Fiesta 1.3 chladenie motora

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 26. apríl 2024, 18:18

Autor
Správa

1 prispevkov Považská Bystrica
#1. Fiesta 1.3 chladenie motora (5. január 2021, 21:56)

Zdravím, mám problém s chladením vody. Po dlhšej jazde, väčšinou keď už idem cúvať, aby som zaparkovala, tak mi vrie voda do chladiča až tak moc, že syčí spod štupla, párkrát sa stalo, že mi aj vytrhlo štupel a voda sa vyliala. Bola som s tým v servise, podla nich bol problém s hlavou, tak mi ju zbrusovali, menili tesnenie ale nepomohlo to, robilo to aj tak. Potom som bola na diagnostike (pri stk) a mi povedali, že som len mala vypnutý ventilátor, tak mi ho zapli. Chvíľu to bolo lepšie ale znovu sa mi tá voda začala prehrievať. Niekedy len po pol hodinovej normálnej jazde vidím, ako sa parí spod kapoty, čo je tá voda tak rozohriata a vrie v nádržke. Už sa s tým niekto stretol? Ako zistím, či sa mi znovu nejako vypol ten ventilátor, je potrebné to len napojiť na diagnostiku alebo to viem pozrieť aj len či nie je nejaká hadička odpojená alebo tak?
Ešte som si všimla, že mi to robí asi len pri cúvaní.. keď idem niekde parkovať a cúvam, tak to ako keby viac zaťažovalo motor
Čo by ste mi prosím poradili? :)
mám fiestu 1.3 2005, benzín


kk
0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Ford / Fiesta 1.3 chladenie motora