Škoda Octavia B+LPG

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 4. máj 2024, 07:24

Autor
Správa

5 prispevkov
#1. Škoda Octavia B+LPG (4. november 2013, 10:11)

Vlastním Škoda Octavia II Combi, 1,6 Benzin, 75Kw, r.v 8/2007, 250000 km. Auto je dovezené z Holandska, kde už bolo dodatočne namontované LPG značky Viale. Ide o LPG na tekutej báze. Všetko bolo v poriadku ale v poslednom období mám problémy s pohonom na Lpg. Auto začne strácať výkon, trhá a následne sa rozsvieti kontrolka ASR a bliká kontrolka emisií. Ak je auto studene ide bez problémov ten prejaví až po nejakých kilometroch. Bolo menené už čerpadlo na plyn ale problém pretrváva. Na slovensku nie je autorizovaný servis tak mi skùste poradiť.

0 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #2. RE: Škoda Octavia B+LPG (4. november 2013, 10:39)

Koľko to ma najazdené na LPG od poslednej kontroly? Pri LPG sa odporúča čistiť palivovú sústavú každých 15tis - 20tis km, prípadne aj častejšie.

Samozrejme výmena filtrov, skús si to dať pozrieť do servisu a ako základ dať vyčistiť palivovú sústavu


Life is too short to remove USB safely
1 0
Nahlásiť

5 prispevkov
#3. RE: Škoda Octavia B+LPG (4. november 2013, 17:06)

Ďakujem za radu. Toto som určite neskúšal a ani v servise mi to neradili. Ak by to ale bolov palivovom systéme neprejavovalo by sa to aj pri benzine? Robi to len keď je prepnuté na plyn. Som s toho už na nervy.

1 0
Nahlásiť

1 prispevkov Šaľa
#4. RE: Škoda Octavia B+LPG (5. november 2013, 10:30)

Mal som podobný problém s Landi Renzo... Najprv mi vymenili filter, trochu to pomohlo ale definitívnu bodku za problémom dala výmena tlakového čidla, ktorý "haproval". Neviem či ti toto pomôže. A skús ešte zistiť, či riadiace jednotky splyňovača aj auta čo ukážu, aké chybové hlásenie. Ja som mal "vynechanie zapaľovania" alebo niečo podobné. V každom prípade treba do LPG servisu, podľa značky splyňovača najlepšie a tam ti poradia. Veľa zdaru!!

0 1
Nahlásiť

725 prispevkov
#5. RE: Škoda Octavia B+LPG (8. november 2013, 18:29)

zbehni do Korejoviec za Mironom Frančákom, pošle Ťa do Poľska

1 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#6. RE: Škoda Octavia B+LPG (8. november 2013, 21:42)

vymen menbrany na splynovači vycisti skrticu klapku a kupsi sviecki na plyn toto mne robyly v servise a toto mi robyylo co tebe a sviecki men po10000 kilometrov abo pri vymene oleja sviecki robia vela na zimno ide a jak sa nahreje tak trha urcite bude toto alebo skus ci mas dobre cidlo otacok Súhlasim

0 2
Nahlásiť

725 prispevkov
#7. RE: Škoda Octavia B+LPG (9. november 2013, 06:43)

vymeniť membrány na splynovači nepomôže, pretože on nemá splynovač, on má vstrekovanie tekutého plynu

2 0
Nahlásiť

1 prispevkov
#8. RE: Škoda Octavia B+LPG (11. november 2013, 13:22)

Mal som podobny problem- vadny vstrekovac respektive cievka vstrekovača ak nie vo zvolene robia diagnostiku prip.opravu LPG-Hatiar.eu inak Vialle je suverenne najlepsie LPG!!

1 0
Nahlásiť

16 prispevkov Žilina
#9. RE: Škoda Octavia B+LPG (12. november 2013, 20:04)

Byt tebou, idem do Zvolena je tam servis Hatiar, neviem sice presne, ako sa ten servis vola, ale pogoogli a najdi. Ak to neopravia oni, tak uz asi nikto.... .

0 0
Nahlásiť

5 prispevkov
#10. RE: Škoda Octavia B+LPG (11. január 2014, 14:58)

Skúšal som všetko možné, ale zatial nijaké úspechy. V korejovciach som už bol tri krát meniť čerpadlo , ale bezvísledne. Rozjodol som sa ísť do Jihlavy za odborníkmi, ktorí vedia ako na to. Čítal som na nich veľmi d obré recenzie. Dám vedieť ako som dopadol.

0 0
Nahlásiť

5 prispevkov
#11. RE: Škoda Octavia B+LPG (24. september 2014, 06:45)

Takže navštívil som Jihlavu kde sú fakt machri. Poviem vám že to čo mi tam našli má šokovalo taK ako aj ich. Pred tým som bol tri krát V Korejovciach a môj systém bol komplet vymontovany A miesto čerpadla od Vialle som tam mal obyčajné benzínové čerpadlo bez elektroniky. Systém za bol dávno predaný nakoľko sa jedná O najdrahší systém. Po peripetiach S vrátením súčasti splynovaca mi to následne chalani z Jihlavy dali celé do poriadku. Od vtedy jazdím bez problémov. Chalani opravujú pre autorizované servisy V Čechách všetko čo sa týka tohto systému. Ušetríte veľa na oprave, nakoľko opravujú A nie výmena staré za nové ako to je v autorizovanom servise. Od vtedy najazdené 25000 km bez problémov. Super ....

3 0
Nahlásiť

Torres150
2 prispevkov Michalovce
#12. RE: Škoda Octavia B+LPG (13. január 2017, 14:26)

Dobry den mohli by ste mi dat kontakt pripadne celu adresu ako sa firma vola v čechach v Jihlave pripadne pošlite mi na email miropavlov@centrum.sk dakujem.

0 0
Nahlásiť

Torres150
2 prispevkov Michalovce
#13. RE: Škoda Octavia B+LPG (13. január 2017, 14:27)

Dobry den mohli by ste mi dat kontakt pripadne celu adresu ako sa firma vola v čechach v Jihlave pripadne pošlite mi na email miropavlov@centrum.sk dakujem. Spokojnosť

0 0
Nahlásiť

gabo926
26 prispevkov Banská Bystrica
#14. RE: Škoda Octavia B+LPG (17. január 2017, 10:26)

Miro ty máš nejaký problém s týmto systémom?

0 0
Nahlásiť

kubo778
126 prispevkov Košice IV - Juh
#15. RE: Škoda Octavia B+LPG (19. január 2017, 09:51)

Ono je najvhodnejšie riešiť to priamo s tými čo lpg montujú...

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Škoda / Škoda Octavia B+LPG