Mercedes B 180 CDI W246, r.v. 2013

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 20. apríl 2024, 00:11

Autor
Správa

3 prispevkov Košice I - Staré Mesto
#1. Mercedes B 180 CDI W246, r.v. 2013 (23. máj 2019, 18:04)

Ahojte,
všimol som si, že mi nefunguje štart stop system, tak trocha som na pochybach či sa niečo nedeje s autom. Gombik mi svieti, že je system zapnuty, ale na displeji sa nerosvieti názov ECO.Ešte pred týždňom sa na chvíľu zapol a teraz už vobec. . Bol som na diagnostike a našlo nejaku chybu v tom zmysle, že ine radarove snímače na diaľku mi sposobuju chybu ,napriklad garažove brany....Tak chyba sa zmazala a problém sa nevyriešil.

Včera som bol znova nadiagnostike a našlo tieto chyby:
snímač zpetného tlaku výfukových plynov je zkratovaný na kostru
zkrat na kostru alebo prerušený obvod (túto chybu mi často vyhadzuje diagnostika a občas auto stratí aj výkon, tak som už objednal nový snímač tlaku vyfukových plynov,ale vraj na štart stop systém to nemá vplyv)

Potom mi skontrolovali batériu spolu s prídavnou batériou a boli v poriadku.Keď som odchádzal zo servisu, tak som si všimol, že zrazu mi nefunguje ani systém varovania pred kolíziou. Tak som dnes znova navštívil servis, že čo sa mohlo stať. Tak znova ho napojili na diagnostiku a vypísalo chybu že ine radarove snímače na diaľku mi sposobuju chybu ,napriklad garažove brany.... potom znova napojili diagnostiku a už nenašlo žiadnu chybu. Tak najprv mi nešiel štart stop systém a zrazu nejde ani systém varovania pred kolíziou. Nestretli ste sa niekto s podobným problémom?

0 0
Nahlásiť

44 prispevkov Horné Obdokovce
#2. RE: Mercedes B 180 CDI W246, r.v. 2013 (25. máj 2019, 13:46)

mozno je chyba v RJ, na to si sa tam nepytal alebo neinformoval...

0 0
Nahlásiť

28 prispevkov Hrabkov
#3. RE: Mercedes B 180 CDI W246, r.v. 2013 (26. máj 2019, 10:34)

Ja sa tiez priklanam k chybnej RJ... nic ine ma nenapada...:/

0 0
Nahlásiť

9 prispevkov Žiar nad Hronom
#4. RE: Mercedes B 180 CDI W246, r.v. 2013 (27. máj 2019, 07:51)

tiez mi pride ako najpravdepodobnejsia moznost ta riadiaca jednotka, boloby namieste si zistit teda este tuto moznost

0 0
Nahlásiť

mino.stracho
18 prispevkov Malacky
#5. RE: Mercedes B 180 CDI W246, r.v. 2013 (27. máj 2019, 15:04)

RJ? a diagnostika nic nevyhodnotila?

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov Košice I - Staré Mesto
#6. RE: Mercedes B 180 CDI W246, r.v. 2013 (31. máj 2019, 20:46)

Dnes som bol v mercedese na diagnostiku a ziadne chyby nenaslo az nato , ze vraj je slaba bateria preto vraj nejde start stop system.Plus aktualizovali softver riadiacej jednotky motora pretoze akurat bola zvolavacia akcia.Dalej som im vravel, ze mi prestal fungovat, asistent varovania minimalneho odstupu, tak servisak v mercedese mi dal odkazat, ze vraj to auto nic take nema...Povedal som, ze to je blbost nakolko tato funckia je v Menu jasne viditelna a doteraz bola funkcna.
Pridavam aj fotky na ktorych je vidiet, ze asistent varovania minimalneho odstupu bol riadne funkcny.
Na prvej fotke je vidiet, ze je funkcny.Zobrazuje sa medzi hodinkami a teplotou vzuchu.
Na druhej fotke je uz asistent nefunkcny a nezobrazuje sa.
Na poslednej fotke je vidiet v Menu, ze asistenta auto podporuje. www.stimg.cc ... /7fWWxfCf

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov Košice I - Staré Mesto
#7. RE: Mercedes B 180 CDI W246, r.v. 2013 (31. máj 2019, 20:48)

Dnes som bol v mercedese na diagnostiku a ziadne chyby nenaslo az nato , ze vraj je slaba bateria preto vraj nejde start stop system.Plus aktualizovali softver riadiacej jednotky motora pretoze akurat bola zvolavacia akcia.Dalej som im vravel, ze mi prestal fungovat, asistent varovania minimalneho odstupu, tak servisak v mercedese mi dal odkazat, ze vraj to auto nic take nema...Povedal som, ze to je blbost nakolko tato funckia je v Menu jasne viditelna a doteraz bola funkcna.
Pridavam aj fotky na ktorych je vidiet, ze asistent varovania minimalneho odstupu bol riadne funkcny.
Na prvej fotke je vidiet, ze je funkcny.Zobrazuje sa medzi hodinkami a teplotou vzuchu.
Na druhej fotke je uz asistent nefunkcny a nezobrazuje sa.
Na poslednej fotke je vidiet v Menu, ze asistenta auto podporuje.

www.stimg.cc ... 1.jpg
www.stimg.cc ... 2.jpg
www.stimg.cc ... 3.jpg

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Mercedes / Mercedes B 180 CDI W246, r.v. 2013