focus kontra fusion

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 26. apríl 2024, 07:34

Autor
Správa

9 prispevkov
#1. focus kontra fusion (4. október 2013, 13:43)

riesim dilemu a neviem sa rozhodnut, chcem si kupit forda cca 5 rocneho benzinak a vaham medzi fusion a focus hattchback jazdim denne a vozim svoje deti takze bezpecnost je pre mna dolezita ale rovnako aj spotreba a bezporuchovost voza. Nemam skusenosti s tymito vozmi, doteraz som behala na starej fieste, mozte skusenejsi poradit? Budem velmi vdacna.

0 0
Nahlásiť

mato1943
77 prispevkov Nitra
#2. RE: focus kontra fusion (4. október 2013, 18:58)

no vyberáš si dosť podobné autá vlastne jednu značku osobne by som bral focusa kvôli jazdným vlastnostiam a priestoru ale bude treba aspoň 1.6 tá sa menšiemu motoru vo fusione nevyrovná spotkebov

0 0
Nahlásiť

9 prispevkov
#3. RE: focus kontra fusion (4. október 2013, 20:20)

no ja viem, povodne som chcela suzuki sx4, ale znami mi to vyhovorili ze je draha co sa tyka nahradnych dielov a nedaju sa na nu pouzivt okrem originalnych ziadne, tak som hladala alternativu a kedze pre fordy mam slabost (aj teraz mam staru fiestu) tak som sa k nim zas vratila len tapem medzi fusionom a focusom. Pacia sa mi oba modely takze uz je to len o inych ukazovateloch

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#4. RE: focus kontra fusion (5. október 2013, 23:24)

Osobne poznam Fusion. Konkretne klasiku 1.4 16v. Tento motor je na auto plne dostatocny a bez ohladu na styl jazdy sa s nim da jazdit za 6.5 litra co je podla mna skvela spotreba. Spravil som na nom 1700 km plne nalozeny = 5 ludi a plny kufor a auto islo 130-140 km/h s klimatizaciou za 6.5 litra. Samozrejme ze pri stupani po dialnici mu dochadzal dych ale tak na jazdenie mesto mimo mesto a obcasne vylety v plnom nalozeni je to spokojne vozenie. Problemy ziadne, pripadny servis v normalnej cene. Motor spolahlivy.

Focus takisto. Akurat treba pocitat s drahsim servisom v ohlade na podvozok. Ma zlozitejsie napravy a teda viac veci na vymenu co sa naopak odvdaci vybornymi jazdnymi vlastnostami. Ale pokial nejdes na tom pretekat a rezat zakruty nebude pre teba rozdiel v podvozku medzi Fusion a Focus.

Na Fusion sa musis pozerat skor ako na vacsiu Fiestu. Tym myslim dielmi a motorom. Ked si pozries interier Fusionu je to skor Fiesta. Focus je niekde inde.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#5. RE: focus kontra fusion (10. október 2013, 18:55)

sx4 je jednoduché a spoľahlivé auto, značkový servis na toto auto patrí medzi najlacnejšie.

samozrejme, existuje aj druhovýrova, s dielcami nie sú problémy, vˇmojom servise servisujeme značku suzuki pomerne hojne, ale to je dané, že sme komunita poľovníkov :)

fordy sú fajn, namiesto fusiona by som radšej riešil focusa s motorom 1.6 a 74 kw, ten motor je celkom príjemný. Iný motor do focusa neber.

Pozri si aj toyotu corollu, hondu civic, veľmi príjemné zvezenie a najmä, benzínové motory sú vynikajúce.

0 0
Nahlásiť

9 prispevkov
#6. RE: focus kontra fusion (11. október 2013, 07:41)

imro2t dakujem avsak ja potrebujem voz s podvozkom co znesie cesty nizsej kategorie, vytlky obchadzam vcelku uspesne ale povrch nerovny po traktroroch a podobne (ja tomu hovorim tankodrom) neobidem cize neviem ci toyota a honda by boli vhodne. Viem ze fordy maju dobre podvozky ze vraj aj sx4 ostatne netusim.

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#7. RE: focus kontra fusion (11. október 2013, 08:00)

TAk v tomto pripade je Fusion so svojim zvysenym jemne podvozkom oproti Focusu a Fieste dobra volba ak sa pozeras na Ford.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

9 prispevkov
#8. RE: focus kontra fusion (12. október 2013, 05:23)

zvyseny podvozok je fajn ale co jeho vydrz a odolnost?

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov
#9. RE: focus kontra fusion (12. október 2013, 05:59)

v tomto smere viem povedať z praxe, že náprava sx4 toho znesie slušne.

koľko vydrží záleží len a len od vodiča a toho, akým štýlom bude jazdiť po takýchto cestách. čapy odchádzajú aj na terénnych autách.

0 0
Nahlásiť

9 prispevkov
#10. RE: focus kontra fusion (19. október 2013, 07:22)

dakujem vsetkym za rady a prispevky vyhral to jednoznacne focus znamy doviezol zo svajciarska nadherny kus zo skvelou vybavou rok 2006 benzin 59000 km uplna servisna historia ked ma do neho posadil bolo rozhodnute Fajn

0 0
Nahlásiť
matko101112 309 prispevkov Smolenice #11. RE: focus kontra fusion (19. október 2013, 14:48)

konečne tu niekto aj napísal,,že kúpil,, Haha

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#12. RE: focus kontra fusion (19. október 2013, 17:04)

Tak gratulujeme ku kupe. Myslim ze si si vybrala spravne. A u jazdeniek rozhodne zalezi na tom v akom je auto stave.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

9 prispevkov
#13. RE: focus kontra fusion (20. október 2013, 06:17)

To urcite, akurat teraz mam pocit ze sa v tom aute nejak stracam, oproti mojej starej fieste je to velky voz, ale ta jazda je o niecom uplne inom, proste parada

0 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#14. RE: focus kontra fusion (20. október 2013, 12:19)

Tak to verim, predsa len tiredovo je Focus uplne inde ako Fiesta. Poznam ten pocit, ja som presedlal z Punta do AR 147 :-) a to bol tiez riadny skok


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / Ford / focus kontra fusion