FORD FOCUS COMBI rok 2009 TDCI 1,6 66kw

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 19:51

Autor
Správa

3 prispevkov
#1. FORD FOCUS COMBI rok 2009 TDCI 1,6 66kw (6. apríl 2014, 10:17)

Ahojte, moj FORD ma teraz aktualnych 192tis...pred rokom som ho kupoval 144tis z holandska, neviem ci mal stocene KM ale technicky stav mal dobry. Ale k danej teme...problem je v tom ze ked chcem predbehnut kamion na kopci tak trochu vykon kolise...napr. na trojke pri plnom plyne vycitim kolisavost rozbehu motora...sice mierne ale vycitim ze nejde plynule....nie trhavo ale take slabe kolisanie vykonu...to je jedno v ktorom prevodom stupni to je ...cim nizsi tym viac citit....inak funguje spolahlivo, startovanie bez problemov, volnobeh bez problemov...chodim kazdy den na aute...podnikam...cize po meste a aj daleke trasy....nie som pretekar ale chodim pomerne rychlo ale v ramci bezpecnosti... tak otazka je...viete cim to je ta kolisavost vykonu v otackach 2,5-3,5tis??? a este nieco: pri studenom motore trochu cuka ked plyn udrzim ze napriklad chcem udrzat 50ku v meste tak vycitis ze kolise..ako keby si pridaval a ubral a zas pridaval... ale ked sa zohreje motor tak ten nedostatok sa sam upravi..... vdaka Aitner

P.S. pravidelny servis, vymena kvalitneho oleja je samozrejmost a tankujem len v SHELL V power.... ale to som zacal pred dvoma mesiacmi...predtym v SHELL klasicky diesel. a inak v lete 2013 vo forde bol problem s CR cerpadlom....trhalo to v motore..a boli vymenene snimace skrtiacej klapky...a problem sa odstranil ale v servise vraveli ze nevymenili to CR cerpadlo len ho opravili a varovali ma ze nebude take ake bolo predtym ze nove by stalo cez 1500eur ze sa to neoplati.

0 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#2. RE: FORD FOCUS COMBI rok 2009 TDCI 1,6 66kw (6. apríl 2014, 12:16)

Ahoj,
V prvom rade ma udivuje udaj vykon/rocnik. V 2009 sa TDI vyrabalo s vykonom 80kW, 66-ky do 2008, mozno pisu rok vyroby do TP podla datumu predaja vozidla. Apropo 66kW je na tazky ford, navyse combi, trosku malo.
Po druhe, kolisanie otacok poznam pri odchadzani spojky, alebo ako sa to stalo jednemu znamemu s octavkou tdi - dali mu vykonovo iny motor ale zabudli dat aj prislusnu spojkovu sadu. Ci je to aj tvoj pripad - neviem. Iny pripad je, ked otacky idu podla pedalu, ale vykon-tah zaostava, hlavne pri stupaniach.
Po tretie - palivove cerpadlo- aj to ma vplyv, aj pri chode motora na studeno. Trosku zaraza, ze pri tak malo najazdenych km (do 200 000) a uz po cca 3-4 rokoch. Urcite(tipnem si :-) ) si kupoval za ,,vyhodnu''cenu, ze? Kilometre mozu sediet, len jazdne rezimy boli v minulosti asi tvrdsie, nesetrne.

0 1
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#3. RE: FORD FOCUS COMBI rok 2009 TDCI 1,6 66kw (6. apríl 2014, 21:54)

Tak ja dam len moj osobny tip a to je palivove cerpadlo, pripadne mozno aj vaha vzduchu alebo tlakove hadice od turba mozno pri nejakom tlaku podfukuju a straca silu a to by mohlo byt kolisanie .... tazko povedat. Skocil by som do servisu nech sa na to pozru ci je vsetko v motore ok


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

3 prispevkov
#4. RE: FORD FOCUS COMBI rok 2009 TDCI 1,6 66kw (7. apríl 2014, 17:36)

hevezdarik96 asi nie si dobre informovany... 1,6TDCI sa vyrabalo v dvoch vykonovych verziach 66 a 80kw, moje auto je vyrobene 7/2008, predane 02/2009. nekupoval som za vyhodnu cenu bolo dovezene z belgicka, v servise FORD potvrdili realne najazdene km... TDCI sa vyrabalo az do roku 2011 ked s novym modelom zmenili vykonove verzie 1,6 TDCI 70 a 88kw.

takze tie info o palivovom cerpadle a spojke uz som pocul ..teda nic nove.

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Ford / FORD FOCUS COMBI rok 2009 TDCI 1,6 66kw