Meranie spotreby cez VAG

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 2. máj 2024, 10:23

Autor
Správa

16 prispevkov Žilina
#1. Meranie spotreby cez VAG (30. december 2016, 14:55)

Dobrý deň,

dá sa vyčítať cez VAG aktuálna spotreba? Ukazuje mi ju na budíkoch, ale neviem, cez ktorý kanál sa k nej doklikať pomocou vagu.
Jedná sa o jednotkovú fábiu 1.4, 16V, 74kw a o dvojkovú fábiu 1.9, PD. Pri dvojkovej sa viem doklikať len k hodinovej spotrebe.
Na ktorom kanáli by to mohlo byť?
Ďakujem.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#2. RE: Meranie spotreby cez VAG (1. január 2017, 13:49)

konkrétna spotreba v litroch na sto km, alebo na hodinu myslím nie, vidíš len množstvá vstrekovaného benzínu v gramoch, ale z toho sa to vypočítať dá

0 0
Nahlásiť

16 prispevkov Žilina
#3. RE: Meranie spotreby cez VAG (4. január 2017, 10:59)

Bolo by možné Vás kontaktovať napr. mailom, aby sme vedeli obaja rýchlejšie reagovať?

0 0
Nahlásiť

16 prispevkov Žilina
#4. RE: Meranie spotreby cez VAG (4. január 2017, 11:00)

Ďakujem za odpoveď. Spravil som zopár logov na jednej i druhej fábií. Jednotková ukazuje len dĺžku vstreku. Ako je riešené dávkovanie paliva pri MPi? Do akej velkej miery je množstvo vstrekovaného paliva ovplyvnené podtlakovým regulátorom? Pýtam sa to preto, aby som vedel, či môžem dĺžku vstreku brať ako hodnovernú hodnotu, alebo mi ju "kazí" meniaci sa tlak.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#5. RE: Meranie spotreby cez VAG (4. január 2017, 19:49)

myslím, že podtlakový regulátor neovplyvňuje dĺžku vstreku, ten reguluje len tlak v sústave. dĺžku vstreku reguluje riadiaca jednotka a tá pritom spracúvava množtsvo dát - teplotu vzduchu, motora, otáčky, signály zo snímača otáčok, požiadavku z plynového pedálu, zaťaženie motora - je to komplkovaný algoritmus.

nespomínam si, v ktorom okne vo vagu je vidno spotrebu ako mg/zdvih, alebo celkové vstrekované množstvo paliva - robím viac s inými diagnostikami ako s vagom a preto je možné, sa mi to pletie. pokiaľ to nemám v ruke... :)

pre mňa pri diagnostike dôležité, aby mi sedeli signály otáčok, signály z napäťových káblov, namerané tlaky čerpadla pred a za regulátorom...

0 0
Nahlásiť

16 prispevkov Žilina
#6. RE: Meranie spotreby cez VAG (8. január 2017, 22:27)

Chápem, že regulátor tlaku neovplyvňuje dĺžku vstreku. Ale moja otázka je, či ovplyvňuje množstvo vstreknutého paliva. Napr., je rozdiel, ak mi ide potrubím po dobu 5 ms palivo pod tlakom 2 bary a ak mi ide o dobu 5 ms palivo pod tlakom 3 bary. Preto sa pýtam, v akých hodnotách sa mení tento tlak a tým pádom aj množstvo vstreknutého paliva.

0 0
Nahlásiť

16 prispevkov Žilina
#7. RE: Meranie spotreby cez VAG (8. január 2017, 22:29)

Chápem, že regulátor tlaku neovplyvňuje dĺžku vstreku. Ale moja otázka je, či ovplyvňuje množstvo vstreknutého paliva. Napr., je rozdiel, ak mi ide potrubím po dobu 5 ms palivo pod tlakom 2 bary a ak mi ide o dobu 5 ms palivo pod tlakom 3 bary. Preto sa pýtam, v akých hodnotách sa mení tento tlak a tým pádom aj množstvo vstreknutého paliva.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#8. RE: Meranie spotreby cez VAG (9. január 2017, 20:09)

Az tak nie. Je to len primitivna membrana ktora nereaguje niekolkokrat za sekundu. Pri zvysujucom sa podtlaku (otvaranie skrtiacej klapky) znizuje prietok do madrze a teda skrti vratku do nadrze a tym trochu dojde k zvyseniu tlaku a zasobe benzinu v liste. Ked pustis plynovy pedal tak pod podtlak poklesne. Bavime sa rozdiele asi pol baru. To je zanedbalna premenna. U dieslov sa bavime o rozdiele viac ako 100 barov a to zanedbatelne nie je. Tam je regulator elektromagneticky.

0 0
Nahlásiť

16 prispevkov Žilina
#9. RE: Meranie spotreby cez VAG (10. január 2017, 14:33)

Dobre teda, zmenu tlaku ignorujem a budem sa riadiť iba dĺžkou vstreku. Dlžší vstrek = vyššia spotreba, kratší vstrek = nižšia spotreba.
U diesela mám k dospozícií priamo hodinovú spotrebu, takže tá by mi mohla postačiť.

0 0
Nahlásiť

kubo778
126 prispevkov Košice IV - Juh
#10. RE: Meranie spotreby cez VAG (13. január 2017, 13:45)

tá hodinová ti určie postačí :)

0 0
Nahlásiť

treloni
102 prispevkov Drietoma
#11. RE: Meranie spotreby cez VAG (18. január 2017, 12:49)

zmena tlaku v tvojom pripade nemusi byt vobec prioritna Že aha

0 0
Nahlásiť

16 prispevkov Žilina
#12. RE: Meranie spotreby cez VAG (19. január 2017, 13:11)

Ďakujem za odpovede. Ale pre istotu tú zmenu tlaku ešte overím meraním.
Moja ďalšia otázka: ako zistiť valivý odpor pneumatiky? Našiel som podľa triedy napríklad C má 7,8 ≤ RRC ≤ 9,0. RRC je uvedené v kg/t. Ako z toho dostanem súčiniteľ odporu valenia f? Viem, že býva pri osobákoch okolo 0,011, ale chcel by som ju nájsť presne podľa štítku pneumatiky.
Ďakujem.

0 0
Nahlásiť

treloni
102 prispevkov Drietoma
#13. RE: Meranie spotreby cez VAG (23. január 2017, 11:57)

kde si nasiel tieto hodnoty? nenasiel si tam aj presne? povedal by som ze to tam bude

0 0
Nahlásiť

16 prispevkov Žilina
#14. RE: Meranie spotreby cez VAG (25. január 2017, 08:19)

Nie, tabulky sú robené od do. Daju sa vygooglit na vela stránkach.

0 0
Nahlásiť

Luvio
90 prispevkov Trenčín
#15. RE: Meranie spotreby cez VAG (25. január 2017, 15:32)

potreboval by som zmerat zmenu tlaku, viete mi poradit ako mam ist na to ?

0 0
Nahlásiť

16 prispevkov Žilina
#16. RE: Meranie spotreby cez VAG (27. január 2017, 09:06)

Luvio, zmenu tlaku čoho?

0 0
Nahlásiť

hummnak
13 prispevkov Žarnovica
#17. RE: Meranie spotreby cez VAG (23. marec 2017, 09:41)

Franc1644 aj si sa k niečomu dopracoval bo o tom si už potom nenapísal čo ti vlastne tým meraním vyšlo.

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#18. RE: Meranie spotreby cez VAG (23. marec 2017, 11:11)

@luvio tiez nerozumiem aku zmenu tlaku mas na mysli. A najma na co ti to je, aky je tvoj problem?

0 0
Nahlásiť

16 prispevkov Žilina
#19. RE: Meranie spotreby cez VAG (26. marec 2017, 19:36)

Humnak dopracoval. Nasiel som kanal s hodinovou spotrebou. Meralo mi ju kazdych 0,5 sekundy. Meral som celkove spotrebovane palivo na rovnakom useku, takze sa to dalo pekne vyratat, aj grafy sa dali porobit. Niekedy by som chcel overit vag meranie s laboratornym prietokomerom. Som zvedavy.

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Škoda / Meranie spotreby cez VAG