Renault Laguna 1.9dci 2002

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 29. marec 2024, 16:13

Autor
Správa

Carte500
8 prispevkov Beladice
#1. Renault Laguna 1.9dci 2002 (16. december 2011, 15:41)

Prosím Vás, nerozumiem sa veľmi autám, preto potrebujem poradiť. Mám spomínanú Lagunu a svieti mi ESP a servis. Sem tam to prestane svietiť a znova začne... Neviete čo to môže byť?
A piští mi turbo, znamená to že zachvíľu vypovie, či?
Ďakujem za odpovede :)

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#2. RE: Renault Laguna 1.9dci 2002 (16. december 2011, 23:00)

Laguny mali dost casto poruchovu elektroniku, teda castokrat sa ani nejedna o zavadu, ale o rozne poruchy snimaca, samozrejme by som s tym isiel do servisu nech ti tam urobia diagnostiku, neviem ci mate auto kupene ako ojazdene alebo nove ale turbo u lagun vydrzi tak 4-5 rokov potom sa tam dostane olej a presiakava to, nove stoji od 300-500 eur, su to sice investicie a vela majitelov alebo hlavne tych ktory lagunu nemaju na nu nadavaju ale zas ta im to vykompenzuje komfortom a bezpecnostou, urcite ale navstivte servis a urcite vam poradia akurat pri original Renault dielcoch to vide drahsie tak ak mate nejakeho dobreho znameho automechanika tak sa oplati zajst tam

1 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#3. RE: Renault Laguna 1.9dci 2002 (16. december 2011, 23:25)

Ak sa velmi nevyznas v autach urcite by som ako spominal Adam240 zasiel s tym do servisu. Su to priznaky odchadzajuceho turba, ktore je u Lagun bezna porucha.

Idealne je mat znameho mechanika, alebo cloveka ktoreho poznas a dat mu to pozriet.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

vojto55
35 prispevkov Revúca
#4. RE: Renault Laguna 1.9dci 2002 (17. december 2011, 10:33)

...Svietiace ESP a SERVIS môže znamenať poruchu,no u Laguny aj nemusí...najprv skús na pár sekúnd odpojiť akumulátor /stačí kostru/,nech sa to všetko zresetuje.Keď to nepomôže tak diagnostika...POZOR na kód autorádia...
...Čo sa týka turba-na mnohých autách hvízda a ide roky...nepíšeš koľko má km,ale spravidla by malo vydržať 250.000km...

0 0
Nahlásiť
trassa 1 prispevkov Prievidza #5. RE: Renault Laguna 1.9dci 2002 (21. december 2011, 15:40)

Zdravim ja mam tiez taku lagunu a turbo zacalo piskat pri 160 000km a este som na nom nabehal cca10 000km a potom prdlo najlepsie som zohnal cisto nove turbo origos GARET http://www.servisturbo.sk/ bez problemov ti polsu postov na dobierlu presne take ako potrebujes ja som ho kupoval minuly rok 600€. Najlepsia cena na Slovensku

0 0
Nahlásiť
JaneK412 46 prispevkov Kysucké Nové Mesto #6. RE: Renault Laguna 1.9dci 2002 (23. december 2011, 20:30)

ahojte,tiez som mal problem s esp--dal som to na diagnostiku a tam mi presne zistil ze mi odchadza snimac priecneho zrychlenia-taky snimac-kabel co je na napravnici a smeruje na mag.kruzok co je na lozisku--novy stoji 50eur-no ja som si zohnal starsi ale vo vybornom stave a vymenil+ocistil ten magn.kruzok a uz nemam ziadny problem s esp,tuto vymenu zvladnes bez problemov je to fest jednoduche,no moze to byt aj snimac polohy volantu-ale ako pisu ostatny-chod na diagnostiku-je to najlepsi sposob ako takto hadat-tipovat.

1 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Renault / Renault Laguna 1.9dci 2002