Overenie km pri kúpe auta zo zahraničia

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 20. apríl 2024, 02:55

Autor
Správa

2 prispevkov
#1. Overenie km pri kúpe auta zo zahraničia (26. november 2018, 23:14)

Dobrý deň Súhlasim ,

chcel by som sa opýtať čo všetko môže človek urobiť, aby predišiel kúpe auta s stočenými kilometrami keď kupuje auto zo zahraničia.

Napríklad Slovák kupuje auto v Česko, ktoré bolo dovezené z Nemecka. Aké sú možnosti v česku čo sa týka KOčka Nerozumiem tomu ? Aké kroky je možné urobiť aby sa predišlo kúpe stočenky v tomto prípade?

PS: neviete či funguje na Slovensku firma, ktorá sa zaoberá poskytovaním mechanikov na obhliadky vozidla pri kúpe? Ak nie, tak vidím dieru na trhu, lebo momentálne by som zaplatil takému človeku bez najmenších problémov. Ako laik sa môžem nechať ľahko oklamať. Ak by niekto vedel o firme/mechanikovi, ktorý chodí na obhliadky, určite by som poprosil doporučenie. Lokalita je Praha, Zlín...

0 0
Nahlásiť

adio4391
76 prispevkov Ivanka pri Dunaji
#2. RE: Overenie km pri kúpe auta zo zahraničia (27. november 2018, 08:15)

Podľa mňa sa to poistiť nejako nedá..
Takí ľudia jestvujú čo viem..
Len tam tiež nemáš podľa mňa 100% istotu..

0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#3. RE: Overenie km pri kúpe auta zo zahraničia (27. november 2018, 12:51)

Jasné, ten risk tam vždy bude. No viem že na Slovensku si vieš preveriť vozidlo cez kontrolu originality. No keď kupuješ v Česku dovezené a neprihlásené, tak tam asi teda nie je žiadna možnosť ako si to overiť (či neboli stiahnuté kilometre pred dovozom). Jediná možnosť je asi teda len dať ho na zdvihák do servisu a nech sa vyjadria.

Alebo čo by ste urobili vy ak by ste boli v tejto situácií a chceli si byť aspoň o niečo istejší?

0 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#4. RE: Overenie km pri kúpe auta zo zahraničia (27. november 2018, 18:55)

V prvom rade si zožeň VIN. Potom zájdi k predajcovi . Samozrejme podľa značky auta. Každý slušný predajca ti dá info o servise. Podľa tohto si vieš overiť kilometre. Samozrejme že ak auto nebolo servisované v originál servise tak nemáš šancu niečo zistiť.

1 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Dovoz vozidiel zo zahraničia / Overenie km pri kúpe auta zo zahraničia