Omyl pri natankovaní paliva

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 28. marec 2024, 11:37

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. Omyl pri natankovaní paliva (20. december 2013, 09:53)

Stala sa mi nepríjemná vec a namiesto benzínu som dala do nádrže naftu cca 3 litre.Auto som naštartovala a po chvíľke skapalo.Keď dolejem benzín pomôže mi to?Ďakujem za radu.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Omyl pri natankovaní paliva (20. december 2013, 13:43)

No ono je toto problematicke. Akonahle zistis ze tankujes zle, treba zastavit , zavolat servis a ten ti vypusti nadrz. Pretoze iny druh paliva moze poskodit cerpadlo, ktore nie je urcene na taketo palivo.

Takze kedze si uz nastartovala a skapalo to, tazko povedat. Ja by som skusil dotankovat plnu nejakeho vysokooktanoveho benzinu doplna. 3 litre je podla mna este male mnozstvo na nadrz. Len ak uz cerpadlo alebo nieco ine odislo, tazko. Tam uz potom jedine vypustit a vymenit poskodene veci.

Podla mna najhorsie je do moderneho diesla natankovat benzin. Benzinaky by mali byt ohladuplnejsie voci nafte. Musis si vsak uvedomit ze nafta sa zapaluje tlakom a benzin iskrou zo sviecok. Cize preto to skapalo, lebo naftu sviecky nedokazali zapalit.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
2 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #3. RE: Omyl pri natankovaní paliva (7. január 2014, 08:15)

nafta v benzíne je je ešte ten lepší prípad, podstatne horšie je to ak natankuješ benzín do nafty. Ak sú to len 3 litre odporúčam dotankovať plnú nádrž benzínu a vyjazdiť to bez zásahu.


Life is too short to remove USB safely
5 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#4. RE: Omyl pri natankovaní paliva (20. január 2014, 20:11)

je to priam nemožné... pištoľ na naftu je tak hrubá, že sa do hrdla pre benzín absolútne nezmestí, alebo máš nejaké staré auto.

dotankovať plnú nádrž benzínu a ono to pôjde

2 0
Nahlásiť

368 prispevkov Spišská Nová Ves
#5. RE: Omyl pri natankovaní paliva (21. január 2014, 00:19)

Yes! Mne sa stalo, bol som asi fakt unaveny, do octavkyTdi som pustil tiez tak 3 litre, mal som vsak pech, dotankovala sa nadrz po hrdlo naftou. Nasledky su asi take,ze obcas motor strati otacky, ako plavec, ked v tempach zrazu neurobi nadych, a rychle to naprava hlbokym nadychom...cakala ma kontrola trysiek-uff, vydychol som si. A preco? Tankoval som na inom stanovisti a poradie hadic bolo ine. Co ma trochu shoklo az potom, ze ma na benzinke poznaju a nic mi nevraveli, ked som pri pokladni po 6 rokoch s tym istym autom platil odrazu za benzin a nie za naftu! Pýrim sa

2 0
Nahlásiť

Ivan303030
1 prispevkov Bratislava - Dúbravka
#6. RE: Omyl pri natankovaní paliva (1. február 2014, 17:08)

Skus to valcu dam stiekacku benzin ale prvny do nadrze a stale opakovat pokial to nenastartuje samovolne lebo nafta je v celom palivovem systeme.

0 0
Nahlásiť

4 prispevkov
#7. RE: Omyl pri natankovaní paliva (21. jún 2015, 14:39)

Dotankovat plnu- sem tam padnu otacky trosku pocas jazdy, inak nebude problem (3l nie je brutal vela...)
http://www.pneumatiky.sk/rozsirovacie-podlozky/


http://www.pneumatiky.sk/rozsirovacie-podlozky/
1 0
Nahlásiť

5 prispevkov
#8. RE: Omyl pri natankovaní paliva (24. jún 2015, 21:18)

mna by zaujimalo, kto to zaplati, ked sa pomyli chlapik na shell-ke ktory tam je na to zamestnany... Som záludný

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Technické problémy / Omyl pri natankovaní paliva