problém s lpg v mrazoch

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 24. apríl 2024, 15:52

Autor
Správa

2 prispevkov
#1. problém s lpg v mrazoch (4. december 2016, 14:11)

Zdravim.Poprosil by som Vás o radu. Mám citroen c4 1.6 16v 81kw, v aute je namontovaný systém LPG Solaris obd, reduktor Tomasetto at09,vstreky Valtec T30.Problém je v tom,že akonáhle klesne teplota pod nulu a auto mi prepne na lpg (prepínacia teplota 40 stupňov) auto ide na 2-3 valce. Pokial sa zohreje trochu viac po opätovnom zhasnuti motora a naštartovaní už prepne do lpg a funguje normálne.V plusových teplotách mi to nerobí.Minulý rok mi to cez zimu robilo tiež. V servise mi vymenili komplet memmbrány a skontrolovali vstreky.Po tejto výmene systém lpg fungoval aj v mrazoch.Od výmeny som najazdil cca 15tis km (10 mesiacov) a ako primrzne mám rovnaký problém.Mám aj svoju lpg diagnostiku a neukazuje mi žiadnu závadu.Mám aj nastavené vyhrievanie vstrekovačov za studena na diagnostike.Môžete mi prosím poradiť, kde hľadať problém? Myslím, že tam nebude veľká chyba keďže to po prehriati už funguje. Nechcem dávať znovu auto do servisu a platiť znovu za ani neviem čo? Opakujem,že pokial je auto zohriate,funguje LPG správne.Namám prvé auto na lpg, ale s týmto som sa ešte netretol. Buď mi lpg fungovalo, alebo nie bez ohľadu na teplotu. Ďakujem

1 0
Nahlásiť

treloni
102 prispevkov Drietoma
#2. RE: problém s lpg v mrazoch (8. december 2016, 09:33)

Radsej by som opat isiel do servisu nech sa na to pozru to ze tebe nic nevyhadzuje neznamena ze tam nie je ziadny problem

0 1
Nahlásiť

jan.stevek
2 prispevkov Levice
#3. RE: problém s lpg v mrazoch (20. december 2016, 17:50)

Zdravím. v zime nechaj dobre zohriať motor a potom prepni na plyn.V zime je plyn studený a keď príde do studeného motora tak zhasne..

1 0
Nahlásiť

jan.stevek
2 prispevkov Levice
#4. RE: problém s lpg v mrazoch (20. december 2016, 17:52)

Zdravím. v zime nechaj dobre zohriať motor a potom prepni na plyn.V zime je plyn studený a keď príde do studeného motora tak zhasne..

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#5. RE: problém s lpg v mrazoch (20. december 2016, 19:23)

Asi máš v tom sajrajt ktorý sa pridáva do LPG na akési primazávanie.Vlani bola taká aféra že sa to v zvýšenej koncentrácii nachádzalo v LPG na pumpách jurky/už ale dnes berú od iného dodávateľa/ a robilo to že sa ten sajrajt skondenzoval a stuhol vo vstrekovačoch a robilo to to čo to robí tebe ale ked sa motor riadne prehrial ten stuhnutý sajrajt zredol a šlo to akoby nič.Ja v domnení že mi odišli vstreky /kedže už mali X rokov/ som kúpil celú rampu aj s komplet vstrekmi...Riešenie je kúpiť taký čistiaci sprej na LPG nádrže ktorý sa aplikuje do nádrže LPG ked je tam minimum plynu a postupne ten sajrajt rozpustí a vynesie von.Ale zas je riziko že ti ešte párkrát zadrbe vstreky...alebo ináč vymontovať nádrž aj prívodnú trubku do motora...a rozobrať a vyčistiť dákym čističom...Ja mám vstreky landi renzo a tie som vtedy preplachoval toluénom a ked sa ten minul tak acetonom..ony sú síce zastaralej /podľa vyjadrenia LPG servisákov/konštrukcie,ale zas znesú bez problémov aj aceton apod kedže sú masívnejšie aj matreiálovo asi inak riešené...

0 0
Nahlásiť

mclainak
47 prispevkov Trenčín
#6. RE: problém s lpg v mrazoch (3. január 2017, 12:05)

afera? to som teda nejako osobne nepostrehol

0 0
Nahlásiť

passko
47 prispevkov Urmince
#7. RE: problém s lpg v mrazoch (10. január 2017, 11:43)

Ako casto treba ten sprej aplikovat a kde sa to da kupit?

1 0
Nahlásiť

gabo926
26 prispevkov Banská Bystrica
#8. RE: problém s lpg v mrazoch (12. január 2017, 14:07)

Ale veď plyn si prepne až keď je auto zohriate nie?

1 0
Nahlásiť

reklama.archiv
35 prispevkov
#9. RE: problém s lpg v mrazoch (13. február 2017, 21:39)

PASSKO, ja pouzivam tento pripravok:
https://aditiva.heureka.sk/pro-tec-lpg-system-clean-protect/

Pred natankovanim poviem pumparovi nech mi da do nadrze najpr cistic a potom plnu nadrz. Najprv do zavitu plniceho ventilu skoro vyprazdnenej nadrze naskrutkuje plastovu trubicku (pozri si obrazky v galerii), na jej koniec natlaci (hore dnom) nadobku s cisticom a potom dotankuje LPG do nadrze. Cistic davam do nadrze pred zimou, mozes doplnit kedykolvek aj v lete. Ak si nic podobne este nepouzival tak vsetka spina ti moze zapchat filter LPG ale do vstrekovacov plynu by sa rozpustene usadeniny cez filtre nemuseli dostat. Ak budes mat v nadrzi a trubkach vela usadenin mozno budes musiet filter LPG vymenit viac krat. Myslim ze vymienat filtre... je ovela prijemnejsie pri +20-tich stupnoch ako pri -20 preto pouzi cistic az ked bude trosku teplejsie ako teraz Výborne Ked pojdes do BA, na tejto pumpe maju cistic a mozes hned aj dotankovat nadrz:
http://auto.sme.sk/cerpacia-stanica/jumitrans-bratislava-vajnorska-135-919/?typ=phm&phm=11&sluzba=0&kraj=2&okres=11&znacka=0
Vjazd do dvora (cez rampu s vratnikom) za krizovatkou ulic Vajnorska a Bojnicka, smer do centra mesta. Vo dvore su znacky k LPG pumpe ktora je az na konci dvora.
Mapa:
https://www.google.sk/maps/place/Vajnorsk%C3%A1+1346%2F135,+831+04+Bratislava/@48.1831322,17.1584274,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8ee563d140f7:0x1d98e39b317aa6d7!8m2!3d48.1831286!4d17.1606107

0 0
Nahlásiť

reklama.archiv
35 prispevkov
#10. RE: problém s lpg v mrazoch (13. február 2017, 21:45)

PASSKO, ja pouzivam tento pripravok:
https://aditiva.heureka.sk/pro-tec-lpg-system-clean-protect/

Pred natankovanim poviem pumparovi nech mi da do nadrze najpr cistic a potom plnu nadrz. Najprv do zavitu plniceho ventilu skoro vyprazdnenej nadrze naskrutkuje plastovu trubicku (pozri si obrazky v galerii), na jej koniec natlaci (hore dnom) nadobku s cisticom a potom dotankuje LPG do nadrze. Cistic davam do nadrze pred zimou, mozes doplnit kedykolvek aj v lete. Ak si nic podobne este nepouzival tak vsetka spina ti moze zapchat filter LPG ale do vstrekovacov plynu by sa rozpustene usadeniny cez filtre nemuseli dostat. Ak budes mat v nadrzi a trubkach vela usadenin mozno budes musiet filter LPG vymenit viac krat. Myslim ze vymienat filtre... je ovela prijemnejsie pri +20-tich stupnoch ako pri -20 preto pouzi cistic az ked bude trosku teplejsie ako teraz Výborne Ked pojdes do BA, na tejto pumpe maju cistic a mozes hned aj dotankovat nadrz:
http://auto.sme.sk/cerpacia-stanica/jumitrans-bratislava-vajnorska-135-919/?typ=phm&phm=11&sluzba=0&kraj=2&okres=11&znacka=0
Vjazd do dvora (cez rampu s vratnikom) za krizovatkou ulic Vajnorska a Bojnicka, smer do centra mesta. Vo dvore su znacky k LPG pumpe ktora je az na konci dvora.
Mapa:
https://www.google.sk/maps/place/Vajnorsk%C3%A1+1346%2F135,+831+04+Bratislava/@48.1831322,17.1584274,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8ee563d140f7:0x1d98e39b317aa6d7!8m2!3d48.1831286!4d17.1606107

0 1
Nahlásiť

kubo778
126 prispevkov Košice IV - Juh
#11. RE: problém s lpg v mrazoch (14. február 2017, 10:46)

Aditívum ako často dávaš?

0 0
Nahlásiť

reklama.archiv
35 prispevkov
#12. RE: problém s lpg v mrazoch (15. február 2017, 19:53)

pre KUBO778
Kam aditivum? Do benzinu alebo do plynu? Do LPG davam to co je napisane v predoslom prispevku a do benzinu kvoli cisteniu vstrekovacich trysiek davam:
http://www.startujeme.sk/product/castrol-tbe-aditivum-do-benzinu-250ml-1058/
Pred zimou (NIE teraz ked uz mrzne) mozes do benzinu pridat:
http://www.startujeme.sk/product/velfobin-prisada-do-benzinu-450ml-1270/
alebo na prvy krat pol litra denaturovaneho liehu (v drogerii je lacnejsi ako u pumpara) na plnu nadrz benzinu. Potom ti staci preventivne davkovanie (cez zimu) 1 ml liehu na 1 L benzinu. Moze mat aj iny nazov: Liehovy cistic alebo Vzduchol - do vzvduchovej sustavy brzd nakladnych aut. Vzdy je tam lieh + nieco k tomu. Pred zimou je dolezity ten lieh ktory na seba chcemicky naviaze vodu z nadrze, filtrov... a spali sa vsetko v motore spolu s benzinom alebo naftou. Kvoli liehu v nadrzi mi este nikdy ziadne palivo v aute v zime nezamrzlo.

0 0
Nahlásiť

reklama.archiv
35 prispevkov
#13. RE: problém s lpg v mrazoch (15. február 2017, 20:04)

pre PIONIER244:
Vychadzajme z toho co pises:
...pokial je auto zohriate,funguje LPG správne...
Mozno mas splynovac za nejakym otvorom v prednej casti auta cez ktory prudi studeny vzduch na splynovac ktory este nie je dostatocne prehriaty chladiacou kvapalinou (vodou). Zapchaj tuto dieru kartonom, handrou, igelitom... aby "nefukalo" na slynovac. Vyskusaj najprv motor zohriat minimalne na 70 stupnov a az potom zacni odoberat teplo (kurit) z vlaznej vody zohriavanej motorom. 5-10 minut rano bez kurenia vydrzis alebo si kup za 10-15 EUR vyhrievany potah napajany zo zasuvky zapalovaca na zohrievanie zadku a chrbatu. Vtedy budes aspon sediet v teple ovela skor ako sa zohreje motor. Ak ti toto nepomoze chod do servisu, v garazi "na kolene" problem najskor nevyriesis. Ani "auto doktor" nedokaze liecit pacientov cez telefon Fajn

0 0
Nahlásiť

Blakon
25 prispevkov Žilina
#14. RE: problém s lpg v mrazoch (17. február 2017, 10:48)

je dobre aby sa auto najskor zohrialo :)

0 0
Nahlásiť

radnon
71 prispevkov Bratislava IV - Devín
#15. RE: problém s lpg v mrazoch (2. marec 2017, 09:29)

kamarat co mal lpg v aute vzdy cez zimu nastartoval na benzine nechal motor zohriat a az potom prepol na plyn.. ten potrebuje aby mal motor vyssiu teplotu a dobre sa potom rozpinal

0 0
Nahlásiť

Prsiak
21 prispevkov Košice - Juh
#16. RE: problém s lpg v mrazoch (6. marec 2017, 09:32)

Ako ti už píšu vyššie auto treba v zime riadne zohriať a potom už aj prechod na plyn bude ľahký a auto naň pôjde tak ako má. Plyn sa ľahko rozpína práve v teple tak preto ten zohriatie je celkom dôležité. Kamarát mal problém aj so sviečkami kým sa tafil do tých správnych a splyňovač mu prestal robiť problémy a šľapal ako mal

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#17. RE: problém s lpg v mrazoch (9. marec 2017, 18:08)

mám státisíce kilometrov na plyne a žiadny LPG aditív nepoužívam... LPG mi nezostarne, pretože jazdím. Pre spoľahlivú prevádzku na LPG dodržiavam 2 zásady:

1) výmena filtra plynu každých 30 tis km
2) tankujem plyn výlučne na slovnafte

2 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Alternatívne pohony / problém s lpg v mrazoch