Radenie a jazdenie v jazdnych pruhoch

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 20. apríl 2024, 14:17

Autor
Správa

1 prispevkov
#1. Radenie a jazdenie v jazdnych pruhoch (2. október 2013, 12:01)

Ahojte,

Chcem sa vas opytat na radenie v jazdnych pruhoch v meste. Poznam rozdiel medzi d.z. C 22b a C30. Že aha Jazdim po BA, a samozrejme vsetci tu na kazdom privadzaci na obchvat alebo zuzeni jazdych pruhov povazuju C 22b za C30. Uz som si zvykol...kazdy sa niekedy ponahla. ALE pri zjazde od Einsteinovej (od Shellky) smerom na most Apollo sa na celom useku zjazdu rozsiri vozovka na 2 jazdne pruhy, ale nikto ich tam nevyuziva, ked sa tvori kolona. Preco? Ja som sa raz za uhorsky rok ponahlal tak som to vyuzil, ale priblizne v 2/3 dlzky sa predo mna vystrcil jeden typek (samozrejme domaci) a zablokoval ma. Isiel tak ze ho nemohol nik obehnut ani sprava ani zlava. Moja otazka znie, spravil som ja nieco zle, ze som vyuzil volny pruh? Ved na konci ma nemuseli/mohli pustit (koniec je oznaceny C22b). A on sa nedopustil ziadneho priestupku ked takto blokoval umyselne 2 pruhy?

Dopredu dakujem za nazory Fajn

2 0
Nahlásiť

mato1943
77 prispevkov Nitra
#2. RE: Radenie a jazdenie v jazdnych pruhoch (3. október 2013, 19:45)

Nepoznám to miesto ale ak správne chápem vozovka sa rozšíri z 1. na 2. prúdovú a tá pokračuje ? alebo sa znova zužuje ? každopádne je to jedno ak je to v meste máš právo na jazdu využiť oba jazdné pruhy ak sa tvorí kolóna to isté a na konci by malo nasledovať striedavé radenie (zips) toto veľa ľudí nerobí sú to ovce a kolóni sú až po NItru

3 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Polícia a dopravné predpisy / Radenie a jazdenie v jazdnych pruhoch