Preplac motora

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 09:38

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. Preplac motora (4. júl 2017, 07:59)

MAM ŠARKANA KIU SORENTO 3,5-6V BOXER MOTOR AMERICKEJ VERZIE. IDEM VYPUŠTAT MOT.OLEJ. A DAVAT DOLU OLE. VANU. MAM DOJE ŽE MI ZAČALY BUCHAŤ OJNIČNE LOŽISKA. KTORE MUSIM SKONTROLOVAT A PRIPADE AJ VYMENIT. AKO SA NALIEVA MOT.OLEJ CEZ OLE. OTVOR DO MOTORA SOM ZISTIL DROBNÉ PILINKY . PITAM SA EXZISTUJE MOT. OLEJ KTORÍ PREČISTÍ VŠETKY HYDRAULICKE A MAZACIE KANALIKY ABY TAM NEBOLA ANI ŠPINKA. JE GO MOJA ŠTVORKOLESOVÁ MILENKA A HLAVNE MÔJ TATOŠ. MAL SOM TO MINULI ROK SERVISE A MÁM DOJEM ŽE PRÁCU KTORU MALI PODSTIVO ODVIES ODFLAKLI. UŠ SOM TOAJ REKLAMOVAL ALE SA VYHOVARAJU NA MOT.OLEJ KTORÍ BOL MENENÍ SERVISE PRED TROMA MESIACMI. JE TAM NAJKVALITNEJŠI MOT .OLEJ CASTROL 5W 40 . TAK SOM SA ROZHODOL PUSTIT DOTOHO SAM. JEDNO ŠTASTIE ŽE SOM OD FACHU. A NEVERÍM ŽE TO BOLO MENENÉ. JE TAKÝ OLEJ NA PREPLACH. NIEKDE SOM TO UŠ POČUL LEN NEVIE ČI TO EŠTE EXZISTUJE.SPOZDRAVOM JANKO GRABEC SK

0 0
Nahlásiť

mesias4
178 prispevkov Piešťany
#2. RE: Preplac motora (5. júl 2017, 02:58)

Zdravim Ta ,

takze takto..su preplachove oleje a je ich dostat v podstate kdekolvek..casto sa vsak pouziva hydraulicky olej, pretoze na seba viaze piliny, ale to by mal podla mna viazat kazdy..faktom je, ze hydraulicky je riedky, a preto je vyssia moznost, ze sa dostane takmer vsade..Ci vsak precisti uplne vsetko je tazko povedat..vlastne to nikto ani neodhadne..ked budes mat dole vanu, pozri nie len loziska na ojnici, ale aj na kluke..pri sorente odchadzaju...
Co sa tyka oleja, asi by som netvrdil, ze castrol je najkvalitnejsi, ale v zasade je to olej, ktory staci..lenze tento motor je na olej dost citlivy..tam sa davaju skor oleje 0w atd..neviem ci tam mas aj budik s tlakom oleja, ale ak nie, dal by som ho dorobit...bezne by mal tlacit okolo 6-8 barov...ak talci menej, je niekde problem...ale to ti odmeraju aj v servise...
Posledna vec..pises, ze si od fachu, preco si potom nemenil ten olej sam?

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#3. RE: Preplac motora (5. júl 2017, 22:23)

Hm ked si videl pilinky tak to nebude dáka sranda-závada pozrel som čo to tam máš za úžasný motor a pozri tu http://www.kia-forums.com/2011-2013-xm-sorento-forum/73976-sorento-3-5-v6-having-oil.html aj tam riešia niečo podobné ak sa nemýlim...niečo tam točia aj o továrenskom olejovom filtri...sám si pogoogli ohľadne tohto problému...daj si do vyhľadávača napr. kia sorento 3.5-6v boxer engine problems

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#4. RE: Preplac motora (15. júl 2017, 08:19)

pri všetkej úcte, olej castrol 5w40 nie je najkvalitnejší - už sme dekarbónovali viacero motorov jazdiacich na castrole.

v servise nalievame mobil 1 a shell. nič iné.

preplachové oleje nepoužívame, ak chce zákazník preplach motora, tak to robím tak, že mu nalejem to, čo bude používať, spraví 500 km a von. do Tvojho motora shell helix ultra 5w30

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / KIA / Preplac motora