škoda octavia-automatická prevodovka

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 2. máj 2024, 03:53

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. škoda octavia-automatická prevodovka (12. december 2011, 18:24)

mám š octavia 1.8 20V s automatickou prevodovkou......najazdených 212000 km.....mám meniť olej v prevodovke?......bolo mi povedané, že to je celoživotný....tak neviem

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: škoda octavia-automatická prevodovka (12. december 2011, 19:57)

Vela ludi olej nemeni. Nie je to potrebne. No rozhodne ho vymenit mozes. Urcite tym nic nepokazis len zlepsis. Co sa tyka aky olej, urcite tam daj presne to iste co tam bolo. Poznam ludi ktori menili za redsi kvoli zime aby lahsie isla, alebo tuhsi aby mali jemnejsie radenie, no vzdy to dopadlo tak ze original bol najlepsi.

Takze moj nazor: Ano vymenit po tolkych km, ale urcite za presne ten isty co tam je teraz.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
3 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #3. RE: škoda octavia-automatická prevodovka (13. december 2011, 07:55)

presne tak, v automatických prevodovkách je uvádzané výrobcom, že olej meniť netreba, ale z vlastných skúseností by som ho tiež vymenil. Na automatických prevodovkách to cítiť kedy ho treba vymeniť. Obzvlášť ak radí vo vyšších otáčkach. Minimálne skontroluj, či je tam toho oleja dosť.


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#4. RE: škoda octavia-automatická prevodovka (22. december 2011, 12:15)

ale neviem, aký olej tam ide......radenie je v poriadku

0 0
Nahlásiť
jankode 5 prispevkov #5. RE: škoda octavia-automatická prevodovka (26. december 2011, 09:02)

Odporúčam ísť do Škodovky, kde Ti podľa Vin povedia typ prevodového oleja + množtvo. Interval výmeny je každých cca. 60 000 km pri všetkých automatoch. Olej v automate sa leje prepísaným výrobcom, nikdy na nemieša, lebo vtedy nastáva smrť pre pevodovku. Pri manuálnych prevodovkách sa mení olej cca. 2l každých 100 000 km, ide tam myslím Taf-x.
A zapamätaj si raz a navždy, nič nie je doživotné!!!!! Som nahnevaný

2 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#6. RE: škoda octavia-automatická prevodovka (30. december 2011, 07:37)

ďakujem

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Škoda / škoda octavia-automatická prevodovka