Premazať či nie?

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 04:26

Autor
Správa

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#1. Premazať či nie? (29. apríl 2014, 19:35)

často čítavam že po určitej dobe treba meniť prevádzkové náplne,tj olej,brzdovú kvapalinu či chladiacu zmes...Raz som šiel s kamarátom k jednému mechanikovi kôli jeho autu a ten mal auto ne zdviháku a porozoberané a ked som sa ho opýtal že čo robí tak že premazáva ložiská kolies lebo auto je už staršie a ani vazelína nevydrží večne.
Nedávno ked som menil klinové remene na svojom 16r.aute som si spomenul na tú príhodu u toho mechanika a kedže som mal povolený španovák z jedného remeňa vybral som ho a opatrne som odstránil bočné plastové krytovanie ložiska.A fakt tá vazelína už bola stuhnutá a zostarnutá.Tak som to vypláchol tech.benznom a znovu premazal.
Tento týždeň som sa tiež zberal premazať ložiská kolies ale ked som to spomenul pre kamarátom mechanikom tak ten sa ma opýtal že či počujem žeby mi začalo niektoré ložisko hučať.Ja som mu povedal že nie tak mi on povedal aby som s tým nič nerobil kým to nehučí...
Takže otázka nechať to tak kým to nezačne hučať a potom s tým niečo robiť alebo to v rámci možností rozobrať a premazať kým to nezdochne?Kedže auto má už svoje roky...

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#2. RE: Premazať či nie? (29. apríl 2014, 20:25)

Obaja mechanici su prakticki. Zalezi, z akeho uhla pohladu. Ten prvy preventivne dba o 100%ny stav, ten druhy dava tolko, kolko je nutne. Osobne si myslim, ze ak premazem loziska a dam vsetky casti do povodneho stavu, vozidlu to neublizi. A mozno ten prvy mechanik tiez nespomenul, ze tie loziska uz zacali aj hucat.

0 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #3. RE: Premazať či nie? (7. máj 2014, 12:47)

ked ti zacne hucat lozicko je neskoro, treba ho vymenit, urcite som nazoru premazat skor a zatesnit


Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#4. RE: Premazať či nie? (8. máj 2014, 02:28)

Nova vazelina tomu urcite neuskodi. Ak sa ti do toho chce a chces to riesit kludne.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#5. RE: Premazať či nie? (8. máj 2014, 10:54)

Hm, mal by tu aj niekto spomenut, ako rozoznat hukot loziska od hukotu pneumatik .

0 0
Nahlásiť

exo777
132 prispevkov Banská Bystrica
#6. RE: Premazať či nie? (9. máj 2014, 06:28)

Mne pokial sa pamätám ešte na aute ložiská nehučali takže sa toto vyjadrenie nechám na iných.

0 0
Nahlásiť

4 prispevkov
#7. RE: Premazať či nie? (11. apríl 2015, 20:37)

ahojte asi mimo temy ale kedze som zena moc sa v tom nevyznam :P mam 2,5 rocne auto..po prvom roku mi menili pri garancke v original servise olej..ako casto treba pri benzine menit olej?

0 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#8. RE: Premazať či nie? (23. apríl 2015, 21:56)

Pošli mi do správy email, typ a model vozidla,motorizáciu , rok výroby a identifikačné číslo motora . /riadok 13 v osvedčení o evidencii vozidla ll / Ja ti pošlem presný plán údržby na tvoje auto.

0 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#9. RE: Premazať či nie? (23. apríl 2015, 21:56)

Syntetický motorový olej sa štandartne mení po 1 roku , alebo najazdení 30000 km. Každá automobilka si to ale určuje individuálne.

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#10. RE: Premazať či nie? (24. apríl 2015, 11:02)

nech máš akékoľvek auto, olej treba meniť každých 15 tis km alebo raz za 1 rok, podľa toho, čo nastane skôr.

ja osobne mením olej každých 10 tis km, moja toyota má státisíce kilometrov za sebou a nemám žiadny problém.

ak máš napríklad fabiu, polo, ibizu... s motorom 1.2 htp, vymeň olej najneskôr po 10 tis km. motoru to veľmi pomôže.

aj práčka lepšie vyperie, ak do nej napúšťaš čistú vodu a aj ty radšej spíš v čistej perine.

aj motor je radšej v čistom oleji.

1 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#11. RE: Premazať či nie? (24. apríl 2015, 20:48)

Správne imro. Ja to robím presne ako si napísal. Benzín je najlepšie servisovať po 15000 km , alebo rok. Ale v autorizovanom servise by jej určite po 15000 km , alebo menej ako 2 roky nemenili.

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Oleje a mazivá / Premazať či nie?