vodičák pre 16 ročného

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 23. apríl 2024, 14:52

Autor
Správa

richi1247
2 prispevkov Liptovský Mikuláš
#1. vodičák pre 16 ročného (7. september 2014, 20:21)

Zdravím, chcel by som sa Vás opýtať čo si myslíte o vodičskom preukaze typu A1.
Áno viem keď budem mať v 18tich vodičák na auto tak mam aj na A1. Aľe je tu malý háčik.: Prvým je možnosť získať toto oprávnenie až po dvoch rokoch odo dňa, kedy ste dostali preukaz skupiny B. Druhým obmedzením je fakt, že toto oprávnenie sa bude vzťahovať len na motocykle vybavené automatickou prevodovkou. A tretie obmedzenie znamená, že toto oprávnenie platí len pre jazdu na území Slovenska.
To tretie ma zatiaľ až tak netrápi. Hlavne potrebujem vedieť jednu vec. Dajme tomu že som spravil vodičák spravím skúšky atď a keď to všetko urobím tak mi autoškola dá nejaký papier a s tým pôjdem na políciu alebo ako to je, pretože
o tomto ozaj nič neviem.
Takže ak by ste mi vedeli nejako poradiť bol by som Vám zato ozaj veľmi vďační.
Ďakujem.

S pozdravom Rišo.

0 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#2. RE: vodičák pre 16 ročného (16. október 2014, 03:36)

Vieš čo? Použivaj bicykel a bude to voci nam skor narodeni ferovejsie. Pozri sa na statistiky kolko mladych motorkarov sa bud zabili alebo do konca života su mrzaci. Odporučam: pockaj na 17r tvojho veku a budes mat vodicak aj na A1 a aj na B. Nejaky rok predsa vydržiš, nie?

7 6
Nahlásiť

1 prispevkov
#3. RE: vodičák pre 16 ročného (7. december 2014, 13:57)

Ahoj, ja som si robil vodičák v 17-tich ako spomenul strycek. Tak je to asi najlepšie, ale teraz k tomu čo tu píšeš. A1 ako vodičské oprávnenie si môžeš urobiť kedykoľvek od 16 tich rokov, nezávisle od toho, ako si urobíš Bčko.. (iba keď ich spravíš naraz máš iba jedny písomné skúšky) Keď už budeš mať A1-tku môžeš jazdiť na akejkoľvek 125-ke čo má (aspoň v papieroch) do 11kW, na prevodovke nezáleží. Takisto ti to platí aj do zahraničia nie iba v rámci SR.
Ja ti to hovorím z vlastnej skúsenosti lebo mám A1ku + Bčko so spolujazdcom do 18tich, a na motorke (s manuálom) som už bol aj v ČR a všeto bez problémov. Súhlasim
A v autoškole to je tak že keď ju spravíš, ti komisár povie "Môžete si požiadať o vodičské právnenie" a ty na druhý deň prídeš na políciu s občankou a kolkami a oni ťa už budú mať zaevidovaného a tým pádom ti vystavia VP.
Všetko je to na nete, stačí trošku Googliť Že aha

8 2
Nahlásiť

5 prispevkov
#4. RE: vodičák pre 16 ročného (24. jún 2015, 21:28)

ozaj a mali by sa robit aj psychotesty pre motorkarov....

4 2
Nahlásiť

4 prispevkov
#5. RE: vodičák pre 16 ročného (17. február 2016, 16:56)

nazdar chalani mam dilemu mam 16 a chcem si spravid vodičák A1. Dalobi sa podlavas jazdit na 450 ktora ma v tp 11kw. A co bi povedali nato podla vas policajti ak bi ma zastavili. Za odpoved vopred dakujem Že aha

1 7
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Všeobecná diskusia / vodičák pre 16 ročného