Škoda Fabia - výmena motora

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 29. apríl 2024, 06:49

Autor
Správa

25 prispevkov
#1. Škoda Fabia - výmena motora (10. marec 2015, 17:18)

Zdravím. Chcel by som sa opýtať, že či by sa teoreticky a prakticky dal vymeniť motor zo Škody Fabie 1.2HTP 40kw na 1.4i 55kw. Chcel by som sa opýtať, aké riziká to prináša, a že ako by sa dala spraviť STK :) ďakujem

0 0
Nahlásiť

25 prispevkov
#2. RE: Škoda Fabia - výmena motora (10. marec 2015, 17:21)

Ešte by som sa chcel opýtať, či sa to dá dáko zapísať do TP.

0 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #3. RE: Škoda Fabia - výmena motora (10. marec 2015, 18:54)

Nemal by si zamieňať tie motory. Motor ako taký sa môže meniť, ale za rovnaký typ. Ty tam chceš dať iný typ motora. Neviem ako je to s prevodovkou, či by vôbec pasovala a ak hej tak ten motor by bol sprevodovaný "neštandardne". Nešlo by to ani ako s 1,2 40kW a ani ako s 1,4 55kW a problém by určite bol aj na TK a EK. Ak dáš do auta iný typ motora, je to nelegálna prestavba a ak to chceš zlegalizovať musel by si absolvovať celý schvaľovací proces čo je dosť drahé a náročné a stále nie je isté či by to schválili Haha ja nechápem na čo si niekto kupuje slabšie auto a potom chce takto zvyšovať výkon...rovno kúpim fabiu s motorom 1,4 55kW a je pokoj

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#4. RE: Škoda Fabia - výmena motora (11. marec 2015, 00:44)

Toto sa podla mna vobec neoplati. Ked si vezmes co by to stalo usilia a penazi a poapierovaciek. Jednoduchsie a lacnejsie je podla mna Fabiu 1.2 predat a kupit si 1.4 a nemas problem.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Škoda / Škoda Fabia - výmena motora