Poradíte mi pri výbere auta?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. apríl 2024, 11:30

Autor
Správa

3 prispevkov Banská Bystrica
#1. Poradíte mi pri výbere auta? (18. január 2021, 16:32)

Ahojte,

už nejaký týždeň sa obzerám po rôznych bazároch a weboch a hľadám auto s cca týmito parametrami a dúfam, že mi poradíte z čoho upustiť alebo čo zmeniť, aby som sa zmestila do rozpočtu a zároveň kúpila niečo, s čím budem spokojná.
Rozpočet je, že do 8.000 (a rátam s tým, že po prevzatí asi bude treba do auta investovať čosi)

1.4 benzín (slabšie nechcem, lebo teraz mám 1.4 a predtým som mala 1.6 a cítim rozdiel)
2016 r.v.

pozerala som čosi ako Hyundai i30, Kia Ceed, Opel Astra, akože ponuka nie je nejak veľká, aspoň ja mám ten pocit...možno Dacia Sandero, nejaký Renault...

skúšala som obzerať niečo s vyšším posedom ako má naša opel astra (twinport 15 ročná)

jazdenie na nákup, raz dvakrát za mesiac výlet 500 km tam a späť, cez víkendy nejaké kratšie trasy, do práce nepotrebujem, iba zriedkavo. a v lete nejaké chorvátsko (ale to zvládla aj 12 ročná kia v pohodke)


čo vravíte na motory 1.0 a 1.2? z toho je obrovská ponuka aj tie ceny sú o dosť nižšie, ale neviem no...

nechám si rada poradiť

jana

0 1
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #2. RE: Poradíte mi pri výbere auta? (24. január 2021, 17:51)

ahoj
vyskúšaj new model dacia sandero,vybehni do predajne,dáš si test jazdu a sama uvidíš,dopraješ si lepšiu výbavu ,možno financovanie na polovicu,načo by si kupovala starého,,črepa,, Nerozumiem tomu pozerala by som TCE 90 alebo TCE100 lpg, nerieš 12_15r. auto, brzdy ,výkon, všetko je na šrot.brzdová dráha nového aauta je o 10-15metrov lepšia ako starého po oprave, zrýchlenie nového i30 z roku 2020 je podobné ako nové sandero,ale tými 10 rokmi to bude o 30% horšie a to bude tak zo všetkým na starom aute,ked pôjdeš na stk,ek tak sa budeš potiť, len aby si prešla Pýrim sa pri novom máš hned pokoj na 4roky. a ostatné je na tebe.

0 0
Nahlásiť
malik444 70 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto #3. RE: Poradíte mi pri výbere auta? (25. január 2021, 20:09)

preco zrovna daciu? ved je tolko moznosti, tolko znaciek Smiech

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov Banská Bystrica
#4. RE: Poradíte mi pri výbere auta? (26. január 2021, 13:10)

rozpočet je max. 8 000, nejak nechceme viac investovať a určite nie úver...dajte prosím vaše tipy

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov Banská Bystrica
#5. RE: Poradíte mi pri výbere auta? (26. január 2021, 13:43)

naozaj rozpočet max do 8 000, úver nechceme

mala som kiu 1,6, tiež jazdenku, aj s tým čo som do nej investovala to bolo dokopy asi 6000, vozila nás asi dva roky a potom som v neodhrnutom snehu o 5tej ráno dostala šmyk a auto na šrot....nechceme preto investovať toľko peňazí...

a naozaj nechceme úver na auto

okrem toho s ním bude jazdiť aj čerstvá vodička

prosím ak máte nejaké tipy, sem s nimi :)

páči sa mi ešte mazda 3, ale neviem či to nie je veľmi malé auto, museli by sme vyskúšať

0 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #6. RE: Poradíte mi pri výbere auta? (26. január 2021, 16:28)

prečo daciu?je to asi jediné auto do 8000e.píše do 8000eur.
píšeš nechceš viac investovať,ak kúpiš starožitnosť,kto ti zaručí ,že za rohom ti niečo neodíde u takej mazdy za 1000e moc toho neopravíš,ak chceš ,,jazdenku,,radu na nete nepotrebuješ,ale potrebuješ mechanika čo sa ti pozrie na konkrétne auto pri kúpe.pri kúpe sa dá každé auto vyskúšať,odviesť,pozrieť si kufor a pozrieť či nie je ,,malé,, . dobrý výber

1 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Všeobecná diskusia / Poradíte mi pri výbere auta?