Kúpa auta - mondeo

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 04:01

Autor
Správa

2 prispevkov
#1. Kúpa auta - mondeo (9. september 2017, 18:57)

Dobry den,

Chcel by som si kupit nejaku jazdenku v cenovej hladine cca 3000-3500€(viem, ze rozpocet je mizerny, ale chcel by som si nieco nechat aj na udrzbu a servis). Najradsej by som chcel kupit Ford Mondeo mk3, s tymto rozpoctom idu auta cca rocnik 2006 a najazdenych okolo 200 000km (2.0 TDCI) Len neviem, ci je to ta spravna volba. Precital som si rozne fora a recenzie a vsade sa pise nieco ine, vo vseobecnosti vsetci tvrdia ze su to spolahlive auta, ked si clovek vyberie 2.0 TDCI motor a ze s nim nemali vacsie problemy + niekde som cital, ze tieto nemaju DPF filtre, co vacsina povazuje za plus, nakolko by nebolo tak nachylne na jazdu po meste.

V com sa vsak nazory rozchadzaju je servis, niektori ludia tvrdia ze fordy maju lacne nahradne diely a ini, ze servis fordu je dost drahy. Preto sa chcem spytat, ci ma zmysel kupovat 10 rocne mondeo alebo si mam rovno nechat zajst chut a popozerat sa radsej po nejakej alternative a pripadne si nechat poradit aj akej.

Chcel by som sedan/liftback
Za vsetky rady vopred dakujem.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#2. RE: Kúpa auta - mondeo (11. september 2017, 19:20)

2.0 tdci - common rail, je to lotéria, ako dlho Ti spoľahlivo bude slúžiť a ako budeš do neho sypať peniaze

pokiaľ chceš diesel, tak za tie peniaze jedine 1.9 TDI od vw, škoda, audi seat. servisuje sa to relatívne lacno

najmenej problémov bude s benzínovým motorom u akéhokoľvek výrobcu okrem trojvalcu 1.2 htp a štvorvalcu TSI z vw group.

ja toť teraz pôjdem po 2,4 litrový päťvalcový benzín, do ktorého dám LPG...

0 0
Nahlásiť

2 prispevkov
#3. RE: Kúpa auta - mondeo (12. september 2017, 14:47)

Je mi jasne, ze servisovat ten CR system je asi dost nakladne.

Ja som povodne chcel stvorvalec benzin 107kw, ale neviem najst ziadny schopny kusok. Vsetci to predavaju mesiac pred koncom STK/EK a to sa mi moc nepozdava. Pri com mi je aj jasne, ze by som hned musel menit sacie potrubie nakolko v tych duratecoch je kazove. Ale na druhu stranu to asi bude ovela lacnejsie ako menit 4 vstrekovace

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Kúpa vozidla / Kúpa auta - mondeo