Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii.

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. apríl 2024, 07:55

Autor
Správa
Iwalkalone 8 prispevkov Trnava #1. Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (27. február 2012, 11:47)

Zdravím
Ide o problém s autom Nissan primera, r.v. 1998 (p11) , benzín, 1,6 16V 73kW. Pri prechode z nižších otáčok (1800-2300) do vyšších, hlavne pri pokuse o prudšiu akceleráciu sa stane, že vozidlo akoby pridusí,chvíľku nechce ťahať, a potom nastáva nárast výkonu, ako mal začať pri stlačení pedálu. Občas sa stane, že otáčky stúpajú, potom ho pridusí, zasa kúsok stúpnu, znova pridusí a až potom akceleruje ako má. Nad 3000 otáčok sa toto vôbec nestáva. Vozidlo mám cez 2 roky a doteraz ťahalo v pohode, problém je hlavne pri rozbiehaní na dvojke v križovatke, keď čakám na ťah a motoru sa nechce. Bol som s tým aj v servise, ale v okolí nie je diagnostika na môj typ, tak len skúšali, pozreli prívod paliva, Filter, sviečky.Nič nepomohlo.Vie niekto, čo by to mohlo byť? Palivom to tiež asi nebude, lebo som vymenil benzínku (miesto slovnaftu shell) a problém pretrváva.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (27. február 2012, 11:49)

Filtre si pozeral ci su v poriadku? Hlavne vzduchovy by som pozrel.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
Iwalkalone 8 prispevkov Trnava #3. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (27. február 2012, 11:54)

Všetky filtre sú pravidelne menené, bežnú údržbu nezanedbávam.Samozrejme, boli kontrolované hneď ako sa závada začala prejavovať. Už ma to celkom štve, pretože sa to odráža aj na spotrebe keď mu musím viac šlapať, ale zasa do autorizovaného servisu do TT alevo Martinu sa mi nechce. Je síce aj v Trenčíne, ale na ten nemám dobré odporúčania.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#4. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (27. február 2012, 13:07)

Skusal si aj nejake aditivum na precistenie palivoveho systemu? Mne pomohla spominana Shellka ked som tam nalial jednu nadrz Racingu. Vypalilo vsetok bordel. Ale u teba to nemusi byt tento problem ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#5. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (27. február 2012, 22:09)

skus skontrolovat lambdasondu

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#6. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (27. február 2012, 23:49)

ano veru lambda sonda to moze mat kludne cele na svedomi ... este ma napada aj ci neostava visiet sytic a neladuje do toho vela paliva aj ked netreba ... mozno pri tych mrazoch zblbol ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#7. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (28. február 2012, 17:12)

najskor by som pozrel a vycistil vahu vzduchu. ako su natom sviecky? zapalovacie kable? rozdelovac?

1 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#8. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (29. február 2012, 13:41)

No moze to byt kvoli filtra, ktory je v nadrzi. Vlastne sele cerpadlo je tam ponorene. Raz sa mi to stalo a ked som ho vybral cela mriezka bola cierna. Nemusis kupovat novy, staci ho ocistit jemnou kefkou

0 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #9. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (1. marec 2012, 08:52)

skus hlavne tu vahu vzduchu, skus ju najskor odpojit, nevyriesi to problem ale malo by to ist lepsie


Life is too short to remove USB safely
1 1
Nahlásiť

64 prispevkov
#10. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (5. marec 2012, 01:07)

Kedysi som mal presne tento problém na inom japoncovi, na Mitsubishi 1,8. Bolo to čidlo detonačného spaľovania. po jeho výmene problém zmizol.
Filtre s tým samozrejme nemajú nič spoločné - keby to bol akýkoľvek filter, auto by po chvíli nevyštartovalo.... Závada môže byť len v tom, čo je v činnosti pri prudkom pridaní a nikdy inokedy. Takže to isté aj váha vzduchu - pri jej poruche auto od istých otáčok nemá výkon, ale nebude sa dusiť a následne nevyštartuje. To isté lambda a podobné diagnózy ktoré tu odzneli...
Benzín si meniť nemusel, nakoľko aj Shell (okrem Racingu a V Power Diesel) sa tiež zaváža zo Slovnaftu Že aha

0 0
Nahlásiť

janmaj
2 prispevkov Liptovský Mikuláš
#11. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (6. marec 2012, 06:52)

ak ti to stale nejde skus v lipt.mikulasi BOSH servis

0 0
Nahlásiť
Iwalkalone 8 prispevkov Trnava #12. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (9. marec 2012, 19:24)

Skúsim to čidlo a uvidíme.. sviečky a podbné veci sú v poriadku, to šlo ako prvé na kontrolu.

1 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#13. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (10. marec 2012, 06:45)

Precitaj si moj skorsy odkaz. Mam uz trety Nissan a viem o com hovorim!!! Výborne

1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#14. RE: Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii. (22. apríl 2012, 13:34)

mam ten isty problem primera, r.v. 1998 (p11) , benzín, 1,6 16V 73kW mohli bi ste napisat ako ste to viriesily dakujem filtre su menena aj v palivovej nadrzi lambda ties som zufali s toho

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / Nissan Primera - pridúšanie pri akcelerácii.