aké letné pneu - skúsenosti

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 26. apríl 2024, 20:51

    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Autor
Správa
matko101112 309 prispevkov Smolenice #1. aké letné pneu - skúsenosti (21. marec 2017, 10:10)

momentálne aktuálne,aké letné pneu na auto,nie drahé,ale dobré.napríklad v rozmere 225/45 R 17,aby dobre sedeli na suchu aj za mokra aby auto držalo na ceste a hlučnosť.čo pozriem v testoch v jednom je najlepšia v daľšom niekde na piatom a tak,najlepšie osobné skúsenosti Že aha

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#2. RE: aké letné pneu - skúsenosti (21. marec 2017, 20:26)

Ja mám Dunlop sport blueresponse a držali na suchu aj na vode.A to im fakt aj v zákrutách nakladám a na diaľnici všade aj za mokra 135gps plus...Teraz ked som pozeral tak ma v pomere cena výkon zaujali Hankooky.Ale pozri si tu http://www.testpneumatik.eu/ priemer testov a uvidíš.Ešte upozorním že ti to tam ponúkne prejsť na svk verziu ale nechod tam lebo je slabšia ako česká...

0 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #3. RE: aké letné pneu - skúsenosti (22. marec 2017, 09:29)

aj v tomto porovnaní napr. continentála/o ktorú mám aj záujem/ sa pohybuje od prvého po štvrté miesto,pozerala som na heureke Matador MP 47 Hectorra 3 225/45 R17 94Y a túto som v testoch ani nenašla

0 0
Nahlásiť

47 prispevkov Trnava
#4. RE: aké letné pneu - skúsenosti (22. marec 2017, 09:34)

Tie dunlopy su fajn. Drzia dobre. Kamarat ich tiez daval minuly tyzden akurat prezuval. Ja som toto po pravde este neriesil kedze som si este nie isty ci uz je cas prezuvat. Tak si davam este na cas :D

0 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #5. RE: aké letné pneu - skúsenosti (22. marec 2017, 14:36)

asi máš pravdu,pozerám ,že dobré parametre
Index nosnosti 94,Index rýchlosti Y (300 km/h),Úspora paliva B,Priľnavosť za mokra A,Hlučnosť ? 69 dB
za tú cenu čo som pozerala 80é /ks zatiaľ najlepšie.
tieto o 2é menej Continental ContiSportContact 5 225/45 R17 91Y
Index nosnosti 91,Index rýchlosti Y (300 km/h),Úspora paliva C,Priľnavosť za mokra A,Hlučnosť ? 71 dB
41é/ks Matador MP 47 Hectorra 3 225/45 R17 91Y
Index nosnosti 91,Index rýchlosti Y (300 km/h),Úspora paliva E,Priľnavosť za mokra C,Hlučnosť 71 dB

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#6. RE: aké letné pneu - skúsenosti (22. marec 2017, 18:18)

A čo sa testov týka hodnotenie záleží aj od toho akú váhu testujúci dávajú jednotlivým parametrom či viac prihliadajú na ekologiu/spotreba,opotrebenie/ alebo jazdné vlastnosti.Zimné som mám Continentálky TS850 ky a tiež spokojnosť čo sa týka jazdy na suchu a vode kedže vačšinou jazdím diaľnice a aj tak snehu býva v posledných rokoch pomenej a na lyžovačky sa po svk neupravených cestách nepremiestňujem.Takže k ich vlastnostiam na snehu sa neviem relevantne vyjadriť.Ešte k tým dunlopkám ked som si ich pred dvoma rokmi vyberal tak som niekde čítal komenty že sa rýchlejsie potrebúvajú.Nemám to odsledované a ani ma to až tak netrápi/lebo som vyberal pneu s ohľadom na jazdné vlastnosti/ kedže to môže byť lebo je logické že asi majú mäkšiu zmes ako napr také michelin energy ktoré sú určené na eko jazdenie ale zas až tak nedržia napr na vode ako dunlopky.

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#7. RE: aké letné pneu - skúsenosti (22. marec 2017, 18:38)

Ešte ma napadlo že dáke užívateľské recenzie si môžeš prečítať aj na TyreReviews.co.uk .Inak som prekvapený že ty sa tu pýtaš na pneu kedže si od autofachu...A našiel som ti tento test s hectorami kde sú porovnané s conti a dunlopom a etš v tebou požadovanom rozmere...potom je to už len o pomere cena výkon.Daj vedieť čo si nakoniec kúpila a ako si s tým spokojná.

0 1
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#8. RE: aké letné pneu - skúsenosti (23. marec 2017, 11:27)

Tie micheliny sa ani mne nepozdavaju, chcel som do nich ist, ale sused ma odhovoril, ze ich ma a ze to nie je ono, najma ked sa pocasie pokazi, ze je si s nimi este taky neisty..

0 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #9. RE: aké letné pneu - skúsenosti (24. marec 2017, 09:41)

exo
mna zaujímajú skôr praktické skúsenosti,testy sa robia na okruhoch kde je asfalt trocha iný a tie výsledky sú tiež iné.mala som možnosť skúšať čínské pneu do v čechách mali celkom dobré hodnotenie dokonca hlučnosť uvadzaná 71dbc,boli na novom golfe a myslela som že jú asi ložiská pokazené,lebo auto od kolies hučalo a zotrvačnosť ako pri brzdnn motom.
motom boli prehodené kolesá za pôvodné conti a hluk úplne zmizol a zotrvačnosť normálna,tak mi povedz či to čo je všetko v testoch je .... Som nahnevaný
ešte vyberám je to na audi tt tak nech to aj sedí,hlavne ked je teplo Že aha

0 1
Nahlásiť

kubo778
126 prispevkov Košice IV - Juh
#10. RE: aké letné pneu - skúsenosti (24. marec 2017, 09:51)

Čo sa týka recenzií na pneu je ich snáď miliarda :) treba sa tomu povenovať

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#11. RE: aké letné pneu - skúsenosti (24. marec 2017, 20:03)

OK ked skúsenosti tak ako som už písal napr. http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Dunlop/Sport-BluResponse_2.htm máš tam na ten určitý dezén viacero súkromných skúseností tiež som aj podľa toho vyberala bral som do úvahy aj skúsenosti ľudí čo hodnotili na heuréke...No ako som písal v tebou zadaných požiadavkách:"nie drahé,dobré,za sucha aj mokra a nízka hlučnosť Dunlop, conti, hankook.Poradie si môžeš upraviť podľa ceny či konkrétnej uprednostnenej vlastnosti či inklinácii k značke.Dalo by sa uvažovať aj lepších pneu na to TTčko ale to je už iná trieda športových pneu kde aj ceny sú inakšie....Index nosnosti94 pri tej prvej tebou uvedenej by mal asi zabezpečiť silnejsie bočnice pneu a tým aj mensie plávanie pri bočnom zaťažení...Pre zaujímavosť ktoré to boli tie lacné čínske pneu z českého testu?

1 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #12. RE: aké letné pneu - skúsenosti (25. marec 2017, 09:40)

exo
,,nepamatám,,ale pozerala som foto nie je to poriadne vidieť ale je tam . oodride. asi to prvé bude h,alebo g,neviem je to z cca 2009-2010

0 0
Nahlásiť

vladyyys
19 prispevkov Martin
#13. RE: aké letné pneu - skúsenosti (25. marec 2017, 13:17)

goodride :) to su v celkom dobre gumy podla mna to je aj jedno ono su skoro vsetky na jedno kopyto no nikdy bych nesiel do protektorov to je osobitna kategoria a vsimam si ze ich ludia zacali celkom nakupovat v snahe usetrit no neviem ci to je stastna volba

0 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #14. RE: aké letné pneu - skúsenosti (25. marec 2017, 14:53)

vladyys
premenené na drobné...ved kuk na cesty ako jazdia, niekedy mi to príde že sa presúvajú na ,,defektoch,,pri rýchlosti 80 stačí aj protektor Blééé

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#15. RE: aké letné pneu - skúsenosti (25. marec 2017, 21:10)

goodride.... Fajn Lacná čína predpokladám...Také si kupujú ludia čo si kúpia auto na elektronoch 17kach a vyššie ale na poriadne gumy nemajú či ľutujú peniaze a na motanie sa po okrese im to stačí hlavne že majú elektrony... A ako zatiaľ vyzerá tvoj predbežný výber?

0 0
Nahlásiť

manuchjaro
76 prispevkov Zvolen
#16. RE: aké letné pneu - skúsenosti (29. marec 2017, 08:28)

exo keby len lacná čína. Len človek si neuvedomuje, že gumy sú niečo do čoho by mal investovať, pretože to nie je len o cene, len o výzore ale najmä o bezpečnosti

1 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #17. RE: aké letné pneu - skúsenosti (1. apríl 2017, 09:34)

pozerám tieto
https://pneumatiky.heureka.sk/toyo-proxes-t1-sport-225-45-r17-94y/specifikace/#section
len neviem kto je výrobca.
https://www.toyo.de/tire/pattern/proxes-t1-sport-plus
http://www.testberichte.de/p/toyo-tests/proxes-t1-sport-testbericht.html

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#18. RE: aké letné pneu - skúsenosti (3. apríl 2017, 22:14)

Výborné skúsenosti mám: nokiany, vredestein, Continental, uniroyal rainexpert

0 0
Nahlásiť

johnnno
53 prispevkov Dudince
#19. RE: aké letné pneu - skúsenosti (6. apríl 2017, 07:14)

Imro ma pravdu, napriklad aj nokiany co viem, su teraz dost oblubene a vela ludi si ich chvali ;)

0 0
Nahlásiť

durijuri1
32 prispevkov Nitra
#20. RE: aké letné pneu - skúsenosti (6. apríl 2017, 14:12)

nokiany som mal na uate aj ja a dobre boli neviem nesmykali ani netahali ako podla mna je to len o znacke kto si ake kupi a na ake ma

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
    Strana 1 z 2:
  • 1
  • 2
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Všeobecná diskusia / aké letné pneu - skúsenosti