Problém so spojkovým pedálom

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 26. apríl 2024, 23:01

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. Problém so spojkovým pedálom (17. november 2013, 17:29)

Dobry den,mam vw golf V,2006,M6,tdi,4motion a mam takyto problem.Po nastartovani a stlaceni spojky /bez zaradeneho rychl.stupna/pri vytlacani spojky v hornrj polohe ozyva jemny skrabot.Po prejdeni par kilometrov sa tento zvuk uz neopakuje.Rychlosti idu radit pekne,lahko,spojka zabera hladko a dobre.Po vychladnuti motora a opatovnom startovani sa to zopakuje a zasa po par km sa ten zvuk neopakuje,Ak mate niekto s tymto skusenost ,poradte ako problem odstranit.Dakujem

0 0
Nahlásiť

prst70
304 prispevkov Malacky
#2. RE: Problém so spojkovým pedálom (17. november 2013, 18:52)

Ak sa dá, tak daj pár kvapiek oleja na spojkové ložisko. Chvíľu ti to ešte vydrží. Ale je to príznak, že to ložisko dožíva. Ja by som ho ale radšej vymenil ihneď.

0 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#3. RE: Problém so spojkovým pedálom (9. december 2013, 00:41)

Spojkové ložisko.

0 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#4. RE: Problém so spojkovým pedálom (10. december 2013, 22:16)

...a neopravuj ho, ale vymeň. Najväčšia položka je práca za vybratie spojky. Keď to už bude vonku, kúpiť nové ložisko je najmenej, to je pár eur.

0 0
Nahlásiť

KozmerT
35 prispevkov Galanta
#5. RE: Problém so spojkovým pedálom (11. december 2013, 22:26)

Áno výtlačné ložisko ti proste dožíva! Pri výmene daj skontrolovať aj mekáno či nieje moc vydraté od toho ložiska a kuk. aj lamelu možno sa ti už oplatí kúpiť radšej celú spojkovú sadu a máš pokoj.

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Volkswagen / Problém so spojkovým pedálom