Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. apríl 2024, 22:06

Autor
Správa

krilo1
6 prispevkov Prešov
#1. Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (12. december 2014, 18:14)

Zdravím . Po havárii auta ostali zaradené 2 rýchlosti , predpokladá , že spiatočka a 1. prevodový stupeň , lebo po naštartovaní a uvoľnení spojky motor zdochne .
Vedel by mi niekto poradiť či je nutné demontovať prevodovku , alebo by šlo vyradiť rýchlosti aj bez jej demontáže ?

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#2. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (13. december 2014, 00:19)

Nerozumiem tomu

0 1
Nahlásiť

krilo1
6 prispevkov Prešov
#3. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (13. december 2014, 06:44)

Pán Hvezdárik . Nerozumiem Vášmu otázniku.
Ak mi chcete niečo poradiť či povedať urobte to inak. Slovami.

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#4. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (13. december 2014, 16:44)

(omylom duplikat - delete)

0 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #5. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (13. december 2014, 19:06)

Skade máš, že sú zaradené naraz 2 rýchlosti ? Haha

0 0
Nahlásiť

marcpol
2 prispevkov Prešov
#6. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (13. december 2014, 22:18)

Nuž , to , že su tam zaradené dve rýchlosti povedal automechanik , ktorý dal zadný plechový kryt dolu a aj mi ukázal, že sú zasunuté zuby do synchrónu a rýchlostná paka nešla posúvať . Pri násilnejšom posúvaní páky do polohy dvojky , štyrky či spiatočky začali škýpať zuby ako sa chcelo ozubenie dostať zo synchrónu ale nedalo sa .
Keď sú odpojené prepínače od rýchlostnej páky aj medzi sebou nedá sa nimi pohnúť, hoci mierny loker majú.
On tvrdí , že je nutné prevodovku vymeniť , čo sa mi zdá ale len ako jeho "odborný" trik , lebo "profesionáli" už vlastne dnes neopravujú iba menia .

0 0
Nahlásiť

marcpol
2 prispevkov Prešov
#7. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (13. december 2014, 22:29)

Pán Hvezdárik , čakal som naozaj radu a nie smajlíkov , lebo z toho som už akosi vyrástol.
Podľa iného profesionála automechanika zaradenie dvoch rýchlostí je možné ba dokonca tvrdí , že práve to sa stalo na tejto prevodovke , ako som narazil pri nehode na páku .
Už tu mi je smiešno , že dvaja odborníci tvrdia úplne niečo iné a ako to už býva každý nich je ten väčší odborník.
Mám pocit, že každý sa snaží vyťažiť zo zákazníka čo najviac za čo najmenej roboty a tak navrhne výmenu prevodovky, ktorú vám samozrejme on sám zoženie za "lepšiu" cenu .
Chápem , že je "zlá doba" , ale zase nie až tak zlá , že by z cudzieho krv netiekla.
Ako ale vidím nedá sa ani na tejto diskusii očakávať snahu o radu , ale len znova len akési vystatovanie .

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#8. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (14. december 2014, 11:07)

X

0 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #9. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (15. december 2014, 18:25)

hvezdarik prečo si mažeš príspevky ? Čo sa za ne hanbíš ? Som záludný

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#10. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (15. december 2014, 21:34)

To nie, ale v tomto vlákne sa iba uráža..

0 0
Nahlásiť

krilo1
6 prispevkov Prešov
#11. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (16. december 2014, 06:34)

Uráža . Za seba môžem povedať len toľko, že som už druhýkrát urobil rovnakú chybu , keď som dúfal, že tu by mohol v niečom poradiť nejaký odbornik a druhýkrát som zistil, že tu sú len "odborníci", ktorí síce poradiť nedokážu , ale budú hodnotiť spôsob žiadosti o radu a polemizovať o niečom čo by im malo byť jasné , ak im chýba nejaká informácia tak sa na ňu spýtať a nie jedným vrzom len konštatovať, že z toho čo som uviedol sa závada nedá identifikovať.
Je to v podstate o prísloví - kto chce hľadá spôsoby , kto nechce hľadá výhovorky .
Nech sa napríklad pán Hvezdárik na mňa nehnevá, ale napríklad jeho výraz , že prevodovka "zažila šok" pri náraze je skôr z odvetvia psychológie než z tak striktne materiálnej záležitosti ako je prevodovka z kusov železa a zliatín a preto by už nikdy nemala plniť spoľahlivo svoju funkciu ...
No a sudcaFredd , to je už kapitola sama o sebe !

0 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #12. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (16. december 2014, 16:22)

Však preto hvezdarik svoje komentáre aj vymazal, aby tu nebol dôkaz o tom aký je "odborník" Haha Nuž a čo sa týka tých rád na tomto fóre, ja nepochopím kto a prečo tu vôbec založí tému a čaká odborné odpovede...toto je treťotriedne fórum, kde jediný odborník je imro, ktorý sem až tak často nechodí...iste aj my ostatní čo sem chodíme máme nejaké skúsenosti s autami, ale odborníci určite nie sme. Ak chceš odborné odpovede, tak skorej navštív väčšie fóra ako autobazar.eu a pododné Súhlasim

0 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #13. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (17. december 2014, 09:50)

Ináč, ak chceš radu odborníka na tú prevodovku, tak som si spomenul na človeka, ktorý na fórach býva pod menom "lubomt" , on repasuje prevodovky a čítal som doteraz o ňom iba samé chvály. Zadaj si do google jeho nick a určite naňho nájdeš recenzie a aj kontakt, on ti určite bude vedieť poradiť, alebo pomôcť opraviť tú prevodovku

1 0
Nahlásiť

krilo1
6 prispevkov Prešov
#14. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (18. december 2014, 07:34)

sudcaFredd , majú a teda nechápem prečo ťa ešte nedali do nejakého ústavu bez možnosti používať internet ...

1 0
Nahlásiť

krilo1
6 prispevkov Prešov
#15. RE: Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti (18. december 2014, 07:35)

HTML , veľmi pekne ďakujem . Konečne niekto , kto aj chce pomôcť a nie iba vyrývať !

1 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Citroen / Prevodovka C4 -zaradené 2 rýchlosti