ked zopnes klucik tak ci tak sa jednotka zapne a kontroluje. Ale tipujem to na nejaky zhavic alebo nieco co tlaci palivo, pumpa, vstreky ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #6. RE: Audi A4 B5 (1. marec 2012, 08:45)

suhlasim s robec_ic, pekne napisane, nestane ti nic ine ako to skontrolovat. a ak ti v servise povedali ze je vsetko v poriadku tak by som popremyslal nad zmenou servisu


Life is too short to remove USB safely
3 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#7. RE: Audi A4 B5 (3. marec 2012, 21:36)

ja mám tiež A4, minule si pálim po dialnici 130 a zrazu mi začala svietiť táto kontrolka a znižovala sa mi rýchlosť a prestal reagovať pedál, mohla som pridávať koľko som chcela vôbec nič, museli ma odtiahnuť auto bolo v garáži celú noc a ráno naštartovalo a išlo ako nič, najskorej bolo niečo s riadiacou jednotkou, vždy ked pršalo alebo som prešla po vode auto prestalo ísť nakoniec som musela vymeniť plynový pedál a odvtedy je to ok

3 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#8. RE: Audi A4 B5 (4. marec 2012, 12:43)

presne tak .... snímač polohy pedálu akcelerácie G79 ... je takisto kontrolovana polozka touto kontrolkou


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

1 prispevkov Banská Štiavnica
#9. RE: Audi A4 B5 (4. marec 2012, 14:28)

Ja som mal to isté- odídený spínač brzdových svetiel pod pedálom.

1 0
Nahlásiť

4 prispevkov
#10. RE: Audi A4 B5 (4. marec 2012, 20:42)

rado99999
a ked je odideny spinac brzdových svetiel to by potom svetla nesvietili, či??

0 0
Nahlásiť

7 prispevkov
#11. RE: Audi A4 B5 (11. marec 2012, 16:50)

pozri servisnú knižku či to blikanie neni dáky kod poruchy....

0 0
Nahlásiť
IP13 1 prispevkov Banská Bystrica #12. RE: Audi A4 B5 (19. marec 2012, 20:06)

Pekný vecer prajem

Afrodita toto je znama choroba tychto aut treba vybrat baterku a prepchat odtok vody pod nou, ten plyn si asi vobec nemusela menit vacsinou to aj na pc ukaze tuto chybu ale nema to na to priamy vplyv. Vyskusal som tri spinace polohy plynu (auta s tempomatom alebo predpripravou nan). Mne to robi tiez (minulorocne dazde, vacsia mlaka) niekde v motorovom priestore mas predratu izolaciu na kabli - toto byva najcastejsie, len je to problem najst.
Vtedy prejde auto do tzv. Safe modu a ide len na volnobeh 1100 ot. da sa s tym prejst domov na kratsiu vzdialenost ale ak je k dispozicii odtah je to lepsie. Treba tiez pouzit dobry spray na kontakty a vystriekat vsetky co idu z motora a da sa k nim dostat.

Auto treba vypnut 15 min. sa to restartuje a vacsinou sa uz da nastartovat.

4 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#13. RE: Audi A4 B5 (23. apríl 2013, 20:04)

vie niekto poradit kde sa da vymenit maxi dos na A4 B5 rv5/97 a aka je cena za robotu a suciastku?

0 0
Nahlásiť

pavuk922
2 prispevkov Vráble
#14. RE: Audi A4 B5 (14. apríl 2014, 16:05)

Ahojte mám audi a 4 a mám taký problém že mi tam nefuguje rádio nesignalizujú mi smerovky na palubovke ale pritom normálne idú otáčkomer mi nefunguje a nesvieti mi palubovka po zopnutí svetiel neviem si rady stým za každú radu budem vďačný Som smutný

0 0
Nahlásiť
Marek1091111 3 prispevkov Liptovský Mikuláš #15. RE: Audi A4 B5 (26. jún 2016, 14:34)

zdravím páni vie mi niekto poradiť? mám audi a4 b6 no mám taký problém že niekedy mi neukáže vôbec kontrolku žhavenia a auto nechce naštartovať, čo to môže byť?

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Audi / Audi A4 B5