Peugeot 308, r.v.2009, 1.6 HDi - chyba "Antipollution fault" a vypnutie motora

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. apríl 2024, 23:09

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. Peugeot 308, r.v.2009, 1.6 HDi - chyba "Antipollution fault" a vypnutie motora (20. november 2016, 10:16)

Zdravím Vás. Píšem sem vo viere, že mi viete niekto pomôcť. Som majiteľom vozidla Peugeot 308, r.v. 2009, 1.6 HDi motorom, 66kW (1560 cm3). Pred rokom sa mi stalo prvý krát, že na palubovke sa rozsvietila kontrolka motora, auto zapípalo a na palubnom počítači vypísalo „Antipollution fault“ a motor zhasol počas jazdy! Toto sa stalo viac krát, neskôr sa však všetko samo napravilo. Po pár dní zase, a opäť zhasol motor (práve keď som šiel na diaľnici :| ). Tak som sa rozhodol, že si dám auto na diagnostiku. V Peugeote mi povedali, že to môže byť všeličo, nič konkrétne, a že auto si budem musieť nechať u nich na viac dní. Nepovedali mi ani to, aké chybové kódy im to vyhodilo. Kvôli prístupu som auto zobral radšej k jednému známemu, u ktorého na počítači vypísalo chybové kódy: P0087 (tlak paliva je pod mezní hodnotu, - prerušovaný) a P0093 (informace o tlaku paliva – tlak je nižší než referenční hodnota rídíci jednotky (ECU), prerušovaný). Prikladám foto. Iné chyby neboli v počítači. K chybe sa on sám vyjadriť nevedel. Od ďalšieho dňa sa ako keby nić nestalo, všetko šliapalo ako má až celých 12 mesiacov, bez chybového hlásenia, skapínania motoru. Tiež je pravda, že sme s manželkou začali jazdiť na vyšších otáčkach, lebo niekde som sa dočítal, že to môže byť FAPom a že pri stálych nízkych otáčkach sa nevie samo vyčistiť. Takže 12 mesiacov žiadny problém, teraz však chybové hlásenie „Antipollution fault“ sa objavilo zase s tým, že svieti na palubovke ikonka motora a motor sa opäť zastaví len tak počas jazdy (niekedy však prejdem aj 20 km a motor vypne až potom, niekedy však aj po 1 km). Teraz je to však oveľa intenzívnejšie a častejšie. Naposledy som bol rád že som sa horko ťažko dostal domov s autom :( Na diagnostike som zatiaľ nebol (predpokladám že chybové kódy budú ako pred rokom). Chystám sa akurát dať meniť komplet rozvody s vodnou pumpou (auto má skoro 140.000 km). Potom by som auto odviezol na diagnostiku opäť, lebo vraj aj po výmene rozvodov sa má niečo v systéme nastaviť. Chcel som sa len spýtať, mal niekto podobný problém?. Lebo na nete som sa s tým nestretol, že by sa niekomu motor samovoľne vypol, ale len že stratí výkon a pod. Ale takto je auto nebezpečné. Chodím skoro každý deň do BA ako aj na diaľnici...ale takto, že auto je nespoľahlivé a môže kedykoľvek vypnúť motor, bojím sa s ním jazdiť, aby som nespôsobil nejakú nehodu. Ďakujem Vám vopred za vaše odpovede. Peter

1 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / Peugeot 308, r.v.2009, 1.6 HDi - chyba "Antipollution fault" a vypnutie motora