Zmena pri prihlasovaní vozidla

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 4. máj 2024, 14:25

Autor
Správa
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #1. Zmena pri prihlasovaní vozidla (1. december 2011, 08:10)

Zmena legislatívny, alebo jednoduchšie zmena štandardného postupu pri prihlasovaní vozidla nastala od 1. 11. 2011 pri overovaní VIN čísla. K tejto kontrole štandardne pribudla aj kontrola maximálnych záťaží na nápravy a všetky ostatné povolené hmotnosti.

Moja skúsenosť: chcel som prihlásiť VW Golf IV. doteraz v pohode prihlásený a pri prepise a kontrole VIN čísla zistili, že maximálna povolená hmotnosť na jednu nápravu je nižšia, ako má byť. Odkázali ma na príslušný obvodný úrad pre dopravu, kde ma odkázali na autorizovaného importéra pre značku VW, aby som ho požiadal o vydanie vyhlásenia, aké hmotnosti majú byť uvedené v technickom preukaze, požiadať o zmenu v technickom preukaze, vydanie nového a potom bude možné vozidlo prihlásiť. Problém je v tom, že toto všetko sa nedá stihnúť v povinnej lehote 15 dní (aj so zistením potrebných informácií). Som zvedavý, či bude dopravný inšpektorát tolerovať toto navýšenie času ako relevantný dôvod, prečo som nemohol vozidlo prihlásiť včas.

Máte s tým nejaké skúsenosti? Na obvodnom úrade mi povedali, že tieto zmeny sa týkajú veľkého počtu žiadosti o prihlásenie


Life is too short to remove USB safely
1 0
Nahlásiť
osci 1 prispevkov #2. RE: Zmena pri prihlasovaní vozidla (1. december 2011, 09:44)

No aj ja som mal podobný problém len so štítok som nemal na aute, tak kým som ho vybavil prešvihol som lehotu.
Na podnet kamaráta(policajt) som si vytvoril čestné vyhlásenie že predchádzajúci majiteľ mi dodal auto bez štítka a následné dokumenty v čase mimo lehoty, preto som si ani ja nemohol splniť svoju zákonnú povinnosť.A akceptovali to.

1 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #3. RE: Zmena pri prihlasovaní vozidla (1. december 2011, 09:50)

dik za info, dúfam že aj ja narazím na ústretovosť na PZ


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Všeobecná diskusia / Zmena pri prihlasovaní vozidla