BMW do 10 000€ / sedan

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 25. apríl 2024, 05:42

Autor
Správa

4 prispevkov
#1. BMW do 10 000€ / sedan (20. august 2013, 15:48)

Dobrý deň, mám v pláne kupovať koncom roka, alebo na jar ojazdené BMW. Tie autá ma fascinujú od malička. Poradili by ste mi čo kúpiť ? Požiadavky samozrejme ako každý, tak aj ja by som privítal čo najnižšiu spotrebu, benzín, sedan, niečo okolo minimálne 80 kW, ročník niečo po 2000. Nejazdím dlhé trate, takže skôr mesto. Aj kvôli tomu chcem práve benzín, no aj kvôli menej náročnému motoru, s čím súvisí aj čo najlacnejší servis. Viem že diely na BMW sú samé o sebe dosť drahé. Čím väčší výkon, ročník a menšia spotreba, servis tým lepšie. Má niekto skúsenosti s podobnými autami ? Vďaka vopred za odpoveď.

0 0
Nahlásiť

178 prispevkov Piešťany
#2. RE: BMW do 10 000€ / sedan (20. august 2013, 23:25)

trosku neladi par veci z tretej vety od konca.....

je fajn ze take auto chces, su to velmi slusne auta aj ked ja osobne ich velmi nemusim, kym nie su vo verzii xd...co by som ti aj odporucal...urcite by som hladal automat, myslim ze v tejto cene sa da zohnat celkom slusne auto, sam ich vidam casto na bazaroch v nemecku ci taliansku..

ide len o to,..cim vyssi vykon, tym vyssia spotreba..

co sa tyka servisu, nie je to ziadna tragedia, toho by som sa nebal...

0 1
Nahlásiť

4 prispevkov
#3. RE: BMW do 10 000€ / sedan (21. august 2013, 13:55)

vďaka za pomoc .. samozrejme že som to blbo napísal s tou spotrebou, keďže ako píšeš, čím vyšší výkon, tým vyššia spotreba ... ale myslel som to tak, že s tých áut čo mi tu ľudia poradia by som bral pochopiteľne to s najmenšou spotrebou a až potom pozeral na výkon .. nejazdím moc diaľnice, skôr mesto takže výkon je tu menej podstatný ako spotreba ..

0 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#4. RE: BMW do 10 000€ / sedan (23. august 2013, 21:22)

Pri BMW neplatí že čím vyšší výkon tým vyššia spotreba... Práveže motory od 2,0 až po 3,0 majú skoro rovnaké spotreby. *Samozrejme, V8, to už je iná kategória, ale do 3,0 je to skoro rovnako. Pri nových motoroch s priamym vstrekom sú už roziely, ale pri starších to naozaj vychádzalo na rovnako. Keby majitelia slabých 4 valcových dieslikov s obrovskými nákladmi na servis vedeli, za koľko sa dá jazdiť s výkonným benzínom BMW, mali by narušený spánok.
Samozejme, že si nekupuj ani x-drive ani automat... So zadokolkou BMW sa dá jazdiť aj v zime úplne bez problémov kvôli rozloženiu váhy 50:50. Načo kaziť BMW štvorkolkou? Lebo môže napadnúť meter snehu? Nech napadne aj meter, tak ostanem dva dni doma, no... Nebudem ale platiť celý rok liter benzínu navyše v spotrebe len preto, aby som mal 4x4 na týždeň v roku.
Pri BMW a benzíne v podstate nemôžeš šliapnuť vedľa... Ideál je ale asi 325i E90 alebo 525i E60. (330i a 530i sú už drahé) Tie sú už aj pod 10 000, ale POZOR: jazdené BMW sa delia na dobré a lacné. Ak nejaké jazdené BMW je lacné, určite nie je dobré, lebo keby bolo, nebolo by lacné. Ak chceš naozaj dobré jazdené BMW, rátaj s tým, že lacné nebude. Určite nekupuj to najlacnejšie v ponuke, obvykle sú to polepené kýble, často to vidno už na fotkách.
Zbožňujem tie slovenské inzeráty o "nehavarovanom" aute, pričom na fotke má auto predok pred faceliftom a zadok po facelifte, alebo opačne.
Servis na BMW je lacnejší ako na VW, a to myslím celkom vážne. Za cenu jedných rozvodov na VW (ktoré na BMW nemeníš, lebo tie majú reťaz) si kúpiš takú menšiu cisternu benzínu.
Za posledných 18 rokov som mal len tri BMW, z toho dve ešte stále mám (a ešte dlho mať budem). Súhlasim

6 0
Nahlásiť

1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#5. RE: BMW do 10 000€ / sedan (24. august 2013, 17:47)

Vdaka za postreh kidon. Mna by osobne zaujimalo aky mas nazor na BMW 1.6 motor, 2.0 a 2.5. Ak vies, napis prosim realne spotreby ako jazdis. Dik, rad by som to vedel.


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť
Honda_Legend 2 prispevkov Zahraničie - ostatné #6. RE: BMW do 10 000€ / sedan (24. august 2013, 18:32)

napis radsej na bmw klub a nie tu co je forum amaterov

1 0
Nahlásiť

64 prispevkov
#7. RE: BMW do 10 000€ / sedan (1. september 2013, 00:49)

Robec, starý 2,5 24V bol asi najspoľahlivejší motor aký kedy vyrobili. Keď som robil predajcu v BMW, nikto z mechanikov si nepamätal, že by s tým motorom bol niekedy problém. Motor 2,0 je citeľne slabší, ale s rovnakou spotrebou. Motor 1,6 by som už vôbec nebral, to je prznenie auta Fajn
Ja osobne by som zobral 3,0 s dvojitým Vanosom a Valvetronicom (258k), alebo 3,0 s priamym vstrekom (272k). Prvý z nich má ešte nepriamy vstrek (= do sania, nie do valca), takže sa dá bez problémov prerobiť na LPG.
Spotreby: Na starej E30 2,7 (122k) som mal dlhodobý priemer 8,4 litra LPG, ale to som s tým lietal ako šarkan, lebo pokuty boli malé a rýchlosť nikto nemeral. Teraz mám E34 535i automat, ktorý žerie v meste 17 litrov LPG, a E46 330d ktorá má po ECU remapingu od Donuza (firma D-Racing) 240k a za celý rok som mal priemer 6,8, pričom auto jazdí viac mesto a raz som s tým absolvoval v tom roku aj okruhové preteky.
NIE JE pravda, že BMW veľa žerú. Prdlajz. Spotrebu majú často nižšiu než lacnejšie autá s podstatne nižším výkonom
NIE JE pravda, že BMW má drahý servis. Rozvody na Audi V8 stoja 2500 eur, TOTO je drahý servis...
BMW má len tieto nedostatky:
- vysoká nákupná cena nového auta
- vysoké náklady na prevádzku pri rade 7
- nízke užitočné zaťaženie pri rade 3
- BMW majú žiaľ často pacienti, takže jazdené autá bývajú často v príšernom stave

Kompenzujú to však tieto výhody:
- najlepšie motory na svete. Kým ešte nehlasovali ekoteroristi, motory BMW získavali prvé miesta vo všetkých kategóriách, v ktorých mali svoje motory. Ešte aj teraz, keď sa umelo pretláčajú dvojvalcové a trovlalcové somariny, BMW má prvé miesto vo väčšine kategórií.
- veľmi rozumné spotreby
- držia si cenu (pozri koľko padol na cene 5 ročný Mercedes CL alebo VW Phaeton)
- vynikajúce jazdné vlastnosti. V losom teste bolo BMW 3 porazené iba raz (Alfa 156).
- vynikajúce brzdy
- spolu s Lexusom je BMW dlhodobo najťažšie ukradnuteľné auto
- autá sú celkovo predimenzované, preto je ich životnosť skoro nekonečná. To platí hlavne o rade 3. Stačí sa pozrieť po uliciach, koľko behá cukríkových E36, ktorá sa nevyrába už 15 rokov.
- BMW majú výbavu, o ktorej iné značky len snívajú
- BMW stavia na funkčnosť, nie na lacné opičky, ktoré dobre pôsobia iba v reklamných šotoch
- na BMW sa dá pozerať aj po 10 aj po 15 rokoch, lebo nerobia uletené dizajny, ale držia sa pri zemi .
Podľa mňa je len jedna lepšia značka, a to je Aston Martin, ale tak to už je iná dimenzia Haha Haha

Keby niečo, napíš RP, sem moc nechodím, len náhodou som sem teraz zablúdil a videl tvoju otázku Výborne
Neviem, ako sem pridať fotky, ukázal by som ti, ako môže vyzerať BMW aj po veľmi veľa rokoch Fajn

3 0
Nahlásiť

1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#8. RE: BMW do 10 000€ / sedan (1. september 2013, 14:25)

Vdaka za odpoved. Osobne si myslim to iste v podstate co ty. Dik


Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

309 prispevkov Smolenice
#9. RE: BMW do 10 000€ / sedan (3. september 2013, 14:21)

ahoj Haha
môžem úplne potvrdiť a súhlasiť s kidon,om. Súhlasim tiež mám 525td,už bude mať 5rokov a 230tis.menila som len brzdy,teda kotúče a platničky.pri 200tis.som mu dopriala regeneráciu ,,partikla,,za nejakých 200é.na sk na dialnici dám tempomat na 140 a ide kopec nekopec 140.po obyčajných cestách pri predbiehaní auto dokáže doslova vystreliť z kolony a bezpečne predbehnúť,,spomaľovačov takzvané SUVky a samozrejme 1,2ky.na drifte v orechovej p.som sama neverila ako elektronika dokáže držať to auto v zákrutách.jazdu autom si užívam a bmw mi to dopraje,je to relax.
ak daľšie auto tak bmw grant tur.
http://pokec.azet.sk/klub/i-love-bmw/fotoalbumy/zraz-bmw/ft-447215360?i9=dd32d5a23c68#/klub/i-love-bmw/fotoalbumy/zraz-bmw/ft-447214899?i9=dd32d5a23c68
Haha

0 0
Nahlásiť

178 prispevkov Piešťany
#10. RE: BMW do 10 000€ / sedan (4. september 2013, 02:02)

pre Honda_Legend..

na toto forum chodia rovnaki ludia, ako na ktorekolvek ine forum..mimo toho, ze mas 2 prispevky, sa obidva od veci, si nic hodnotne nenapisal, tak sa nezavzdusnuj...
aj ked menej, ale tiez sem chodia ludia co sa autami zivia, alebo ich maju ako konicka...tak bud pis k veci, alebo sem neprispievaj, nikto sa Ta neprosi...

zelam pekny den

0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Osobné a úžitkové autá / BMW / BMW do 10 000€ / sedan