Audi A4 b6 núdzový režim

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. apríl 2024, 19:16

Autor
Správa

3 prispevkov
#1. Audi A4 b6 núdzový režim (10. september 2018, 22:55)

Zdravím, mám Audi A4 b6 1.9tdi 96kw. Áno určite je tu veľa tém, že niekomu vypína turbo. Ale chcem sa opýtať či náhodou nevie niekto čo by to mohli presne byť. Stáva sa mi taká vec, že mi klasicky vypne turbo pri veľkej zaťaží áno viem može to byt hocičo :D mal som pred tým golf a mal som tento problém . No lenže teraz sa mi začalo stavať to, že buď mi klasicky vypne turbo a musím prestartovat alebo turbo proste začne zaberať až pri vyšších otáčkach . Napríklad idem 110 turbo neťahá auto je lenivé ako keby je v nudzaku, ale zrazu spomalim podradní do 4ky a dostanem sa cca na 2100 otáčok a auto začne zase ťahať. Prvý krát keď sa mi to stalo(do vtedy bolo všetko okej ) som tiež išiel do kopca proste vyplo turbo držal som ďalej plyn a za chvíľu zas začalo ťahať . Tak sa chcem opýtať či to nemôže byt nejaká špecifická súčiastka ktorá by toto mohla robiť. Auto aj nejako viac dymy keď mu dam plny na dvojke. Diagnostika samozrejme chyba plniciho tlaku turba. Turbo vyzerá v pohode lopatky sú v poriadku olej by tiecť nemal.Hadicky by mali byt ok. Že vraj by to mohla robiť podlahová pumpa, že je zlá vytvára pretlak a robi to takéto hlúposti. Ale skôr skôr ako ju vymením sa chcem opýtať či by mi niekto nevedel pomôcť . Či sa nestretol s takýmto problémom. Lebo ta pumpa ma vide okolo 200e na zľavu plus robota a chcel by som vedieť či to je ono pretože takto isto som bojoval s golfom a vymenil som skoro všetko čo mi bolo povedané poporadi nakoniec aj samotné turbo :D A to turbo nikdy neislo :D tak nechcem zbytočne investovať keď mi to nepomôže.

0 0
Nahlásiť
elBarto701 62 prispevkov Vinosady #2. RE: Audi A4 b6 núdzový režim (11. september 2018, 09:51)

Riadil by som sa tým, čo píše diagnostika ;)

0 0
Nahlásiť

pannoro
5 prispevkov Banská Bystrica
#3. RE: Audi A4 b6 núdzový režim (11. september 2018, 10:05)

kto ti tu len tak pomoze, aby sa na to auto pozrie. vymenoval si vsetko co by to mohlo byt a treba sa jednoducho na vsetko osobitne pozriet. aj tie hadice so si pisal, ze by mali byt ok to mozu lahko sposobovat - no prezeral si ich, ci si len myslis, ze by mali byt ok - medzi tym je totizto velky rozdiel :D

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#4. RE: Audi A4 b6 núdzový režim (11. september 2018, 18:55)

Jaj no diagnostika mi nič nepovedala.. Ja sa len pýtam či mi niekto nepovie proste konkretnu vec . Či nejaká súčiastka proste zapríčiňuje presne tuto chybu. Som myslel že to nieje bežná vec ako to keď ho hodí do nudzaku. Keď je to, ale to iste, že zas to môže byt hocičo tak je jasne že s tým mi nikto nepomôže bez toho aby auto videl.

0 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#5. RE: Audi A4 b6 núdzový režim (11. september 2018, 20:47)

Skontroluj to vákuovou pumpou . Ja si myslím že máš prasknutú membránu v pumpičke na turbe.

0 0
Nahlásiť

maximmus
18 prispevkov Nitra
#6. RE: Audi A4 b6 núdzový režim (14. september 2018, 10:06)

uz si si to dal aj niekam pozriet? rozhodne by som to poriesil co najskor a hlavne na tom zbytocne moc nejazdil

0 0
Nahlásiť

44 prispevkov Horné Obdokovce
#7. RE: Audi A4 b6 núdzový režim (14. september 2018, 10:09)

pumpou to moze byt, to je aj moj tip ;)

0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#8. RE: Audi A4 b6 núdzový režim (14. september 2018, 12:49)

Jasne ,že áno pozeral mi to mechanik. Ale vies ako to niekedy chodí proste sú to len dohady a nevie to na 100% ja viem ,že to nieje ľahké zistit. Tak preto skôr ako investujem ďalšie peniaze som chcel počuť ešte nejaké názory. Ďakujem zatiaľ za odpovede .

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Audi / Audi A4 b6 núdzový režim