Dorabanie stresneho okna

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 21:19

    Strana 2 z 3:
  • 1
  • 2
  • 3
Autor
Správa

5 prispevkov Budmerice
#21. Dorabanie stresneho okna (12. február 2018, 11:15)

Aj to sa mohlo stať ale tak vieš ako si to napríklad laik všimne? Až keď to začne po čase zatekať.

0 0
Nahlásiť

polomo445
16 prispevkov Bratislava IV - Devín
#22. RE: Dorabanie stresneho okna (13. február 2018, 12:53)

to uz pri prvom vacsom dazdi musi vidiet

0 0
Nahlásiť

21 prispevkov Šenkvice
#23. RE: Dorabanie stresneho okna (13. február 2018, 13:05)

to nie je ako skontrolovať, pokiaľ sa do toho nevidíš tak trocha viac

0 0
Nahlásiť

dacia617
2 prispevkov Šaľa
#24. RE: Dorabanie stresneho okna (13. február 2018, 21:05)

stresne okno je dobra vec /mnoho krat netreba pouzivat klimu/ len treba to mat odborne namontovane a tiez treba dbat na spravny typ stresneho okna ohladom na zakrivenie strechy a samozrejme treba pouzit dostatok kvalitneno tesniaceho tmelu - ked je to dobre a spravne namontovane tak to roky rokuce nebude zatekat - mimochdom je to vynikajuce pri detoch kedze tam ni je prievan a nie je problem s alergiou na klimu.

0 0
Nahlásiť

dacia617
2 prispevkov Šaľa
#25. RE: Dorabanie stresneho okna (13. február 2018, 21:13)

stresne okno je dobra vec /mnoho krat netreba pouzivat klimu/ len treba to mat odborne namontovane a tiez treba dbat na spravny typ stresneho okna ohladom na zakrivenie strechy a samozrejme treba pouzit dostatok kvalitneno tesniaceho tmelu - ked je to dobre a spravne namontovane tak to roky rokuce nebude zatekat - mimochdom je to vynikajuce pri detoch kedze tam ni je prievan a nie je problem s alergiou na klimu.

0 0
Nahlásiť

marey87
7 prispevkov Zvolen
#26. RE: Dorabanie stresneho okna (14. február 2018, 10:01)

ja si bez neho uz neviem auto predstavit, kedze nejak neoblubujem klimu v aute a stresne okno je celkom fajn nahrada

0 0
Nahlásiť

munch87
8 prispevkov Bratislava IV - Devín
#27. RE: Dorabanie stresneho okna (16. február 2018, 12:16)

nefuka potom ludom dozadu ked to mas pocas jazdy otvorene?

0 0
Nahlásiť

Altoff.V
6 prispevkov Trnava
#28. RE: Dorabanie stresneho okna (1. júl 2018, 22:35)

Mal som strešné okno na prvom aute, na druhé som ho namontoval hneď ako som ho kúpil. Keď som chodil po firmách, aby mi ho odborníci urobili, tak ma od toho odhovárali, že to bude zatekať-asi nejakí šuflikanti. Pri ďalšom aute som počúval také názory, ako sú tu, že načo mi je okno, keď mám klímu. Tú som využil asi 3 krát, nevyhovuje mi aby na holé ruky v lete z 20tich cm fúkal ľadový vzduch. Ani neviem, kedy klíma odišla. Trvalo mi veľa rokov, než som okno namontoval. Dnes ľutujem- že som počúval druhých a neurobil to hneď. A to som robil použité okno z bazošu, a to rovno na dve autá. Teraz v apríli som kúpil ďaľšie auto a neváhal som ani chvíľu. Všetky som si robil sám, z toho 3 používané. Žiadny problém nieje, iba ak zohnať okno. A tie kecy o tom, že to bude zatekať-ha-ha. To asi len keby to robili -odborníci. Veď, keď sa doma mení vod. bateria, tiež to zateká?

0 0
Nahlásiť

Altoff.V
6 prispevkov Trnava
#29. RE: Dorabanie stresneho okna (1. júl 2018, 22:38)

Mal som strešné okno na prvom aute, na druhé som ho namontoval hneď ako som ho kúpil. Keď som chodil po firmách, aby mi ho odborníci urobili, tak ma od toho odhovárali, že to bude zatekať-asi nejakí šuflikanti. Pri ďalšom aute som počúval také názory, ako sú tu, že načo mi je okno, keď mám klímu. Tú som využil asi 3 krát, nevyhovuje mi aby na holé ruky v lete z 20tich cm fúkal ľadový vzduch. Ani neviem, kedy klíma odišla. Trvalo mi veľa rokov, než som okno namontoval. Dnes ľutujem- že som počúval druhých a neurobil to hneď. A to som robil použité okno z bazošu, a to rovno na dve autá. Teraz v apríli som kúpil ďaľšie auto a neváhal som ani chvíľu. Všetky som si robil sám, z toho 3 používané. Žiadny problém nieje, iba ak zohnať okno. A tie kecy o tom, že to bude zatekať-ha-ha. To asi len keby to robili -odborníci. Veď, keď sa doma mení vod. bateria, tiež to zateká?

0 0
Nahlásiť

ladoo0
7 prispevkov Štúrovo
#30. RE: Dorabanie stresneho okna (2. júl 2018, 11:53)

Akože sa ti podarilo to urobiť sám tak aby ti to nezatekalo? To si potom fakt dobrý. To sa veľakrát nepodarí ani v normálnom servise

0 0
Nahlásiť

methodio
9 prispevkov Martin
#31. RE: Dorabanie stresneho okna (3. júl 2018, 08:46)

nemas niekde nejaky fotoblog, ako si to robil?

0 0
Nahlásiť

Altoff.V
6 prispevkov Trnava
#32. RE: Dorabanie stresneho okna (21. júl 2018, 23:52)

Ahoj chalani,
najprv aby sme sa rozumeli, vždy sa jednalo o výklopné alebo výklopno odkladacie okná. Odkladanie som použil iba párkrát, lebo potom svieti slnko priamo na hlavu a nakoľko nosím vlasy 2mm, nechcem sa spáliť a navyše žmúriť očami. To je potom ako tie posuvné okná. Používam len vyklápanie a aj v zime . Mám rád čerstvý vzduch. Fotodokumentáciu nemám. Postup je jednoduchý. Podľa šablony nakreslím na strechu, karbobrúskou vyrežem, dobrúsim do presna, reznú hranu natrem farbou, aby to nehrdzavelo, dám samolepiace tesnenie a vrchnú a spodnú prírubu okna postupne šrobujem dokopy. Hrám sa s tým asi 3 hodiny , lebo to robím pre seba. V servise by to mali skor a potom sú tie problémy. Treba to robiť presne. Tá styčná plocha medzi strechou a oknom je asi 15mm, takže nieje problém to utesniť. Keď niekto rýchlo, rýchlo zareže a nechá tam 2mm, zákazník to nevidí a keď to zistí už je neskoro. Posledné, čo som robil, bolo fiat scudo, a tam je strecha taká prelisovaná, kvoli stabilite, ale všetko sa dá. A už terz pozerám inzeráty, aby keď niekedy vymením auto, som mal okno nachystané, lebo je veľký problém ho zohnať. Čaute.

0 0
Nahlásiť

johnnno
53 prispevkov Dudince
#33. RE: Dorabanie stresneho okna (22. júl 2018, 08:01)

No tak potom fajn. Ako v niecom mas pravdu a ked ti take okno vyhovuje, tak preco nie, no stale si myslem, ze je asi lepsie si auto uz so stresnym kupit. Ale je to len vec pohladu, teba to zjavne bavi dorabat ich

0 0
Nahlásiť

duchyi
6 prispevkov Bratislava - Karlova Ves
#34. RE: Dorabanie stresneho okna (23. júl 2018, 10:53)

obdivujem ludi, ktori si vedia taketo veci spravit sami

0 0
Nahlásiť
lucobu 56 prispevkov Gabčíkovo #35. RE: Dorabanie stresneho okna (23. júl 2018, 12:20)

ja si to neviem ani predstavit, ze by som nieco take sam robil

0 0
Nahlásiť

86 prispevkov Zázrivá
#36. RE: Dorabanie stresneho okna (24. júl 2018, 06:49)

To asi viacerí z nás Že aha

0 0
Nahlásiť

Altoff.V
6 prispevkov Trnava
#37. RE: Dorabanie stresneho okna (27. júl 2018, 01:16)

Nuž, ono to je tak. Ako 11ročný som si z roznych dielov poskladal bicykel komplet. Potom som ako 12 ročný začal jazdiť na pionieri a z toho vyplývali opravy a úpravy. Neskor jawa 250. Ako 17ročný som sa pustil do striekania motorky. Žil som v dobe, keď sa autá doma dorábali. Prvé 2 autá som si striekal sám, tiež som na ne sám montoval ťažné, vtedy sa to ešte mohlo. Do jedného som dával splynovač-neoficialne, ale fungoval perfektne. Pri stavbe domu som vačšinu prác robil sám. Domáce náradie ako kosačka, rozbrusovačka, cirkulár, miešačka, za to predsa nebudem vyhadzovať peniaze. Len to má všetko jednu nevýhodu. Zaberie to veľa času a a navyše niektorí to chcú využiť tiež. A potom sa človek nezastaví.

0 0
Nahlásiť

Altoff.V
6 prispevkov Trnava
#38. RE: Dorabanie stresneho okna (27. júl 2018, 01:23)

A ešte niečo. Robil som si doma veľa nábytku na mieru, pretože sa pánom stolárom do toho nechcelo alebo by som musel dlho čakať. No a teraz už chcem troch času venovať sebe, rád cestujem, kúpil som si dodávku a prerábam ju na obytné pre radosť na staré kolená. Čaute.

0 0
Nahlásiť

radohany
33 prispevkov Skalica
#39. RE: Dorabanie stresneho okna (30. júl 2018, 06:23)

to je ako reklama? ako vymyslené to máš fajn, až ti to aj funguje

0 0
Nahlásiť

steffanko
33 prispevkov Brezno
#40. RE: Dorabanie stresneho okna (3. august 2018, 08:19)

V pripade poistnej udalosti, nemoze byt s takym to niecim problem???

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 2 z 3:
  • 1
  • 2
  • 3
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Všeobecná diskusia / Dorabanie stresneho okna