Poradit ako dalej

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 29. marec 2024, 11:51

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. Poradit ako dalej (26. november 2017, 12:47)

Dobry den,

Potreboval by som poradit ako postupovat v danej situacii. Predal som auto zakaznikovy ktory si so mnou dohodol stretnutie na sobotu na jemu urcenom mieste stretnutia. Ako som siel na dohodnute miesto s autom ktore som munisiel predat tak pocas cesty sa mi rozvietila kontrolka motora. Teda znamenalo to pre mna nejaka porucha s motorom. Mal som sto chuti to otocit a ist naspat kedze som nemal zaujem predat takto auto. No ledze som spravil vacsiu polovicu cesty a ostavalo mi uz len par kilometrov aj napriek tomu som dosiel na miesto stretnutia. Ihned po dorazeni som zakaznika upozornil na vzniknutu vadu. Aj napriek tej vade mal zakaznik zaujem sa ist povozit na aute a spravit skusobnu jazdu. Este som chcel ist aj do servisu aby sme vedeli presne aka vada tam je no kedze to bola sobota vsetko bolo zatvorene a kupujuci nemal zaujem a aj napriek tejto skutocnosti mal zaujem o kupu auta ak by som mu dal zlavu. Preto som sa rozhodol mu dat zlavu 1000€ z ceny vozidla. Kupujuci suhlasil so zlavou a podpisali sme kupnopredajnu zmluvu. Na druhy den dal auto na pocitac a zistil ze je tam viacero chyb ako cievky od sviecok a neviem co este. Teraz chce dat auto na hlbkovy servis a ak ukaze velku vadu tak mi chce auto vratit. Preto by som chcel poradit co sa s tym da robit kedze ja nemam zaujem o vratenie vozidla. Dakujem za rady.

0 0
Nahlásiť
cavalierr 49 prispevkov Kežmarok #2. RE: Poradit ako dalej (27. november 2017, 10:32)

Už je to podpísané, už nie je čo riešiť. Už je to auto jeho, tak nech si to on rieši.

1 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#3. RE: Poradit ako dalej (30. november 2017, 22:01)

aká bola predajná cena auta?

0 0
Nahlásiť

samisku_1
9 prispevkov Nové Zámky
#4. RE: Poradit ako dalej (1. december 2017, 14:23)

bolo by fajn keby si napisal co to bolo za auto, rok vyroby, kilometre, za kolko si ho chcel predat a kolko si mu dal zlavu

0 0
Nahlásiť

krossik
63 prispevkov Jelšava
#5. RE: Poradit ako dalej (3. december 2017, 11:43)

Ak ste mali zmluvu, kde bola klauzulka, ze kupujuci prebera auto v stave akom je, tak ma chlapec smolu Súhlasim

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#6. RE: Poradit ako dalej (4. december 2017, 19:30)

táto múdra klauzulka nijako nebráni uplatniť si nárok na reklamáciu na skryté vady, teda vady, o ktorých nevedel ani pôvodný majiteľ.

0 0
Nahlásiť

111sajmon1
15 prispevkov Kolárovo
#7. RE: Poradit ako dalej (6. december 2017, 09:03)

len ide o to, ze on sa snazil mu to vyhovorit a ist s nim este do servisu ale on nechcel. ale problem je v tom, ze je to trvdenie proti tvrdeniu, ty mozes povedat, ze to tak bolo a on moze tvrdit, ze si mu nic take nepovedal

0 0
Nahlásiť

klaciak
13 prispevkov Zlaté Moravce
#8. RE: Poradit ako dalej (6. december 2017, 09:27)

To by som nepovedal, bo potom je ešte jedna veta, ne? Taká, že ak sa ukážu skryté vady, tak môže kupujúci do nejakej lehoty auto vrátiť, či?

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#9. RE: Poradit ako dalej (7. december 2017, 19:59)

vrátiť nie, každý má právo na reklamáciu. kúpno-predajná zmluva postavená tak, že vylučuje reklamáciu je neplatná a vtedy môže kupujúi vrátiť auto a majiteľ musí vrátiť peniaze

kupujúci má teda nárok na zľavnenie z ceny, prípadne opravu chýb o ktorých nevedel.

0 0
Nahlásiť

ramson
15 prispevkov Kremnica
#10. RE: Poradit ako dalej (8. december 2017, 15:34)

ved ale pisal, ze mu zlavu z ceny dal takze tym padom by mal byt v suchu nie?

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Predaj vozidla / Poradit ako dalej