Kia-ceed sw 1,6 CRDI ma s nou niekto skusenosti?ci uz dobre alebo zle

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 29. marec 2024, 16:02

Autor
Správa

5 prispevkov
#1. Kia-ceed sw 1,6 CRDI ma s nou niekto skusenosti?ci uz dobre alebo zle (23. január 2012, 13:11)

Dobry den chcela bi som sa opytat na Kiu ceed SW 1,6 crdi rocnik 2009-2010 ake mate s nou skusenosti ohladom spotreby a kazivosti .DAKUJEM.

3 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #2. RE: Kia-ceed sw 1,6 CRDI ma s nou niekto skusenosti?ci uz dobre alebo zle (24. január 2012, 08:00)

ja si myslím, že je to dobrá voľba, KIA sa podľa môjho názoru na Európsku kvalitu, a k tomu by mala byť ešte v záruke, čo sa motora týka tak je šetrný a výkonný (pomerne). Myslím, že to je dobra voľba


Life is too short to remove USB safely
0 1
Nahlásiť

5 prispevkov
#3. RE: Kia-ceed sw 1,6 CRDI ma s nou niekto skusenosti?ci uz dobre alebo zle (24. január 2012, 08:22)

Ale máš s ňou nejaké skusenosti, alebo niekto blízky a hlavne aku to má spotrebu.

1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#4. RE: Kia-ceed sw 1,6 CRDI ma s nou niekto skusenosti?ci uz dobre alebo zle (30. január 2012, 11:38)

Ahoj. Otec má 1,6CRDi sw, ale z roku 2007. Auto ako také je fajn, aj keď použité plasty by mohli byť aj krajšie. Tá nová má už toto lepšie vyriešené. Motor ťahá skvele na dlhších trasách, hlavne ak chodíš mimo mesto. ak si neni zvyknutá na dieslové autá, tak v meste je možné, že budeš mať pocit, že musíš priveľmi radiť, ale je to len otázka zvyku. Čo sa týka spotreby, tak papierových 4,9 litra sa otcovi podarilo dosiahnúť po najazdení cez 25tis. km. Dovtedy bol motor akoby v zábehu, ale boli sme na jednom výlete na juh Španielska a potom cez Paríž domov a vyše 7000km trasu prešlo s priemernou spotrebou 5,1L/100km a to bolo väčšinou po dialnici. Brzdy reagujú prudšie ako som bol zvyknutý na autách predtým, ale to si zvykneš postupom času a keď sa doštičku trocha zošúchajú už to nebude také výrazné. Ak ide o plná výbavu TX, tak od polokoženných sedadiel nečakaj nič extra. Je to syntetická koža, ktorá nie je príjemná na dotyk. rovnako je kožovaný aj volant a radiaca páka. Nič moc. čo sa týka spoľahlivosti, tak raz sa stalo, že neišlo naštartovať, čo ale bol následok vybitej batérie, čo je ale pri moderných autách náznak nejakého menšieho skratu, pretože by mali mať ochranu proti vybitiu batérie(keby necháš zapnuté nejaké svetlo alebo rádio). To však ale mohlo byť spôsobené aj faktom, že otec to auto málo používal, nakoľko viac používa staršie. Nešťastnejšie je riešenie pri menení oleja, kde sa nevymieňa celý filter, ale iba jeho výplň. Je to síce ekologickejšie, ale nepraktickejšie. Ak však výmenu oleja nechávaš na servis, tak ti to môže byť jedno.

Celkovo auto hodnotím dobre. Motor má dostatok ťahu (ak vravíme o tom 115koňovom) a udržiava si pri tom relatívne dobrú spotrebu. Kvalita je na pomerne dobrej úrovni.

11 5
Nahlásiť

vnucakp
1 prispevkov Zahraničie - ostatné
#5. RE: Kia-ceed sw 1,6 CRDI ma s nou niekto skusenosti?ci uz dobre alebo zle (4. jún 2012, 00:14)

Mam ju a max spokojnost pred nou som mal rio a vlastne mame ho doteraz tiez bez vaznych problemov ma uz sice25tisic km ale stale jazdi takze so znackou kia pokracujem teraz mam v zalusku sportage:-)

3 3
Nahlásiť

axipeso
1 prispevkov Prievidza
#6. RE: Kia-ceed sw 1,6 CRDI ma s nou niekto skusenosti?ci uz dobre alebo zle (3. apríl 2013, 15:19)

auto je ako nove super jedine čo som reklamoval ale doslova na mňa ser... je vada stieračov vonku sa cesty solia a na kia ceed to majú nedomyslene pre auto je to mala vada a pre bezpečnostno je to velke minus

2 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#7. RE: Kia-ceed sw 1,6 CRDI ma s nou niekto skusenosti?ci uz dobre alebo zle (2. február 2014, 22:34)

KIA ma vela nedostatkov, ktore my-jazdiaci v minulosti na starych skodovkach-nevidime.
Ta poznamka na syntetiku v interieri ( tequila4all ) je trefna. Ja chcem zit zdravo aj vo svojom aute.

1 2
Nahlásiť
dumo22 1 prispevkov Trenčín #8. RE: Kia-ceed sw 1,6 CRDI ma s nou niekto skusenosti?ci uz dobre alebo zle (10. január 2015, 12:19)

Kia by sa mala prestat vyrabat a zakazat vergel

2 7
Nahlásiť

725 prispevkov
#9. RE: Kia-ceed sw 1,6 CRDI ma s nou niekto skusenosti?ci uz dobre alebo zle (28. január 2015, 18:52)

bol by si prekvapený, ale kia nie je o nič horšia v porovnaní s vw group, napríklad...

3 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / KIA / Kia-ceed sw 1,6 CRDI ma s nou niekto skusenosti?ci uz dobre alebo zle