Hlucna prevodovka ked je studena

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 27. apríl 2024, 02:38

Autor
Správa
peknyMirko 4 prispevkov Spojené štáty Americké #1. Hlucna prevodovka ked je studena (27. február 2012, 08:21)

Zdravim potrebujem poradit. Mam Mercedes 2005 C230K s automatickou prevodovkou. Problem je kazde rano (cca+10C) ked je studeny motor ked hodim spiatocku alebo rychlost dost silno huci. Po chvilke cca 2-3 minuty je vsetko ok. Ak je v neutrali tak je taktiez vsetko ok. Prevodovy olej aj filter som menil nepomohlo to. Posielam aj odkaz s nahravkou co to presne robi. http://kiwi6.com/file/b6b75mc8nd Ma niekto tusenie co by to mohlo byt? Diky

0 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Hlucna prevodovka ked je studena (27. február 2012, 08:39)

Este ma napada ci to nemoze byt nieco so spojkou?


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 1
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #3. RE: Hlucna prevodovka ked je studena (27. február 2012, 09:10)

zaujimavy zvuk, ked sa zohreje tak je to Ok? a pouzil si spravny olej? pripadne skus nejake aditivum na precistenie, mozno nejaky mechanicky problem. pri automatoch je to tazko, lebo vyrobca udava ze olej sa dozivotne menit nemusi (co samozrejme treba) a standardne sa ani neopravuju, menia sa ako komponent cele


Life is too short to remove USB safely
0 1
Nahlásiť
peknyMirko 4 prispevkov Spojené štáty Americké #4. RE: Hlucna prevodovka ked je studena (27. február 2012, 09:20)

No odporucany interval na vymenu prevodoveho oleja od vyrobcu je kazdych 65000 km. Daval som to menit priamo v mercedese tak pochybujem aby tam bol zly olej. Taktiez pokial viem tak preplachuju prevodovku pred tym mez daju novy olej. A robilo to aj pred vymenou. Myslel som ze ho tam je malo preto to hrkoce ale nepomohla ani ta vymena :(

0 1
Nahlásiť

7 prispevkov
#5. RE: Hlucna prevodovka ked je studena (27. február 2012, 10:31)

chod s tým do servisu, ale nie hocikam....sú také, čo robia len autom. prevod.... podľa mňa ti tam niečo odchádza a prejavuje sa to ked je studený olej ( je hustý = vysoky tlak kym sa nezahreje) OMG!

0 1
Nahlásiť
peknyMirko 4 prispevkov Spojené štáty Americké #6. RE: Hlucna prevodovka ked je studena (28. február 2012, 01:32)

Marcus presne to som si myslel aj ja. Tiez som myslel ze mozno ci nieje malo oleja a ked sa zohrial tak sa zvysil objem na dostacujuci tak to prestalo...

0 1
Nahlásiť
peknyMirko 4 prispevkov Spojené štáty Americké #7. RE: Hlucna prevodovka ked je studena (28. marec 2012, 01:38)

Dnes ma napadlo ze by to mohla byt teoreticky aj diera vo vyfuku kedze auto je tiez dost hlucne ked pridavam plyn...

0 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#8. RE: Hlucna prevodovka ked je studena (28. marec 2012, 07:58)

no kludne moze byt nieco na vyfuku prehrdzavele ...


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 1
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / Hlucna prevodovka ked je studena