teplota motora

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 19. apríl 2024, 21:03

Autor
Správa

21 prispevkov Trebišov
#1. teplota motora (28. jún 2014, 18:45)

Vedeli by ste mi pvoedať prečo ked auto stojí tak sa teplota motora zdvíha, ved ked auto stojí tak motor by mal chladnuť­ a nie aby stupala jeho teplota nie ? mám 90 stupnov a ked zastavím­ a trocha stojím tak ide hore, prečo ? dakujem za hociaku radu

0 0
Nahlásiť

48 prispevkov
#2. RE: teplota motora (29. jún 2014, 13:56)

Motor je pri práci chladený kvapalinou, ktorá cyrkuluje v chladiacom potrubí. Zastavením chladenia po vypnutí motora logicky dochádza k neodoberaniu tepla z motoroveho priestoru.

0 0
Nahlásiť

21 prispevkov Trebišov
#3. RE: teplota motora (29. jún 2014, 15:11)

ja nevypínam motor iba zastavím a motor beží a teplota stupa, prečoo hm ?

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#4. RE: teplota motora (30. jún 2014, 00:14)

pretoze sa voda v chladici chladi prudom vzduchu cez prednu masku (vacsinou) ktora chladi potom motor. Ty ked zastavis a na chladic nefuka vietor je samozrejme ze sa voda v nom pomalsie ochladzuje a motoru sa zdviha teplota. Aj ked stojis dlhsie so zapnutym motorom mal by sa ti pustat vetrak vpredu na chladici ktory ofukne chladic aby odviedol z neho teplo ked auto stoji .... To co robi tvoj motor je spravne a tak to ma byt.

A napriklad v zime ludia na starych embeckach a ziguloch davali pred chladic karton alebo nejaku zabranu ktora brani prudeniu vzduchu na chladic aby sa v zime auto rychlejsie hrialo. Naopak v lete sa na starych autach vedela odpajat hlinikova trubica od vyfukovych zvodov k vzduchovemu filtru aby auto nesalo teply vzduch do obehu .... na modernych autach sa to uz nerobi ... toto boli stare finty


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

21 prispevkov Trebišov
#5. RE: teplota motora (30. jún 2014, 11:58)

aha tak dakujem peknee takže všetko je to v poriadku hej ? alebo s tým mám zabehnuť nech poru ten vetrák alebo niečo, a mám este taku otazku to je trošku mimo ale predsa, nalejem letnu zmes do adobky z odstrekovačom a pozeram pod autom je mokro vytiekla mi, je možne že tam je dierka ?

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#6. RE: teplota motora (30. jún 2014, 22:24)

Este otazocka ak stojis a motor sa zohreje na vyssiu teplotu pusti sa vetrak vpredu na chvilu a potom ho vypne? Ak hej tak je vsetko v poriadku.

K tym ostrekovacom. No ono to ma navrchu tak dierku. Ta je nato ze ked lejes viac ako tam ma byt tak to z toho pretecie a vyteka pod auto. Takze ak ti to vyteka vtedy ked je plna tak je vsetko v poriadku. Ak sa vsak vyleje az do prazdna alebo vytecie vela a ostane tam malo v nadrzke tak je tam chyba niekde.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

48 prispevkov
#7. RE: teplota motora (1. júl 2014, 09:38)

Počuj, mol1, aké auto to vlastne máš?

0 0
Nahlásiť

21 prispevkov Trebišov
#8. RE: teplota motora (1. júl 2014, 11:53)

dakujem za vaše nazory, no ono je to tak ked som stál z nastartovaným a teplota šla hore nad 90 tak som sa zlakol a hned som sa pohol a siel preč tak klesla na 90 ako má byť, nečakal som kým sa zapne vetrák ale snád by sa zapol no, viem že ked je prehriate termostat zapne, no a k tej letnej zmesi tak nie nalial som len tršoku ani nie do polovice a o par minut vytečená cela a vidno to z pod auta .

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#9. RE: teplota motora (1. júl 2014, 16:14)

No tak tam je potom niekde diera kade to vyteka ... treba to skontrolovat


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Renault / teplota motora