FABIA 2 VS GOLF 5 PRIPADNE NIECO INE DO CCA 4500 EUR

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 23. apríl 2024, 21:45

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. FABIA 2 VS GOLF 5 PRIPADNE NIECO INE DO CCA 4500 EUR (9. júl 2017, 15:56)

Ahojte, potreboval by som poradit alebo skor potvrdit, ci je moj vyber auta spravny. Podarilo sa mi rozsupovat staru feldu a tak sa obzeram za "novym" autom. Moj pohlad padol na VW group a to asi kvoli tomu, ze sa mi paci ich interier a relativna spolahlivost.
Doma mame inak 2kovu fabiu 1.2 TSI 77kw. Toto auto mi absolutne vyhovuje-az na nestastnu rozvodovu retaz.
Pozeral som teda rozne auta a kvoli mojej konzervativnosti co sa tyka interieru a aj vybavy, ktoru chcem to vyzera ze chcem ist do tychto aut.
Fabia 2 1.4 16V 63kw
Golf 5 motor tazka dilema 1.6 16V 77kw prakticky nemozne zohnat
Polo?- tam sa da mozno zohnat 59kw...
Pozeral som este Fiat grande punto a peuegot 207 ale nieco mi na tych autach vzdy vadi...
Rozmyslal osm aj fordy focus, fiesta je otras, aj citroen C4,suzuki swift(maly kufor) a aj dalsie znacky ale bud to nevyslo s cenou alebo je malo benzinakov alebo to ma moc divny interier, nespolahlive atd...

Suma sumarum teda fabia a golf popripade polo.
Rozpocet mam 4500 a to je vazne strop(max stovecka by sa nasla)
Chcem nieco aspon 55kw-proste sviznesie ako felda 1.3 MPi
Interier rozhodne na styl fabia 2/GOLF 5
Vybava-Klima a palubny je jednoducho nutnost a predne elektricke okna tiez...ostatne veci su vsetko ze budem za dalsiu vybavu len rad
Neporuchovost-jasne kazde auto sa sere ale aby to neboli tisicky eur.

Mam vyhliadnutu jednu Fabiu 1.4 16V s vybornou vybavou, tempomat aj vyhrievane sedacky atd 130t km.
este som tam nevolal ale keby na nej neboli skryte poruchy bral by som ju vsetkymi 10timi.
Potom mam uz len asi dalsie 3 fabky-slabsia vybava a cena bud rovnaka abo o 2 stovky menej cize teoreticky 4 fabie a tato tu je cenou a vybavou na tom TOP.

Golf abo polo mam asi 6 inzeratov podstatne je ze vsetko to su vacsinou 1.4 a 55 kw.
U golfika som si toho nastudoval vela a vysledok je ten, že 1.6 16V 77kw je naj-lenze ten nejde zohnat
74 /75kw mozno ale to je SR a tie zevraj maju naprd prevodovku.
Najviac je 1.4 55kw a to neviem ci by mi stacilo a to je zas asi poruchovejsia verzia, kedze existuje aj 59 kw ale tu zas tazsie zohnat.
Dost ma u golfa odrazdza vacsia spotreba ako u fabie a ine prevody resp treba vraj casto radit, toci to vysoke otacky 4tisic na dialnici a xy dalsich mini nedostatkov, ktore som akosi casom objavil a celkom triezvem z toho auta.

Aky je vas nazor? Moc ny vyber totiz nemam bud relativne spolahlivu fabku 1.4 16V ktora sa tazko zhana pri mojom rozpocte-aj ked nejake inzeraty su---alebo golf, kde je mozno sirsia ponuka ale musel by som zrejme ist len do 55kw pripadne 59kw lebo 1.6 sa tazko zhana. Polo je tak nejak do zalohy...

Rady na co davat pozor pri kupe tychto aut sa mi samozrejme hodia ja ked na nete je toho dostupneho dost a spolahlivostou jasne vitazi fabia...tak ci tak chcem brat zo sebou mechanika alebo priamo na mieste zast pred predajom do servisu...bez toho auto kupovat nebudem.

Vopred Dakujem za kazdu pomoc pri vybere.

0 0
Nahlásiť
malik444 70 prispevkov Bratislava III - Nové Mesto #2. RE: FABIA 2 VS GOLF 5 PRIPADNE NIECO INE DO CCA 4500 EUR (10. júl 2017, 08:19)

za tie peniaze ked zozenies golfa 5, tak mozes cakat, ze budes musiet do nho vrazit dalsie dve tisicky minimalne

0 0
Nahlásiť

mesias4
178 prispevkov Piešťany
#3. RE: FABIA 2 VS GOLF 5 PRIPADNE NIECO INE DO CCA 4500 EUR (10. júl 2017, 11:16)

pozri, ja ti to poviem takto...robis to dobre..ani nie je co napisat..myslim ze ked si svoje riadky precitas nanovo, budes sam spokojny a volba je zrejma...rovnako schvalujem mechanika ku kupe, to opakujem stale..

ja ako japanofil by som mozno este nieco vedel pozriet, no u Teba nie je co riesit, pretoze ti sedia hitlerwageny.. Súhlasim

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Kúpa vozidla / FABIA 2 VS GOLF 5 PRIPADNE NIECO INE DO CCA 4500 EUR