Sprej alebo rezerva

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. marec 2024, 05:00

    Strana 1 z 4:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Autor
Správa

brandyas
7 prispevkov Trnava
#1. Sprej alebo rezerva (3. august 2017, 08:28)

Chcel by som sa s vami poradit, potreboval by som priestor z rezervy vyuzit trocha inak a tak neviem, ci by mi stacil ten sprej? Mate ho niekto v aute s tym, ze rezervu nemate? Kolko vydrzi kolesom po naplneni?

0 1
Nahlásiť

rasscco
45 prispevkov Trnava
#2. RE: Sprej alebo rezerva (3. august 2017, 11:22)

Sprej stačí ale tak na dojazd do servisu a tam to už nechať, s rezervou sa aj dva tri krát môžeš ešte previesť ale pri spreji nič také nehrozí. Ak ti môžem povedať svoj osobný názor tak by som rezervu z auta nevyhadzoval nech sa deje čo sa deje.

8 2
Nahlásiť

13 prispevkov Brezno
#3. RE: Sprej alebo rezerva (4. august 2017, 10:52)

to sa vobec da nemat rezervu v aute? ved to je povinne sa mi vidi aj keby si mal tento sprej. lebo podla mna so sprejom nedojdes velmi daleko takze ak ho aj budes mat tak rezervu by som v aute nechal

4 0
Nahlásiť

7 prispevkov Komárno
#4. RE: Sprej alebo rezerva (7. august 2017, 10:04)

rezervu podla mna nesmies len tak vyhodit, mal by si ju mat aj ked mas sprej.. lebo moze sa stat aj take, ze nebudes moct tu pneumatiku vobec pouzit takze ti sprej nepomoze a ty rezervu nebudes mat tak co budes robit?

2 1
Nahlásiť

mojmirio_1
22 prispevkov Nové Zámky
#5. RE: Sprej alebo rezerva (8. august 2017, 09:07)

neskusal som to este ale vraj to moc nevydrzi, pokia si niekde dalej a chces si auto zaniest do svojho servisu tak je lepsie mat rezervu

0 0
Nahlásiť

jeggo
27 prispevkov Nováky
#6. RE: Sprej alebo rezerva (8. august 2017, 10:46)

sprej je dobra vec ale rezervu to nikdy nenahradi a tu by si mal mat v aute aj keby traktory padali, neexistuje aby si ju v aute nemal, fakt sa moze stat nieco take, ze sprej nepomoze a jednoducho ho budes musiet cele vymenit

0 0
Nahlásiť

klaciak
13 prispevkov Zlaté Moravce
#7. RE: Sprej alebo rezerva (9. august 2017, 14:03)

A načo by si chcel využiť to miesto kde by mala byť rezerva? Lebo neviem kde ju máš uloženú ale mne by sa teda nechcelo zakaždým dávať niečo pod koberček v kufri

0 0
Nahlásiť

baraboso
11 prispevkov Modra
#8. RE: Sprej alebo rezerva (10. august 2017, 12:38)

V zakone je, ze musis mat za kazdych okolnosti rezervu? Aj ked mas napriklad ten sprej v aute?

0 1
Nahlásiť

balodzi
15 prispevkov Nové Zámky
#9. RE: Sprej alebo rezerva (10. august 2017, 13:31)

@baraboso pokial by to v zakone nebolo tak by ju tam vsetci asi nenosili nemyslis? musis ju nosit, nemozes ju len tak vyhodit

1 0
Nahlásiť

heclor
13 prispevkov Levice
#10. RE: Sprej alebo rezerva (11. august 2017, 09:17)

Ja nosim aj jedno aj druhe. V niektorych situaciach sa totizto dost dobre hodi aj ten sprej, je to menej roboty ako hned menit celu pneumatiku ale jasne, ze niekedy sa neda svietit a treba mat aj tu rezervu keby cosi.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#11. RE: Sprej alebo rezerva (12. august 2017, 12:36)

sprej neodporúčam - radšej rezervu.

v aute musíš mať buď rezervu alebo súpravu na opravu defektu (sprej).

v praxi, ak pneumatiku roztrhneš, prerazíš, tak sprej nepomôže, iba druhé koleso (rezervo)

na druhej strane... v pneuservise sa defekt ošetrovaný sprejom opravuje prácnejšie - ten magľajz treba dať dole, je to pre servis zvýšená prácnosť a teda aj oprava defektu je drajšia.

odporúčam nosiť rezervné koleso, také tenke, motorkové :)

1 0
Nahlásiť

leodus
10 prispevkov Šamorín
#12. RE: Sprej alebo rezerva (14. august 2017, 09:45)

ten sprej je vlastne na čo dobrý? to človeku pomôže iba keď si hneď všimne, že má defekt nie?

0 0
Nahlásiť

vadymyr
17 prispevkov Skalica
#13. RE: Sprej alebo rezerva (14. august 2017, 13:19)

@leodus no v podstate mas pravdu, uz ked ti da guma na komplet vyfuci tak je ti to na nic ale zase ked ides po dialnici alebo aj po normalnej ceste tak vo vacsine pripadov citis alebo pocujes ked dostanes defekt takze to mozes hned pouzit

0 0
Nahlásiť

13 prispevkov Brezno
#14. RE: Sprej alebo rezerva (15. august 2017, 15:13)

no ja som to vedel, ze to tam musis mat. teda, ze rezerva ti pomoze viac, ja suhlasim s tym, ze aspon taku mensiu by som tam nosil aspon tak preventivne

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#15. RE: Sprej alebo rezerva (15. august 2017, 19:27)

Keďže posledných pár rokov mám autá na LPG tiež som riešil tento problém lebo nádrž mám v mieste kde býva rezervné koleso.Na prvom aute som najprv vozieval normalne koleso plecháč ale keďže zaoberalo hodne miesta kúpil som spomínaný spray plus sadu obsahujucu hadíkov, lepidlo a aplikačné šidlo- ihlu/taku ako používajú aj v pneuservise/plus nožnú pumpu.Rezervu som nosieval iba v zime keďže sa mi zdala výmena kolesa jednoduchšia ako v mraze,člapkanici hľadať dieru či čakať kedy zaschne lepidlo. Teraz som si zaopatril originál kompresor aj tú opravnú zelenú kašu/co je vlastne alternatíva tebou spomínaného spray/ čo zbalí vw do áut v honbe za co najväčším objemom kufra ale aj ostatný výrobcovia...počul som že teraz je už plnohodnotná rezerva pri kúpe nového auta za príplatok...

0 0
Nahlásiť

brandyas
7 prispevkov Trnava
#16. RE: Sprej alebo rezerva (16. august 2017, 09:48)

Dakujem teda za rady, vela vas tu je za to aby som si rezervu nechal v aute takze to asi tak aj urobim, mate pravdu v tom, ze niekedy nestaci len sprej

0 0
Nahlásiť

pistas
15 prispevkov Senec
#17. RE: Sprej alebo rezerva (16. august 2017, 12:50)

no tak som sa dozvedel ďalšiu novú vec, že keď mám sprej na defekt tak nemusím mať v aute rezervu Haha neviem či som spal alebo čo ale to kedy toto uzákonili?

0 0
Nahlásiť

baraboso
11 prispevkov Modra
#18. RE: Sprej alebo rezerva (18. august 2017, 11:30)

@balodzi No tak to mas asi pravdu. Ale teda musim mat bud sprej alebo rezervu hej? Lebo ja som nad tym tie rozmyslal, ze ju vyhodim ale trochu sa bojim, ze hned prvy raz ako pojdem bez nej ju budem potrebovat

0 1
Nahlásiť

725 prispevkov
#19. RE: Sprej alebo rezerva (18. august 2017, 22:10)

Pneuservis, v ktorom vam defekt opravia vlozenim hadika - knot, uz nikdy viac nenavstivte. Oprava knotom je len docasna no niektore servisy tvrdia ze trvala. Pozor!!! Dodavatel knotov odporuca maximalnu rychlost ma takto opravenej pneumatike len 60 resp
80 km/h.

0 3
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#20. RE: Sprej alebo rezerva (19. august 2017, 09:22)

Ak som dobre čítal tak je to ako písal imro rezerva alebo dojazdovka alebo lepiaca sada...

1 1
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 4:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Všeobecná diskusia / Sprej alebo rezerva