Výber auta Opel, Hyundai, Seat

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 14:51

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. Výber auta Opel, Hyundai, Seat (23. november 2016, 19:21)

Zdravím Vás, rozhodol som sa kúpiť jazdenku v cene do 12 000, s rokom výroby od 2012, slušným motorom, a nie moc nabehanými kilometrami. Keďže som do áut pomerne lajk, venujem svoje energiu do iných vecí potreboval by som poradiť. Po hľadaní som dospel k variatám Seat leon 1.4 TSI FR 2014, Hyundai i30 GDI 2012, Opel astra 1.4 turbo Cosmo 2012. Ktoré z týchto prípadne im podobných áut by ste mi odporúčili a prečo. Jazdním na aute väčšinou po meste, víkendy niekedy dlhšie trasy /dialnica 140 rýchlosť/.
Ps. rozmýšlal som aj nad toyota auris 2014 1.6 Valvematic, no vraj sa v tom človek cíti stiesnene
Vopred ďakujem za seriózne rady Fajn

0 0
Nahlásiť

krossik
63 prispevkov Jelšava
#2. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (24. november 2016, 11:01)

Bud seat alebo opel, do hyundai by som nesiel v tvojom pripade a do toyoty tiez moc nie - znamy mal a furt nadaval :)

1 2
Nahlásiť

TARDILO
2 prispevkov Krupina
#3. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (28. november 2016, 20:30)

Cawes, sorry, ze sa pytam, ale jazdis vacsinou po meste? Nie je to luxus vycalovat take prachy? Ale ak budes aj dlhe trasy odporucam jednoznacne OPEL bud ASTRU alebo INSIGNIU.Alebo kup noveho FOCUSA/FORD/ a mas pokoj.Mal som dost aut, ale najviac sa mi osvedcili "nemci" Opel, Ford.

2 4
Nahlásiť

725 prispevkov
#4. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (8. december 2016, 15:15)

najmenej nervov Ti zožerie auris 1.6 valvematic alebo i30 1.6 mpi. aurisa som mal, bolo to skvelé bezproblémové auto s veĺmi živým motorom.

prečo i30 a auris? lebo ich motory nemajú turbá, nemajú priame vstrekovanie, nebudú vyžadovať extra náklady. spotrebou sú takisto fajn.

4 0
Nahlásiť

mclainak
47 prispevkov Trenčín
#5. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (13. december 2016, 18:17)

ako to myslis ze najmenej nervov zozerie auris??

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#6. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (14. december 2016, 19:13)

nie je technicky tak komplikovaný a teda bude aj spoľahlivejší

0 0
Nahlásiť

driveuinsane
52 prispevkov Austrália
#7. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (15. december 2016, 23:17)

no to su zase odbornici typu "znamy mal a nadaval v kuse, najviac sa mi osvedcili nemci" a pod. perly...to zalezi aj od konkretneho auta, motorizacie, nielen od znacky..a presne ako vravi imro..najlepsia volba s ohladom spolahlivosti je ta toyotacka 1.6, na druhe miesto by som dal hyundayovsku 1.6..len neviem ake mas ty prvorade kriterium pri kupe jazdeneho auta..uz 17 r mame v rodine od novoty aj toyotu yaris 1.0 z uplne tych prvych..na tom aute okrem oleja, filtrov, klinoveho remena a prirodzene opotrebovanych brzdnych komponentov nebolo menene nic..podvozok ani napravy nevyzadovali dosial ziadne nastavovanie, vsetko ok..motoricky aj mechanicky to ide ako hodiny..na poslednej emisnej mi povedal, ze motor pradie a ukazuje hodnoty ako novy.. odolna kvalitne postavena trvalka, cim su napokon toyoty vo vseobecnosti zname

4 0
Nahlásiť

4 prispevkov
#8. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (9. január 2017, 22:52)

Ponúkam Ti absolútne najlepšiu možnosť. V garáži mi stojí v zime iba minimálne jazdený Opel Astra 1.4 výbavaCosmo, v koži, v Royal modrej farbe s chromovými lištami okolo okien, na nárazníkoch, prednej maske, a na špeciál. mutifunkčnom volante potiahnutom kožou dobre padnúci do ruky. Stojí na orig. opel elekron. 17" na letných gumách Good Year, zimné plech, na nich gumy 16" intercontinentaly. Zakúpený na Slovensku r.2014. V meste je spotreba okolo 7-8 l, záleží na prejázdnosti mesta, ak stojíte v zápchach, nemôžte merať spotrebu. Som Prešovčan a asi viete ako sa v Prešove nie jazdí ale stojí v zápchach.Ak idem do Popradu kde v lete chodím do Aqaparku po diaľnici spotreba pri 130 km je 5,3l , ak idem po trase cez Starú Ľubovňu, teda 50 km cez obce a 90 km mimo obce, počitadlo mi vykazuje spotrebo 4,7 l na 100 km. A to nevnímam a nekontrolujem nohu, proste jazda v pohode. Najazdil som zatiaľ 13 300 km !!!!! i to len preto, lebo som v lete na ňom bol v Chorvátsku. Ja jazdím Audi A4 diesel a som veľmi spokojný. Astru som kúpil pre niekoho iného z rodiny ale.... nebudem tu tieto rod. trampoty riešiť. Nová stala 15400 eur, v tej výbave, ako som popísal, ja ju pustím za 10500 - možná dohoda. Môj Telefón 0918492116. Veľmi pekný interier.

0 0
Nahlásiť

4 prispevkov
#9. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (9. január 2017, 22:53)

Pardon za duplicitu.

0 0
Nahlásiť

passko
47 prispevkov Urmince
#10. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (10. január 2017, 11:39)

floro aj nejake fotky?

1 0
Nahlásiť

4 prispevkov
#11. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (10. január 2017, 13:01)

Nedával som zatiaľ inzerát, ale už mám fotografie v telef.Stále som dúfal, že auto ostane v rodine, ale teraz už som presvedčený, že ho predám. Auto je napísané na mňa a keby som nebol čítal ten Váš článok, už by som bol pracoval na príprave inzerátu. Mne už ťahá na sedemdesiatku, deti nemám, a mať dve autá je už cez. Priznávam, že som uvažoval o tom,že si nechám Astru, ale zvykol som na Audi A4. V živote som vlastnil mnoho aut a tak zodpovedne Vám hovorím, za tú cenu na trhu nič lepšie nie je. Prejdite si autobazáre a zadajte požiadavku Opel Astra 1,4 výbava Cosmo _nepísal som Vám všetku tu výbavu ktorú má, a je toho dosť , rozjazd do kopca, dážďový senzor, osenzorovaný vpredu aj vzadu, so zvukovým aj vizuálnym kontaktom, na pristroj.je malá farebná obrazovka s informáciou až na cm, atď.Ak máte záujem sa niečo dozvedieť, zavolajte mi alebo len prezvoňte. Mimochodom už sa dvaja informovali so záujmom o auto a jeden pán z Košíc v piatok chce prísť. Ale ja prekuknem priekupníka, na inzerátoch sú ceny od 11400 - 11600. Dokonca kým píšem tento status Volali mi s AAA auto, oni vyňúrajú všetko čo sa okolo áut iba pohne. Auto je ako nové, jazdil som len kvôli prehliadkam, je vlastne ešte v záruke. Ja mám 120 kg a priestor vo vnútri je ako v Insignii, identický interiér, nemám žiadný stiesnený pocit, naopak. A ešte taká maličkosť, občas na audine Vás 2 l motor donúti platiť pokuty, v Astre jazdite tak, ako je predpisovo, správne, je postavené do dennej premávky.

1 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#12. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (11. január 2017, 18:42)

veľmi málo jazdené auto tiež nie je dobrá kúpa...autá jazdené málo majú špecifické problémy... ulomí sa mechanizmus stierania na stieračoch od zahrdzavenia a nepoužívania, alebo nechce stierať zadný stierač tu praskne taký plast, tu hen taký, tu nesúmerne brzdia brzdy....

všetko má svoje za aj proti :)

0 0
Nahlásiť

fojto1996
1 prispevkov Bratislava
#13. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (12. január 2017, 17:47)

Kúpiť 4 ročnú Astru s chrómovými lištami okolo okien za 10500,- ...
Aj tak sa dá ...

Alebo takto:
1. Nájdi si servis, ktorému dôveruješ, alebo budeš schopný dôverovať.
2. Spýtaj sa, aké značky tam servisujú.
3. Daj hľadať také autá.

V cene do 10500,- nájdeš určite viac ako jedno auto ...

Je jedno, či OPEL, Seat, Ford, ...
Každé auto je len tak spoľahlivé, ako je spoľahlivý jeho servisný technik.
Každé auto sa môže pokaziť a aj sa pokazí.
Keď sa pokazí, potom príde otázka, "ako" sa to opraví.
"Ako" správne, "ako" nesprávne, "ako" lacno, "ako" draho, ... "ako" pokazili, ..."ako" nevyriešili, ..."ako" zabudli, ..."ako" ...
Ak máš správne vyriešený bod 1., už neriešiš...
Pamätaj:
"Predajca" neznamená "servis".
Najlepší predajca neznamená najlepší servis.
Najlacnejší predajca neznamená najlacnejší servis.

Pekný deň...
;)

Vojto

1 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#14. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (15. január 2017, 11:04)

Pri tom financovani je rozdiel medzi uverom a lizingom, to nie je to iste, tak na to pozor Súhlasim Dobre vysvetlene je to aj tu http://bold.sk/uver-vs-lizing-co-lepsie/ Inak z tychto troch by som sla urcite do seatu, rodicia maju uz asi 15 rokov a stal edobre sluzi Spokojnosť

0 0
Nahlásiť

treloni
102 prispevkov Drietoma
#15. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (18. január 2017, 12:54)

len treba aj premyslat z kade auto kupujem urcite sa treba nejakym autobazarom vyhybat ;)

0 0
Nahlásiť

dodkoodrozd
37 prispevkov Jablonec
#16. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (30. január 2017, 14:12)

Záleží dosť od toho od koho alebo z akého bazáru a podobne sa auto kupuje, lebo nie všetci sú korektní voči tebe. A v tejto dobe si treba dávať pozor na všetko, či sú to servisi, bazári a podobne.

0 0
Nahlásiť
remail.d 1 prispevkov Vranov nad Topľou #17. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (30. január 2017, 16:18)

Pozdravujem odborníkov aj majiteľov C4 /coupe/..Chcem kúpiť jazdenku tak do 100tis.Km - čo by ste poradili?? Díček.

0 0
Nahlásiť

Mafioso625
22 prispevkov Žilina
#18. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (15. február 2017, 12:16)

Osobne by som asi riesil Seat. Ale to len preto lebo sa mi viac paci z dizajnoveho hladiska. Skusil by som si kazde obehnut, sadnut si vyskusat a urcite sa podla niecoho pre niektore rozhodnes

0 0
Nahlásiť

Blakon
25 prispevkov Žilina
#19. RE: Výber auta Opel, Hyundai, Seat (17. február 2017, 10:52)

Cenovo si to ako predstavujes? Uz si aj nejake typy pozeral?

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Kúpa vozidla / Výber auta Opel, Hyundai, Seat