škoda- octávia1- nefungujúca ručná brzda

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 17:57

Autor
Správa

TANATALIA
3 prispevkov Zahraničie - ostatné
#1. škoda- octávia1- nefungujúca ručná brzda (7. február 2018, 20:56)

Dobrý večer, prestala mi fungovať ručná brzda, pred 2 rokmi zaberala na 2 zub, dnes sotva na 5 zub, aj to reaguje iba pri cúvaní, dopredu sa dá isť bez problémov aj so zaťiahnutou ručnou, a jediné čo na ňu upozorní, je kontrolka ...keď odparkujem, vypnem, mám zatiahnutú ručnú aj so zaradenou jednotkou, počujem s pod auta zvláštne zvuky, akoby sa chcelo auto pohnúť, ale nejde mu to Haha také akoby škŕkanie ... viete mi poradiť prečo to tak je, čím to je? ďakujem pekne za odpoveď

0 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#2. RE: škoda- octávia1- nefungujúca ručná brzda (8. február 2018, 09:17)

V prvom rade treba skontrolovať lanká ručnej brzdy. Budú pravdepodobne poškodené. Ale táto práca je pre servis. Auto musíš mať zdvihnuté aby sa dalo dostať pod auto.

0 0
Nahlásiť

strako515
89 prispevkov Bratislava V - Petržalka
#3. RE: škoda- octávia1- nefungujúca ručná brzda (8. február 2018, 12:39)

toto ty ani nerieš, daj to hneď do servisu, nech sa na to pozrú

0 0
Nahlásiť

TANATALIA
3 prispevkov Zahraničie - ostatné
#4. RE: škoda- octávia1- nefungujúca ručná brzda (9. február 2018, 19:37)

ďakujem pekne za radu...automechanik sa na to ,,kuk,, ale len z vnutra auta a vraj je to zvlastne,jedno lanko je volnejsie a ze asi na niektorom kolese vyskocilo....takze ide automechanikovy, ktorý ho môže zdvihnut :)

0 0
Nahlásiť

munch87
8 prispevkov Bratislava IV - Devín
#5. RE: škoda- octávia1- nefungujúca ručná brzda (10. február 2018, 08:16)

najlepsie a v podstate aj jedine riesenie

0 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#6. RE: škoda- octávia1- nefungujúca ručná brzda (10. február 2018, 10:00)

To lanko nevyskočilo. Je poškodené a nechodí. Preto ti brzdí iba jedno koleso na ručnej brzde. A tým sa mení aj pohyb páky ručnej brzdy. V každom prípade to musíš zdvihnúť , rozobrať a vymeniť..

1 0
Nahlásiť

TANATALIA
3 prispevkov Zahraničie - ostatné
#7. RE: škoda- octávia1- nefungujúca ručná brzda (11. február 2018, 14:50)

prst70 ono totiž nebrzdí ani jedno koleso, keď idem a počas jazdy zatiahnem ručnú v jazde to nepocítim, iba mi zasvieti kontrolka a pípne.. Som nahnevaný

0 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#8. RE: škoda- octávia1- nefungujúca ručná brzda (12. február 2018, 07:15)

To je mi jasné , že ručná nebrzdí. Keby sa teraz mechanik snažil nastaviť ručnú brzdu , tak bude brzdiť iba jedno koleso. Lebo jedno lanko je zadreté a tým celý mechanizmus zle chodí.

0 0
Nahlásiť

26 prispevkov Poltár
#9. RE: škoda- octávia1- nefungujúca ručná brzda (12. február 2018, 09:16)

Treba to zo spodu pozriet ;)

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Škoda / škoda- octávia1- nefungujúca ručná brzda