Denne svietenie cez hmlovky

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 5. máj 2024, 04:54

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. Denne svietenie cez hmlovky (10. jún 2014, 12:54)

Ahojte chcel by som si aktivovat denne svietenie hmlovkami na mojej A4 B7 .. neviete ako to nakodovat alebo nieco?
odpovede typu ze to nemam robit budme mat pobem s fizlami mi nemusite pisat lebo jadzim so zapnutymi hmlovkmai nomrlane manualne a este ma ani raz nechytili ani nic.. proste sa mi nechcu stale zapinat svetla a ani tie hmlovky chcem aby svietli iba hmlovky bez parkovačiek
neviem ako to mam nakodovat ci uz cez VCDS alebo nieco.. poradte
Dakujem

chcel by som nieco podobne ako na videu https://www.youtube.com/watch?v=lJsTqDzxwGI

0 0
Nahlásiť
HTML 139 prispevkov Zahraničie - ostatné #2. RE: Denne svietenie cez hmlovky (10. jún 2014, 14:44)

Ahoj, v prvom rade ti chcem za seba a aj za ďalších normálnych vodičov poďakovať, že svietiš aj keď netreba hmlovkami a oslepuješ nás tým zbytočne. Neznášam takých ľudí, nechápem zmysel zapínania hmloviek namiesto stretávačiek ak nemáš denné svietenie. Ďalšia vec to že ťa ešte policajti nechytili a nedali ti za to pokutu neznamená, že je to povolené, ja dúfam že ťa chytia a dajú ti za to pekne mastnú pokutu.

No a k otázke...Asi to chceš mať tak ako to majú dvojkové fabie, alebo octavie (?). Neviem ako je to spravené tam, ale určite je treba nejaká riadiaca jednotka. Už keď to chceš takto a nie ledky tak ja by som si to dal spraviť do diaľkových svetiel. Funguje to tak, že sa ti diaľkové zapnú na určité percentá ( neviem koľko je to presne ) a svietia iba diaľkové bez parkovačiek a je to asi aj krajšie ako keby svietili len hmlovky. V každom prípade určite treba nejakú riadiacu jednotku a všetko zapojiť tak ako treba, takže to nebude tak ako si si to asi myslel, že bez práce a bez peňazí, že sa to len nastaví cez diagnostiku

1 7
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#3. RE: Denne svietenie cez hmlovky (10. jún 2014, 19:21)

Chlape, zabudol si uviesť farbu a EVČ.
Teraz trochu z praxe. Kym máš manuálne ovládanie, aj v prípade nehody (čelnej zrážky apod.) máš šancu sa z toho vykrútiť, ale ak to budeš mať riadené jednotkou, tak to budeš len v p***. Taktiež, v nových časoch uplatňovania objektívnej zodpovednosti, skús na úseku, kde sa s meraním rýchlosti robi aj foto-záznam, prekročiť povolenú rýchlosť a práve s hmolvkami 'na čierno', a bude to za dvojnásobok.
Bol si priateľsky vystríhaný, a tak ako HTML, každý oprotiidúci Ti poďakuje.
Takže...žiadne rady. Blééé

1 3
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#4. RE: Denne svietenie cez hmlovky (16. jún 2014, 00:31)

Myslim ze auta ktore svietia "hmlovkami" ako denne svietenie to maju od vyroby poriesene. Podla mna v rezime denneho svietenia sa tie hmlvocky spravaju uplne inak ako v rezime hmloviek a neviem, ale vobec by som sa necudoval kebyze tam je dalsia ziarovka pre prave denne svietenie .... ako toto by som asi vazne neriesil a mal zapnute normalne stretavacky, pripadne ak chces, tak by som domontoval denne svietenie certifikovane na auto. Pripadne sa daju aj vymenit hlavne svetlomety za svetla s dennym svietenim


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
2 1
Nahlásiť

48 prispevkov
#5. RE: Denne svietenie cez hmlovky (16. jún 2014, 09:20)

Robec_ic, od výroby je to poriešené ako doplnková výbava po roku zavedenia povinného celodenného svietenia. V klasickom (pôvodnom, staršom) 'móde' je hmlovka stále iba hmlovkou, preto tie úpravy...
Tycinka, pozri si:
http://audiklub.cz/forum/tema/224991-a4-b7-hmlvky-ako-denne-svietenie

0 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#6. RE: Denne svietenie cez hmlovky (27. október 2017, 15:11)

Videl som to na PASSATe ,ale legálne to asi nie je. Dá sa to nastaviť cez diagnostiku. Všetko funguje normálne v automatike. Hmlové svetlá svietia vo funkcii denných svetiel na 50%.Pri zotmení automaticky zhasnú a svietia tlmené.

3 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Audi / Denne svietenie cez hmlovky