Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

objektivna zodpovednost

Aktuálne témy
Moje fórum: Dnes je 16. júl 2019, 19:03 | Meniny má Drahomír , zajtra Bohuslav

Autor
Správa

michal0000444
2 prispevkov
#1. objektivna zodpovednost (10. máj 2013, 13:44)

Ahojte, chcel by som sa opytat ci niekto neviete zodpovedat moju otazku:
Som drzitelom vozidla, ale auto poziciavam aj inym.....
Ked auto pouziva kamarat, tak ho moze stacionarny radar odmerat, odfotit a v ramci objektivnej zodpovednosti poslat fotku s platobnym prikazom drzitelovi vozidla (teda mne), ale ak sa nezdrziavam v mieste trvaleho pobytu posta mi nepride a o pokute ani neviem....
V ramci predvidavosti by som sa rad dozvedel ako a kde sa da zistit ci nemam u dopravakov nejake nezaplatene pokuty....

Volal som dopravakom okresnym.... ti mi povedali ze vobec nevedia zistit..... odkazali ma na krajske riaditelstvo
Volal som na krajske riaditelstvo a tam pani pozrela nejake 2 zostavy v pocitaci a ze aj tak nevie zistit priestupky z ineho kraja.... ale odkazala mi ze si mam dat spravit vypis evidencnej karty vodica.... (co je mimochodom nerealne kedze tam maju strankove hodiny ako v obecnej kniznici)
A cital som na istom fore, kde sa pan akysi IGNATAK vyjadril ze v ramci objektivnej zodpovednosti sa priestupky do evidencnej karty vodica nevedu.....

tak mi potom povedzte ako sa to da zistit a ako vobec sami vedia komu maju poslat pokutu ked tam maju taky bordel???????

A myslim ze tato zalezitost trapi aj viacerych vodicov ako len mna!!!!

1 0
Nahlásiť

robec_ic
1666 prispevkov Žilina-Bytčica
#2. RE: objektivna zodpovednost (10. máj 2013, 18:58)

No v podstate ono ti to ked tak pride postou na adresu trvaleho bydliska. Cize ak sa tam nezdrzujes tak ti musi postu vyberat a oznamovat o nej niekto iny ...

Nemozes predsa ziadat aby ta hladali ze kde momentalne si. Na to je prave zavedene trvale bydlisko. Pokial sa nezdrzujes dlhsie v mieste trvaleho bydliska da sa vybavit prechodne bydlisko. Cize v takomto pripade by si to pred sudom neustal podla mna.

Asi mas na mysli konkretne ze to pozriet niekde na webe alebo ako. Ale taky system bohuzial este nie je. Inak podla mna na dopravnej policii tam kde mas vydany vodicak ti musia o nom vediet povedat takisto o aute na dopravnom kde ho mas evidovane ... skusal si tam volat?

Alfa Romeo ... cuore sportivo ...
0 0
Nahlásiť

michal0000444
2 prispevkov
#3. RE: objektivna zodpovednost (10. máj 2013, 19:07)

dakujem za reakciu....

skusal som tam zajst.... uz tam neboli.... ako som pisal strankove hodiny ako v obecnej kniznici

a co sa tyka tej posty tak pravda je taka ze na mieste trvaleho bydliska postu preberam cez vikendy, ale byva tam aj osoba s ktorou sa nemusim a ta mi doporucenu postu selektuje, tak aby mi co najviac mohla uskodit....
v zasade a podla zakona mas samozrejme pravdu, lebo tento typ posty sa povazuje zo zakona ako doruceny po tretom dni od odoslania, takze pred sudom urcite neobstoji tato povedme "vyhovorka" ze som postu nedostal....

co sa tyka zoznamu pokut online ako si spomenul tak to by bol ideal.... aj ked nie nemozne, (mimochodom zdravotne poistovne a socialna poistovna zo zakona musia viest online zoznam dlznikov) .... ale stacil by mi aj iny sposob pokial je stopercentny a nemusel by som volat na 8 roznych riaditelstiev ci nahodou nieco neeviduju a to tiez nie je stopercentne kedze ta polonahluchla pani telefonistka sa ma spytala na meno asi 12 krat....

0 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #4. RE: objektivna zodpovednost (15. máj 2013, 07:58)

sám viem ako je to s vybavovaním a podávaním informácií na PZ.. podľa môjho názoru vodič je čiastočne zodpovedný za to, komu požičiava svoje auto. Ak niekto dostane napr. pokutu za rýchlosť je samozrejmé, že príde na tvoje meno a už je na tvojom uvážení, ako sa s dotyčným vyrovnáš. Riadil predsa tvoje auto a takže to muselo byť s tvojim vedomím.

Ak príde pokuta na tvoje meno je už len na dohode so šoférom, či za ňu bude niesť následky.

Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť

725 prispevkov Sliepkovce
#5. RE: objektivna zodpovednost (20. máj 2013, 06:46)

v prvom rade, ak sa nezdržiavaš dlhodobo v mieste trvalého bydliska a nesplnomocnil si na pošte niekoho, kto Ti môže preberať zásielky, mal by si nahlásiť prechodný pobyt.

objektívna zodpovednosť - pokiaľ niekto niečo vyparatí s Tvojím auto a vieš, kto ho v tom čase mal a pri šetrení to oznámiš, Tebe sa nestane nič, trestať budú vodiča.

ak ale niekto s Tvojím autom niečo vyparatí a ty nevieš kto ho mal, tak trestať budú Teba a budeš to mať aj v karte vodiča.

0 0
Nahlásiť

6 prispevkov
#6. RE: objektivna zodpovednost (10. august 2013, 15:27)

ľudia , asi ste nepochopili na čo sa tu človek pýta .

- nezdržiava sa na jednom mieste ( miesto trvalého bydliska ) ... ( možno kamionista , alebo autobusár .... ako a kde má nahlásiť prechodný pobyt ??? )

- auto občas aj požičia ...

teraz ho zaujíma či sa dá niekde ( ak áno , kde ) vyzistiť či náhodou niekto " nezarobil " pokutu s jeho autom ... presnejšie , či náhodou nema niekde nezaplatenú pokutu .

0 0
Nahlásiť

725 prispevkov Sliepkovce
#7. RE: objektivna zodpovednost (14. august 2013, 22:46)

tak toto je o dôvere tomu, komu požičiavam auto...

0 0
Nahlásiť
seliga.matej 696 prispevkov Žilina inzerátov #8. RE: objektivna zodpovednost (16. august 2013, 09:12)

a otázka či sa dá niekde zistiť či niekto nemá čakajúcu pokutu tak asi len informatívne zavolať na miestny PZ a už asi bude na "ochote" nasich prislusnikov ci ti takuto informaciu povedia.

Pretoze zo skusenosti viem, ze ak na niekoho caka nezaplatena pokuta (nezaplatena na mieste) tak PZ si rad pocka aj rok aby narastli penale a bez upovedomenia dotycneho posuva pripad exekutorovi na vymahanie pokuty

Life is too short to remove USB safely
0 0
Nahlásiť
Prejsť na fórum:
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Fórum / Polícia a dopravné predpisy / objektivna zodpovednost