Eko úvaha a násobilka

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 10. máj 2024, 09:47

Autor
Správa

7 prispevkov
#1. Eko úvaha a násobilka (19. február 2012, 23:14)

Nedávno som sa nad tým trochu zamyslel, ako je to s tými exhalátmi a po krátkom násobení som sa dopočítal Je mi doplaču ked si vezmeme taký 2 liter ...je celkom isté, že ak by si dal človek nos do výfuku veľmi rýchlo zistí, že to neni nič moc na dýchanie a teraz tie počty....za 2 ot. kľukového hriadeľa je v každom valci raz výfuk...čiže 2litre vzduchu KO. ak idete po dialnici 130 máte asi 3600ot za min to je 3600 x 60 za hod = 216 000ot
216 000 / 2 = 108 000 x 2litre = 216 000litrov vzduchu za hod čiže 216 m kubickych, za hod sa znehodnotil stlpec vzduchu vysoký 216 metrov ak základňa ma meter štvorcový a to ste prešli s autom len 130 km........na tejto zemi je 7 000 000 000 ľudí a každý si myslí že mať auto je normálne....tak si myslím, že tu bude predsa rozpor lebo nepochybne sú aj ľudia, ktorí si myslia, že normálne je aby dýchali čerstvý vzduch ...čo s tým? je to ako pri voľbách, každý má len jeden hlas

1 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Eko úvaha a násobilka (20. február 2012, 08:18)

elektromobily a spravit solarne alebo inak alternativne ekologicky napajane cerpacie stanice ci vyrobne haly.

Samozrejme sa znova bude znecistovat vzduch pri vyrobe solarnych panelov a vyrobnych hal, ale v porovnani so sucasnostou to moze v celkovej mierke vyrazne zmiernit pocet skodlivyn vo vzduchu


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
2 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #3. RE: Eko úvaha a násobilka (20. február 2012, 12:54)

som názoru, že príroda by sa mala šetriť, normy emisií sú už na dosť vysokej úrovni, musíme si započítať to, že auta obsahujú pokročilé filtre, ktoré zachytávajú pevné častice z exhalátov, čiže aspoň niečo je na lepšej ceste, postupným znižovaním emisií a aj fakt, že počet starých áuť bez katalyzátorov klesá


Life is too short to remove USB safely
1 0
Nahlásiť

7 prispevkov
#4. RE: Eko úvaha a násobilka (20. február 2012, 13:40)

Elektromobily by asi zlepšili kvalitu vzduchu v mestách, ale aj to má svoje mínusy, ja totiž neverím, že sa to zaobíde bez atomových elektrární a čo si budeme nahovárať, ked sa to vymklo kontrole japoncom, tak je to možné všade...musí sa zmeniť základná filozofia, menej mobility nie viac, vyrába sa kopa zbytočností a tieto sa transportujú po celej europe sem a tam, frázy politikov o potrebe mobility pracovnej sily, ukazujú len na ich neschopnosť vytvárať prac. miesta doma.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#5. RE: Eko úvaha a násobilka (20. február 2012, 21:11)

A co take lietadla ktore maju emisie rapidne vyssie a su vacsimi znecistovatelmi nez auta?


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
1 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#6. RE: Eko úvaha a násobilka (23. február 2012, 10:04)

Buď rád, že si nerátal koľko vzduchu "znečistia" turbomotory Haha Tam je to totiž viac, nakoľko turbína vzduch do valcov dotláča.
Samozrejme, že sú to všetko len ekodristy. Nemá význam merať splodiny na 1 km, keď sa zároveň nemerajú aj najazdené kilometre. Ja so svojim starým žrútom s katalyzátorom, s ktorým najazdím ročne tak 10 000 km znečistím prostredie menej ako hociktorý supermoderný dieslik, ktorý robí ročne 50 000 km.
A načo je katalyzátor na motorkách, ktoré robia tak 3000 km ročne??? Jedna vydýchaná Avia, alebo V3S zasviní ovzušie viac, ako všetky motorky v republike.

Najväčším znečisťovateľom sú priemyselné podniky, lode, lietadlá a jeden a pol miliardy indických a čínskych čmudiacich dvojtaktných mopedov.

Všetky tie ekokecy slúžia len nato, aby darmožráči v europarlamente niečím odôvodnili svoju zbytočnú existenciu.

2 0
Nahlásiť

7 prispevkov
#7. RE: Eko úvaha a násobilka (27. február 2012, 15:45)

ekologií prospieva recesia, všetko zlé je na niečo dobré, napr. krátko po 89 tom naše co2 exhaláty (vych. europa) rychlo klesali, hádaj prečo? Výborne

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Všeobecná diskusia / Eko úvaha a násobilka