Citroen C3 Picasso 1.4 Vti - spotreba oleja

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 21:37

Autor
Správa

miskooooo155
1 prispevkov
#1. Citroen C3 Picasso 1.4 Vti - spotreba oleja (13. december 2013, 16:37)

Zdravim, potreboval by som poradit. kupili sme C3 picasso 2009 1.4 Vti , pocas zaruky neboli ziadne problemy. V zhruba na prelome 4 roku auta sa zacala objavovat chuby motorizacie - antipolution faulity. Tak sme isli do servisu tam to hodili na diagnostiku, s tym ze nam povedali ze kompresia oleja nebola v norme, toto sa opakovalo tak nam v autorizovanom service nahrali novy softver. Casom sme zistili ze auto zacalo zrat olej a to dost podstatne. Nieco okolo 2.5 litra oleja na vymenu. Auto je zo spodu ciste ani kvapka na zemy, a vyfuk zaneseny cierny, cize to presakuje niekde v motore. Auto ma najazdene cca 100 000 km, rozvody neboli este menene takze to nebude v zlhom nahodeni. Uz som bol v asi v 3 servisoch a vsetci len hadaju co to moze byt. Buduci tyzden mam ist na odmeranie tlaku vo valcoch, tak sa uvidi ci su to opotrebovane kruzky.
Ak ste sa stretli s podobnym problemom tak dakujem za radu.

0 0
Nahlásiť

1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: Citroen C3 Picasso 1.4 Vti - spotreba oleja (13. december 2013, 23:16)

No presne ma to hned napadlo to co si napisal az na konci. Treba premerat valce ako su na tom kruzky, ci to netreba prekruzkovat. Dalsia vec by mohla byt zle tesnenie pod hlavou, ale to by bol asi aj motor zaneseny.

Este pozri ako je na tom vzduchovy filter a skrtiaca klapka. Ci nie su od oleja


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Citroen / Citroen C3 Picasso 1.4 Vti - spotreba oleja